Rezultate CSA Steaua

Sectie:
«« First « Prev 2 3 4 5 6 Next » Last »»

Ciclism Campionatul Național Fond și Contratimp 30.06.2019

Sibiu 28-30.06.2019

Tvetcov Serghei contratimp locul 1 Campion național
Crista Daniel   locul 2  
Pleșea Valentin   locul 5  

 

Tenis de masa Jocurile Europene 30.06.2019

Minsk, Belarus 19-30.06.2019

Samara Elizabeta (contribuție)echipe locul 2 Medalie de argint

 

Atletism Campionatul Național Juniori II 29.06.2019

Pitești 29.06.2019

Enache Andrei 7,03 m (record personal) lungime locul 1 Campion național

 

kaiac-canoe Jocurile Europene 29.06.2019

Minsk, Belarus 22-29.06.2019

Chirilă Catalin (contribuție) C 2 1 000 m locul 1 Medalie de aur

 

Pentatlon Campionatul Național Seniori și Tineret / probe scurte 29.06.2019

București 29.06.2019

Ivana Marian seniori locul 1 Campion național
Puiu Dragoș cadeți locul 2  
Ivana Marian, Bobric Dan echipe seniori locul 2  

 

Sambo Jocurile Europene 25.06.2019

Minsk, Belarus 19-25.06.2019

Kovacs Diana categ. 52 kg locul 5
Rîmă Gabriel locul 5
Podelenski Lorena categ. 78 kg locul 5
Szoke Laszlo categ. 68 kg locul 7

 

Motociclism Campionatul Național Viteză Kartodrom / etapa I 23.06.2019

Turnu Severin 20-23.06.2019

Szabo Neamțu Alexandru juniori II locul 1
Bencze Vince juniori III locul 3
Szabo Neamțu A supermoto 65 cmc locul 2
Becze V locul 3

 

Polo Masculin Cupa Federației Copii / turneul final I 23.06.2019

Bazin Steaua 19-23.06.2019

CSA Steaua – CS Triumf 4 – 1
CSA Steaua – CS Arad 16 – 2
CSA Steaua – CS Dinamo 10 – 3
CSA Steaua – CSS 1 București 11 – 1
CSA Steaua – Corona Brașov 8 – 4
CSA Steaua – CS Tg. Murel 13 – 6
CSA Steaua – CSM Oradea 1 - 10

 

Natatie Comen Cup Mediterranian 23.06.2019

Burgas, Bulgaria 20-23.06.2019

Popovici David 23,29 sec record al competiției, record național de juniori și  tineret 50 m liber locul 1
Popovici 50,70 sec record al competiției, record național de juniori și  tineret 100 m liber locul 1
Popovici 1.51,10 min record național juniori și tineret 200 m liber locul 1
Popovici 4.03,65min record național juniori și tineret 400 m liber locul 3
Popovici 57,61sec 100 m spate   locul 4
Popovici 2.07,61 min record național juniori 200 m mixt locul 3
Marin Ioana 2.17,78 min record național juniori și tineret 200 m spate locul 3

 

Atletism Campionatul Balcanic - 10 km șosea 22.06.2019

Bosnia, Hertzegovina 21-22.06.2019

Bârcă Roxana individual locul 2 Medalie de argint
Simion Cristina locul 3 Medalie de bronz
Bârcă, Simion (contribuție) echipe locul 1 Campioane balcanice

 

Atletism Campionatul Național Juniori I 22.06.2019

Pitești 21-22.06.2019

Cărare Răzvan 63 m suliță locul 1 Campion național
Enache Andrei 7,01 m lungime locul 3  

 

Scrima Campionatul European Seniori / toate armele 22.06.2019

Dusseldorf, Germania 17-22.06.2019

Udrea Maria spadă F individual locul 8
Badea Alin (contribuție) sabie M echipe locul 4

 

Ciclism Turul Clujului 22.06.2019

Cluj 20-22.06.2019

Crista Daniel contratimp locul 1
Bidilici Cosmin locul 3
Bidilici fond locul 1
Crista locul 2
Bartha Csaba locul 3
Crista general locul 1
Bidilici locul 2
Bartha locul 3

