Rezultate CSA Steaua

Sectie:
«« First « Prev 3 4 5 6 7 Next » Last »»

Fotbal Cupa României pe București 15.10.2019

Comuna Berceni 15.10.2019

CSA Steaua – AS Tracțiunea 24 – 0

 

Gimnastica Campionatul Mondial Seniori 14.10.2019

Stuttgart, Germania, 28.09-14.10.2019

Drăgulescu Marian calificat la J.O. sărituri Locul VI

 

Box Campionatul Național Juniori 13.10.2019

Brăila, 07-13.10.2019

Marin Gheorghe Raul Categ. 46 kg Locul III
Makiadi Eduardo Categ. 57 kg Locul III

 

Scrima Campionatul Național Speranțe / sabie 13.10.2019

Râjnov, 09-13.10.2019

Duțu Ionuț Individual Locul III
Iacob Paul Locul III
Steaua Duțu Ionuț, Iacob Paul, Enache Mihnea, Enache Dacian Echipe Locul I

 

Hochei Campionatul Național 13.10.2019

Miercurea Ciuc, 12-13.10.2019

Sportul Studențesc – CSA Steaua 1-10
Sportul Studențesc – CSA Steaua 2-8

Kempo Cupa României Grappling GI și NO – GI 13.10.2019

București, 07-13.10.2019
GI

Dragne Mihai Juniori I 85 kg Locul I
Lobodă Ștefan Juniori II 45 kg Locul I
Corbeanu Alina Seniori 50 kg Locul I
Cărăzeanu Gabriela Seniori 60 kg Locul I

NO – GI

Dragne Mihai Juniori I 60 kg Locul I
Lobodă Ștefan Juniori II 65 kg Locul I
Corbeanu Alina Seniori 55 kg Locul I
Cărăzeanu Gabriela Seniori 55 kg Locul II

 

Tenis de masa Openul Macedoniei Juniori 13.10.2019

Skopje, 11-13.10.2019

Istrate Andrei Individual juniori I Locul I
Istrate Andrei Individual juniori II Locul I
Ionescu Eduard, Tomică Alexandru Dublu juniori I Locul III
Istrate Andrei (contribuție) Locul III
Istrate Andrei (contribuție) Dublu juniori II Locul I
Ionescu Eduard, Tomică Alexandru Echipe juniori I Locul II
Istrate Andrei (contribuție) Echipe juniori II Locul II

Baschet Liga Națională 12.10.2019

Sala Steaua, 12.10.2019

CSA Steaua – CSM CSU Oradea 85 – 83

 

Handbal Liga Zimbrilor 12.10.2019

Turda, 12.10.2019

AHC Potaisa Turda – CSA Steaua 23-22

 

Fotbal Campionatul Municipal / Liga a IV-a 12.10.2019

Comuna Berceni, 12.10.2019

CSA Steaua – ACS Frumoșii Nebuni ai Giuleștiului 10-0

 

Rugby Superliga CEC Bank 11.10.2019

Stadion Steaua, 11.10.2019

CSA Steaua – CS Universitatea Cluj 61 – 12

 

Atletism Campionatul Mondial Seniori 06.10.2019

Doha, Qatar 30.09-06.10.2019

Firfirică Alin 66,46 m disc Locul IV

 

Echitatie Finala Campionatului Național / dresaj 06.10.2019

Prejmer, 03-06.10.2019

Alexandrescu Irina cal Linda Ponei Locul I Campioană națională
Alexandrescu Irina cal Sandra Hit Copii Locul I Campioană națională
Paneș Bianca cal Unic„ Locul II  
Caba Iulia Capable Juniori Locul I Campioană națională
Alexandrescu Selina cal Merkur Casino Seniori Locul II  

 

Tenis Campionatul Național Echipe Senioare 06.10.2019

CNT București, 30.09-06.10.2019

Steaua Buzărnescu Mihaela, Bara Irina, Popa Teiușanu Vanesa, Marițiu Ana, Joițoiu Raluca Locul IV

 

Motociclism Campionatul Național Individual Motocros 06.10.2019

Ciolpani, 03-06.10.2019

Eross Koppany Cls. MX2 jun. 250 cmc Locul I Campion național
Okos Zolt Cls. MX2 amatori Locul I Câștigător Cupa FR Motociclism
Cojanu Ionuț Veterani Locul I Campion național
Nagy Daniel Locul II  

Karate Campionatul European Wado Kai 06.10.2019

Budapesta, Ungaria, 04-06.10.2019

Cheleș Claudiu Seniori Categ. 84 kg Locul V
Grosu Ionuț Locul II
Duță Gini Seniori Categ. 67 kg Locul I
Pop Alexandra Seniori Categ. 55 kg Locul III
Părău Lorena Locul V
Teodorescu Alexandra Seniori Categ. 67 kg Locul II
Marin Cătălina Seniori Categ. 68 kg Locul III
Morar Alexandra Seniori Categ. + 68 kg Locul III
Draghioti Athos Tineret Categ. 75 kg Locul V
Spiridon Estera Cadeți Categ. 54 kg Locul III
Romano Carla, Spiridon Estera (contribuție) Echipe cadeți Locul III
Pop Alexandra, Părău Alexandra, Teodorescu Diana (contribuție) Echipe seniori Locul III

 

Sambo Turneu International / categoria A 06.10.2019

Kazan, Rusia, 04-06.10.2019

Szoke Laszlo Categ. 74 kg Locul II
Kovacs Diana Categ. 52 kg Locul V

Lupte Campionatul Național Individual U 23 06.10.2019

Covasna, 04-06.10.2019
Feminine

Priceputu Ștefania Categ. 50 kg Locul I Campioană națională
Șeicariu Suzana Categ. 53 kg Locul I Campioană națională
Ferenț Beatrice Categ. 55 kg Locul I Campioană națională
Ana Andreea Beatrice Categ. 59 kg Locul I Campioană națională
Buibăr Simona Categ. 68 kg Locul II  

Libere

Kapraev Zurab Categ. 74 kg Locul I Campion național
Ghițuică Marian Categ. 86 kg Locul III  

Greco – romane

Mariea George Vlad Categ. 87 kg Locul I Campion național
Berei Lenard Istvan Categ. 120 kg Locul I Campion național
Gosa Ionuț Categ. 67 kg Locul II  

 

Ciclism Cupa României 06.10.2019

Pucioasa, 06.10.2019

Bidilici Cosmin câștigător al C.R. prin cumul de puncte după 5 etape

 

Tenis de masa Top 10 Europa 06.10.2019

Noordwijk Olanda, 04.10.-06.10.2019

Darius Movileanu Cadeți Locul I

 

«« First « Prev 3 4 5 6 7 Next » Last »»