Rezultate CSA Steaua

Sectie:
1 2 3 4 5 Next » Last »»

Scrima Jocurile Mondiale Miltare de Vară 29.10.2019

Wuhan, China 16-29.10.2019

Popescu Ana Maria Spada fem. individual Locul II Medalie de argint

 

Tir Jocurile Mondiale Militae de Vară 29.10.2019

Wuhan, China 16-29.10.2019

Cazan Iulică 584 p nou record național Pistol calibru mare Locul XIII

 

Judo Jocurile Mondiale Militare de Vară 29.10.2019

Wuhan, China 16-29.10.2019

Chițu Andreea Categ. 57 kg Locul II Medalie de argint
Szoke Laszlo Categ. 73 kg Locul IX  

 

Polo Masculin Superliga Națională / turneul preliminar 1 20.10.2019

Brașov 18-20.10.2019

CSA Steaua B.A. – CS Rapid 22 – 4
CSA Steaua B.A. – AMEFA Arad 15 – 8
CSA Steaua B.A. – Sportul Studențesc 22 – 4
CSA Steaua B.A. – CSM Corona Brașov 16 - 15

 

Ciclism Cursa Dunării Călărășene 20.10.2019

Călărași 18-20.10.2019

Bidilici Cosmin Locul I
Pleșea Valentin Locul II

 

Baschet Liga Națională 19.10.2019

Sibiu 19.10.2019

BC  CSU Sibiu – CSA Steaua 84 – 80

Volei Divizia A 2 19.10.2019

Sala Steaua 19.10.2019

CSA Steaua – AV Titanii București 3-0

 

Rugby Superliga CEC Bank 19.10.2019

Buzău 19.10.2019

SCM Gloria Buzău - CSA Steaua 19-45

 

Hochei Campionatul Național 19.10.2019

Galați 18-19.10.2019

CSM Galați – CSA Steaua 5-3
CSM Galați – CSA Steaua 9-3

 

Fotbal Campionatul Municipal / Liga a IV-a 19.10.2019

Stadion Metaloglobus 19.10.2019

SC FC Metaloglobus SA 2 – CSA Steaua 0-5

 

Handbal Liga Zimbrilor 16.10.2019

Chiajna 16.10.2019

CSA Steaua – CS Dinamo 27-26

 

Fotbal Cupa României pe București 15.10.2019

Comuna Berceni 15.10.2019

CSA Steaua – AS Tracțiunea 24 – 0

 

Gimnastica Campionatul Mondial Seniori 14.10.2019

Stuttgart, Germania, 28.09-14.10.2019

Drăgulescu Marian calificat la J.O. sărituri Locul VI

 

Box Campionatul Național Juniori 13.10.2019

Brăila, 07-13.10.2019

Marin Gheorghe Raul Categ. 46 kg Locul III
Makiadi Eduardo Categ. 57 kg Locul III

 

Scrima Campionatul Național Speranțe / sabie 13.10.2019

Râjnov, 09-13.10.2019

Duțu Ionuț Individual Locul III
Iacob Paul Locul III
Steaua Duțu Ionuț, Iacob Paul, Enache Mihnea, Enache Dacian Echipe Locul I

 

Hochei Campionatul Național 13.10.2019

Miercurea Ciuc, 12-13.10.2019

Sportul Studențesc – CSA Steaua 1-10
Sportul Studențesc – CSA Steaua 2-8

Kempo Cupa României Grappling GI și NO – GI 13.10.2019

București, 07-13.10.2019
GI

Dragne Mihai Juniori I 85 kg Locul I
Lobodă Ștefan Juniori II 45 kg Locul I
Corbeanu Alina Seniori 50 kg Locul I
Cărăzeanu Gabriela Seniori 60 kg Locul I

NO – GI

Dragne Mihai Juniori I 60 kg Locul I
Lobodă Ștefan Juniori II 65 kg Locul I
Corbeanu Alina Seniori 55 kg Locul I
Cărăzeanu Gabriela Seniori 55 kg Locul II

 

Tenis de masa Openul Macedoniei Juniori 13.10.2019

Skopje, 11-13.10.2019

Istrate Andrei Individual juniori I Locul I
Istrate Andrei Individual juniori II Locul I
Ionescu Eduard, Tomică Alexandru Dublu juniori I Locul III
Istrate Andrei (contribuție) Locul III
Istrate Andrei (contribuție) Dublu juniori II Locul I
Ionescu Eduard, Tomică Alexandru Echipe juniori I Locul II
Istrate Andrei (contribuție) Echipe juniori II Locul II

Baschet Liga Națională 12.10.2019

Sala Steaua, 12.10.2019

CSA Steaua – CSM CSU Oradea 85 – 83

 

Handbal Liga Zimbrilor 12.10.2019

Turda, 12.10.2019

AHC Potaisa Turda – CSA Steaua 23-22

 

1 2 3 4 5 Next » Last »»