Triatlon Campionatul Național Sprint Seniori 22.06.2019

Buftea 22.06.2019

Ion Ștefania seniori locul 2
Bereș Hunor locul 5
Balac Vlad tineret locul 3

 

Scrima Campionatul Național Copii / sabie M + F 18.06.2019

Sala Floreasca 17-18.06.2019

Mocăniță Ina individual U 9 locul 1
Pena Teodor locul 2
Geatără Adriana individual U 13 locul 3
Steaua- Macovei Cristian, Niculescu Alexandru, Nistor Nichita, Popa Cosmin echipe U 13 locul 3

 

Tir Cupa României glonț și aer comprimat 16.06.2019

Poligon „Iosif Sârbu” 12-16.06.2019

Sidi Roxana pușcă a.c. seniori locul 1
Ene Alexandra pușcă a.c. tineret locul 1
Stroe Nicoleta pușcă a.c.c juniori III locul 1
Petrila Florentina pistol sport seniori locul 2
Matricală Ciprian pistol sport juniori I locul 1
Petrila Florentina pistol 40 f precizie locul 1
Constantin Elena locul 2
Săcăleanu Vlad pistol standard sen. locul 1
Cazan Iulică locul 2
Sidi Roxana pușcă culcat seniori locul 1
Cazan Gloria locul 2
Ene Alexandra pușcă culcat juniori I locul 1
Dăian Victor pușcă culcat juniori I locul 1
Constantin Elena pistol a.c. seniori locul 3
Matricală Ciprian pistol a.c. juniori I locul 2
Steaua 2 Vasile Petrila Florentina,  Cazan Iulică locul 1
Steaua-Carmen/Săcăleanu Vlad pistol standard ech. mixt. locul 3
Steaua 1 Vasile Carmen / Săcăleanu Vlad   locul 2
Steaua 3 Constantin Elena / Corbu Bogdan pușcă 3 x 40 f seniori locul 3
Sidi Roxana locul 1
Cazan Gloria locul 2
Ene Alexandra pușcă 3 x 40 f juniori I locul 2
Vasile Carmen / Corbu Bogdan pistol a.c. ech. mixte locul 2

 

Karate Campionatul European Shito Ryu Seniori 16.06.2019

Arad 14-16.06.2019

Olteanu Lavinia kata locul 1 Campioană europeană
Pop Alexandra kumite -53kg locul 2 Medalie de argint
Roșu Robert kumite -72kg locul 3 Medalie de bronz
Popa Paul (contribuție) echipe I locul 1 Campion european
Grosu Ionuț, Roșu Robert (contribuție) echipe II locul 2 Medalie de argint
Pop Alexandra (contribuție) echipe feminin locul 3 Medalie de bronz

 

Ciclism Turul Aradului 16.06.2019

Arad 15-16.06.2019

Crista Daniel etapa I contratimp general locul 1
Bidilici Cosmin etapa I contratimp general locul 2
Gageanu Ana etapa I contratimp general locul 1
Bidilici Cosmin etapa II criterium general locul 1
 Crista Daniel etapa II criterium general locul 2
Crista Daniel etapa III fond general locul 1
Bidilici Cosmin etapa III fond general locul 3

Tenis de masa Campionate Balcanice juniori si cadeți 16.06.2019

Skjope, Macedonia 12-16.06.2019
juniori I

Dumitrescu Matei(contribuție) cehipe locul 1
Dumitrescu Matei (contribuție) dublu locul 1

juniori II

Istrate Andrei, Bujor Dragoș, Ursuț Horia echipe locul 1
Istrate Andrei dublu locul 1
Bujor Dragoș „-” locul 2
Istrate Andrei (contribuție) dublu mixt locul 1
Ursuț Horia(contribuție) „-” locul 3
Istrate Andrei simplu locul 1
Ursuț Horia „-” locul 3

 

Atletism Campionatul Național Tineret 15.06.2019

Pitești 14-15.06.2019

Amzucu Adina înălțime locul 1 Campioană națională
Bădicel Cătălin locul 2  
Gheorghe Ioana 100 m locul 2  
Gheorghe Ioana 200 m locul 2  
Gheorghe Ioana 400m locul 2  
 Sava Andrei lungime locul 3  

 

«« First « Prev 2 3 4 5 6 Next » Last »»