Rezultate CSA Steaua

Sectie:
«« First « Prev 1 2 3 4 5 Next » Last »»

Scrima Cupa României / floretă 24.11.2019

Sala Floreasca, 22-24.11.2019

Vasile Karina Cadeți Locul I
Mănescu Denisa   Locul III
Roșu Vlad   Locul I
Surcel Petru   Locul II
Sîrb Alexandru Juniori Locul I
Roșu Silviu   Locul II
Pîrva Alexandru   Locul III

 

Baschet Campionatul Național 23.11.2019

Sala Steaua, 23.11.2019

CSA Steaua – „U” Banca Transilvania Cluj 64 – 88

 

Rugby Cupa României 23.11.2019

Stadion Steaua, 23.11.2019

CSA Steaua – CS Dinamo 22 – 17

 

Polo Masculin Superliga Națională 23.11.2019

Bazin Dinamo, 22-23.11.2019

CS Dinamo – CSA Steaua B.A. 4 – 18
CS Dinamo – CSA Steaua B.A. 10 – 16

 

Karate Campionatul Național Interstiluri 23.11.2019

Izvorani, 23.11.2019

Neagu Gabriela Kata juniori Locul I Campioană națională
Nedelcu Andrei Locul I Campion național
Susanu Octavian Locul II  
Tudor Nadine Kata U 23 Locul II  
Bălănică Andrei Kumite juniori Locul II  

 

Polo Feminin Cupa României Feminin / turneul II 23.11.2019

Bazin Steaua, 22-23.11.2019

CSA Steaua – CS Rapid 15 – 14
CSA Steaua – CS Dinamo 14 – 6

Câștigătoarea Cupei României : CSA Steaua

 

Fotbal Campionatul Municipal / Liga a IV-a 23.11.2019

Comuna Berceni, 23.11.2019

CSA Steaua – FC Bucharest United 4-1

 

Volei Cupa României 21.11.2019

Sala Steaua, 21.11.2019

CSA Steaua – CS Explorări Baia Mare 3-1

 

Handbal Liga Zimbrilor 21.11.2019

Vaslui, 21.11.2019

CSM Vaslui – CSA Steaua 28-33

 

Baschet Campionatul Național 18.11.2019

Sala Steaua, 18.11.2019

CSA Steaua – CS Dinamo 101 – 97

 

Lupte Cupa României Seniori 17.11.2019

Sf. Gheorghe, 15-17.11.2019
Libere

Trezi Victor Locul I
Volcov Evghenii Locul I
Bucur George Locul I
Vasilioglo Maxim Locul I
Manea Michael Locul I

Feminine

Șeicariu Suzana Locul I
Ana Andreea Beatrice Locul I
Priceputu Ștefania Locul II
Ferenț Beatrice Locul II

Greco-romane

Mariea George Vlad Locul I

 

Handbal Liga Zimbrilor 17.11.2019

Chiajna, 17.11.2019

CSA Steaua – CSM Focșani 2007 31 – 30

 

Tenis de masa Open Juniori și Cadeți 17.11.2019

Guimaraes, Portugalia, 14-17.11.2019

Istrate Andrei, Bujor Dragoș, Ursuț Horia Locul I
Bujor Dragoș Locul I
Bujor Dragoș (contribuție) Locul I
Istrate Andrei, Ursuț Horia Locul II

 

Volei Divizia A 2 16.11.2019

Sala Steaua, 16.11.2019

CSA Steaua – CSS Dream Team Tulcea 3-0

 

Polo Masculin Superliga Națională 16.11.2019

Bazin Steaua, 15-16.11.2019

CSA Steaua B.A. – CSM DIGI Oradea 11  - 7
CSA Steaua B.A. – CSM DIGI Oradea 10 – 9

 

Natatie Cupa României 16.11.2019

Bacău, 11-17.11.2019
Seniori

11 locuri I
3 locuri II
2 locuri III

Juniori

5 locuri I
4 locuri II
3 locuri III

 

Haltere Campionatul Național Seniori / finale 15.11.2019

Bascov, Pitești 11-15.11.2019
Categ. 59 kg

Hulpan Sorina Smuls 85 kg Locul I Campioană națională
 „ Aruncat 105 kg Locul I Campioană națională
 „ Total   190 kg Locul I Campioană națională

Categ. 89 kg

Burcea Tudor Smuls 135 kg Locul I Campion național
 „ Aruncat  160 kg Locul I Campion național
 „ Total 295 kg Locul I Campion național

Categ. 96 kg

Cobzariu Leonard Smuls 165 kg Locul I Campion național
 „ Aruncat 180 kg Locul I Campion național
 „ Total 345 kg Locul I Campion național
 „ 5 locuri II  
5 locuri III  

 

Fotbal Campionatul Municipal / Liga a IV-a 15.11.2019

Stadion Coresi, 15.11.2019

ACS Victoria București – CSA Steaua 0-11

 

Hochei Campionatul Național 12.11.2019

Miercurea Ciuc, 12.11.2019

Sport Club Miercurea Ciuc – CSA Steaua 9 – 4

 

Tenis de masa Openul Ungariei Juniori II 11.11.2019

Szombathely, Ungaria 05-11.11.2019

Movileanu Darius, Ursuț Horia, Bujor Dragoș (contribuție) Locul II Medalie de argint

 

«« First « Prev 1 2 3 4 5 Next » Last »»