Rezultate CSA Steaua

Sectie:
1 2 3 4 5 Next » Last »»

Scrima Cupa Mondială / spadă feminin 14.01.2020

Havana, Cuba, 08-14.01.2020

Popescu Ana Maria Locul II

Baschet Liga Națională 12.01.2020

Sala Dinamo, 12.01.2020

CS Dinamo – CSA Steaua 70 – 73

 

Tir sportiv Campionatul Național / aer comprimat / et. a V-a 12.01.2020

Poligon „I. Sârbu”, 09-12.01.2020

Sidi Roxana Pușcă seniori Locul I
Iordache Dragomir Locul II
Ene Alexandra Pușcă juniori I Locul I
Stroe Nicoleta Pușcă juniori III Locul II
Constantin Elena Pistol seniori Locul III
Matricală Ciprian Pistol juniori I Locul I
Deaconu Alexandra Pistol juniori III Locul I
Vlad Andrei Locul I
Sidi Roxana, Iordache Dragomir Pușcă echipe mixt S Locul II
Vasile Carmen, Cazan Iulică Pistol echipe mixt S Locul II
Constantin Elena, Matricală Ciprian Locul III
Deaconu Alexandra, Vlad Andrei Pistol echipe mixt J III Locul I

 

Sanie Cupa Mondială / etapa a V-a 12.01.2020

Altenberg, Germania, 06-12.01.2020

Strămăturaru Raluca Locul VIII

 

Schi Biatlon Cupa Mondială / etapa a IV-a 12.01.2020

Oberhof, Germania, 06-12.01.2020

Puchianu Cornel, Șerban Denis, Flore Raul (contribuție) Ștafeta 4 x 7,5 km Locul XV

 

Baschet Cupa României 08.01.2020

Sala Dinamo, 08.01.2020

CS Dinamo – CSA Steaua 78 – 69

 

Scrima Campionatul Național Juniori / floretă M + F 08.01.2020

Sala Floreasca, 04-08.01.2020

Roșu Silviu Individual Locul I Campion național
Pîrva Alexandru   Locul III  
Roșu Vlad   Locul III  
Steaua 1- Roșu Silviu, Sîrb Alexandru, Pîrva Alexandru, Albeanu Justin Echipe Locul I Campioană națională
Steaua 2- Roșu Vlad, Surcel Petru, Burcea Radu, Ioniță Luca   Locul II  
Săveanu Anca Individual Locul I Campioană națională
Gheorghe Andreea   Locul III  
Vasile Karina   Locul III  
Steaua- Săveanu Anca, Gheorghe Andreea, Vasile Karina, Mănescu Denisa   Locul I Campioană națională

 

Hochei Cupa Romaniei 07.01.2020

Miercurea Ciuc, 07.01.2020

Sport Club Miercurea Ciuc – CSA Steaua 5-4

 

Baschet Liga Națională 05.01.2020

Pitești, 05.01.2020

BCM Pitești – CSA Steaua 85-90

 

Scrima Campionatul Național Cadeți / floretă masculin 05.01.2020

Sala Floreasca, 03-05.01.2020

Roșu Vlad Locul I Campion național
Surcel Petru Locul II  

 

Box Campionatul Balcanic Seniori 15.12.2019

Antalya, Turcia, 10-15.12.2019

Duță Steluța Categ. 48 kg Locul I Campioană balcanică
Nechita Claudia Categ. 57 kg Locul I Campioană balcanică
Torok  Eszter Categ. 54 kg Locul II Medalie de argint
Cosma Cristina Categ. 60 kg Locul III Medalie de bronz

 

Scrima Circuit European Cadeți / floretă feminin 15.12.2019

Tauber, Germania, 13-15.12.2019

Vasile Karina Individual Locul V
Vasile Karina, Mănescu Denisa (contribuție) Echipe Locul III

 

Tir sportiv Campionatul Național aer comprimat / et. a IV-a 15.12.2019

Poligon „Iosif Sârbu”, 12-15.12.2019

Sidi Roxana Pușcă seniori Locul I
Stroe Nicoleta Pușcă juniori I Locul II
Sidi Roxana, Iordache Dragomir Echipe mixte sen. Locul II
Deaconu Alexandra Pistol juniori III Locul I
Vlad Andrei Locul I
Matricală Ciprian Pistol juniori I Locul III
Constantin Elena, Matricală Ciprian Echipe mixte sen. Locul II

 

Volei Divizia A 1 14.12.2019

Sala Rapid, 14.12.2019

CS Rapid – CSA Steaua 0-3

 

Baschet Liga Națională 13.12.2019

Timișoara, 13.12.2019

SCM „Poli” Timișoara – CSA Steaua 84 – 79

 

Tenis de masa Campionatul Național Tineret 13.12.2019

Câmpulung Muscel, 11-13.12.2019

Dragoman Andreea (contribuție) Dublu mixt Locul I Campioană națională
Movileanu Darius (contribuție) Locul III  
Ionescu Eduard (contribuție) Locul III  
Dragoman Andreea (contribuție) Dublu Locul I Campioană națională
Movileanu Darius (contribuție) Locul I Campion național
Ionescu Eduard, Tomică Andrei Locul III  
Dragoman Andreea individual Locul II  

 

Handbal Liga Zimbrilor 12.12.2019

Timișoara, 12.12.2019

SCM „Poli” Timișoara – CSA Steaua 34-29

 

Hochei Campionatul Național 11.12.2019

Gheorgheni, 11.12.2019

ACSH Gheorgheni – CSA Steaua 9-2

 

Baschet Liga Națională 08.12.2019

Sala Steaua, 08.12.2019

CSA Steaua – BC CSU Sibiu 72 – 74

 

Hochei Campionatul Național 08.12.2019

Tg. Secuiesc, 06-08.12.2019

CSA Steaua – ACS Sapiența 8 – 2
CSA Steaua – Sportul Studențesc 21 – 1
CSA Steaua – Sportul Studențesc 19 – 2

 

1 2 3 4 5 Next » Last »»