Rezultate CSA Steaua

Sectie:
1 2 3 4 5 Next » Last »»

Karate Campionatul Mondial Shotokan 22.07.2019

Hradec Kralove, Cehia 17-22.07.2019

Pop Alexandra categ. 60 kg locul 2 Medalie de argint
 „ open locul 2 Medalie de argint
Baciu Raluca , Pop Alexandra echipe locul 3 Medalie de bronz
Bălănică Alexandru echipe juniori locul 2 Medalie de argint

 

Atletism Concurs Diamond League 21.07.2019

Londa, Marea Britanie 19-21.07.2019

Bobocea Claudia 4.02,27 min barem calificare la J.O. 1 500m locul 8

 

Ciclism Etapă Cupa Europeană Paraciclism 21.07.2019

Dueville, Italia 17-22.07.2019

Matican Teodor contratimp locul 1
,, șosea locul 1

 

Lupte Finala Campionatului Național Seniori – Reșița 18-21.07.2019 21.07.2019

Reșița 18-21.07.2019
Lupte feminine

Priceputu Ștefania locul 1 Campioana nationala
Șeicariu Suzana locul 1 Campioana nationala
Ana Andreea Beatrice locul 1 Campioana nationala
Zhydachevska Krysztina locul 1 Campioana nationala
Ferenț Beatrice locul 2  
Buibăr Simona locul 3  

Lupte libere

Okhlopkov Nicolai locul 1 Campion national
Bucur George locul 1 Campion national
Vasilioglo Maxim locul 1 Campion national
Nazhmudinov Omarakhab locul 1 Campion national
Manea Michael locul 2  
Tezi Victor locul 3  
Volcov Evghenii locul 3  

Lupte greco-romane

Mariea George Vlad locul 1 Campion national
Berei Lenard Istvan locul 2  

 

Tenis de masa Campionatul European Juniori 21.07.2019

Ostrava, Cehia 19-21.07.2019

Movileanu Darius (contribuție) dublu mixt locul 3 Medalie de bronz
Ionescu Eduard (contribuție) dublu locul 1 Campion european
Movileanu Darius simplu locul 1 Campion european

 

Tir Campionatul Național Talere – skeet / etapa a VI-a 21.07.2019

Poligon „I. Sârbu” 18-21.07.2019

Toman Ioan seniori locul 1
Cărbunaru Ștefan juniori II locul 1
Caloiu Vlad juniori III locul 1
Popescu Alexandra senioare locul 1
Islai Raveca junioare locul 1
Islai Raveca, Islai Etienne echipe mixte locul 1

 

kaiac-canoe Campionatul European Dragon Boat 17.07.2019

Moscova, Rusia 15-17.07.2019

Gheoca Gabriel, Milu Marius, Culea Alexandru, Zosima Cristian, Vasile George (contribuție) barca dragon 500m locul 1 Campioni European
Gheoca Gabriel, Milu Marius, Culea Alexandru, Zosima Cristian, Vasile George (contribuție) barca dragon 200m sprint locul 2  
Gheoca Gabriel, Milu Marius, Culea Alexandru, Zosima Cristian, Vasile George (contribuție) barca dragon 2000m sprint locul 2  

 

Atletism Grand Prix Aruncări 30.06.2019

Poiana Brașov 28-30.06.2019
seniori

Firfirică Alin 62,38 m disc locul 1
Zaharia George 74,87 m suliță locul 2
Ghelber Bianca 65,48 m ciocan locul 1

juniori

Cărare Răzvan 62.89 m suliță locul 1

 

Ciclism Campionatul Național Fond și Contratimp 30.06.2019

Sibiu 28-30.06.2019

Tvetcov Serghei contratimp locul 1 Campion național
Crista Daniel   locul 2  
Pleșea Valentin   locul 5  

 

Tenis de masa Jocurile Europene 30.06.2019

Minsk, Belarus 19-30.06.2019

Samara Elizabeta (contribuție)echipe locul 2 Medalie de argint

 

Tir Campionatul Național Talere – trap / et. a IV-a 30.06.2019

Poligonul „I. Sârbu” 27-30.06.2019

Gheorghe Alice locul 1

 

Motociclism Campionatul Național Motocros / etapa a II-a 30.06.2019

Moreni 28-30.06.2019

Eross Koppany cls.MX2  juniori 200 cmc locul 1
Okos Zolt cls. MX2 amatori 250 cmc locul 1
Cojanu Ionuț cls. Veterani locul 1
Cociu Mihai cls. MX1 450 cmc locul 2

 

Atletism Campionatul Național Juniori II 29.06.2019

Pitești 29.06.2019

Enache Andrei 7,03 m (record personal) lungime locul 1 Campion național

 

kaiac-canoe Jocurile Europene 29.06.2019

Minsk, Belarus 22-29.06.2019

Chirilă Catalin (contribuție) C 2 1 000 m locul 1 Medalie de aur

 

Pentatlon Campionatul Național Seniori și Tineret / probe scurte 29.06.2019

București 29.06.2019

Ivana Marian seniori locul 1 Campion național
Puiu Dragoș cadeți locul 2  
Ivana Marian, Bobric Dan echipe seniori locul 2  

 

Sambo Jocurile Europene 25.06.2019

Minsk, Belarus 19-25.06.2019

Kovacs Diana categ. 52 kg locul 5
Rîmă Gabriel locul 5
Podelenski Lorena categ. 78 kg locul 5
Szoke Laszlo categ. 68 kg locul 7

 

Natatie Comen Cup Mediterranian 23.06.2019

Burgas, Bulgaria 20-23.06.2019

Popovici David 23,29 sec record al competiției, record național de juniori și  tineret 50 m liber locul 1
Popovici 50,70 sec record al competiției, record național de juniori și  tineret 100 m liber locul 1
Popovici 1.51,10 min record național juniori și tineret 200 m liber locul 1
Popovici 4.03,65min record național juniori și tineret 400 m liber locul 3
Popovici 57,61sec 100 m spate   locul 4
Popovici 2.07,61 min record național juniori 200 m mixt locul 3
Marin Ioana 2.17,78 min record național juniori și tineret 200 m spate locul 3

 

Motociclism Campionatul Național Viteză Kartodrom / etapa I 23.06.2019

Turnu Severin 20-23.06.2019

Szabo Neamțu Alexandru juniori II locul 1
Bencze Vince juniori III locul 3
Szabo Neamțu A supermoto 65 cmc locul 2
Becze V locul 3

 

Polo Masculin Cupa Federației Copii / turneul final I 23.06.2019

Bazin Steaua 19-23.06.2019

CSA Steaua – CS Triumf 4 – 1
CSA Steaua – CS Arad 16 – 2
CSA Steaua – CS Dinamo 10 – 3
CSA Steaua – CSS 1 București 11 – 1
CSA Steaua – Corona Brașov 8 – 4
CSA Steaua – CS Tg. Murel 13 – 6
CSA Steaua – CSM Oradea 1 - 10

 

Atletism Campionatul Balcanic - 10 km șosea 22.06.2019

Bosnia, Hertzegovina 21-22.06.2019

Bârcă Roxana individual locul 2 Medalie de argint
Simion Cristina locul 3 Medalie de bronz
Bârcă, Simion (contribuție) echipe locul 1 Campioane balcanice

 

1 2 3 4 5 Next » Last »»