Rezultate CSA Steaua

Sectie:
«« First « Prev 4 5 6 7 8 Next » Last »»

Fotbal Liga Elitelor / U 19 – Buzău, Stadion Steaua 21.08.2019

SCM Gloria Buzău – CSA Steaua 0 - 1

Fotbal Campionatul Național / U 17 – Buzău, Stadion Steaua 21.08.2019

SCM Gloria Buzău – CSA Steaua 2 - 0

Fotbal Liga Elitelor U19 / Republicani A, Stadion Steaua 17.08.2019

CSA Steaua – SC Dinamo 1984 0 - 6

Fotbal Campionatul Național U17 / Republicani B, Stadion Steaua 17.08.2019

CSA Steaua – SC Dinamo 1984 0 - 4

Handbal Turneu de pregătire – internațional, Chekhov, Rusia 16.08.2019

Meshkov Brest – CSA Steaua 34 – 26
CSA Steaua – Chechovskie Medvedi 23 – 28
CSA Steaua – Metalurg Skopje 28 – 27

Tir Campionatul Național pușcă și pistol / seniori și tineret / etapa finală Poligon „Iosif Sârbu” 15.08.2019

Sidi Tudose Roxana Locul II pușcă culcat fem.  
Cazan Gloria Locul III pușcă culcat fem.  
Sidi Tudose Roxana, Cazan Gloria, Ene Alexandra Locul I pușcă culcat echipe fem. Campioane Naționale

 

Petrila Florentina, Cazan Iulică Locul I pistol standard echipe mixt Campioni Naționali

 

Cazan Iulică Locul I pistol calibru mare masc. Campion Național
Săcăleanu Vlad Locul II pistol calibru mare masc.  
Corbu Bogdan Locul III pistol calibru mare masc.  
Cazan Iulică, Săcăleanu Vlad, Corbu Bogdan Locul I pistol calibru mare masc.

masc. echipe

Campioni Naționali

 

Sidi Roxana Locul I pușcă 3x40 focuri fem. Campioană Națională
Sidi Roxana Locul I pușcă genunchi fem. Campioană Națională
Sidi Roxana Locul II pușcă picioare fem.  
Sidi Roxana, Cazan Gloria, Ene Alexandra Locul II pușcă 3x40 focuri echipe fem.  
Cazan Iulică Locul I pistol viteză masc. Campion Național
Săcăleanu Vlad Locul II pistol viteză masc.  
Cazan Iulică, Săcăleanu Vlad, Corbu Bogdan Locul I pistol viteză echipe masc.

 

Campion Național
Vasile Carmen, Petrila Florentina, Constantin Elena Locul III pistol precizie 40 focuri echipe fem.  
Constantin Elena Locul I pistol viteză 40 focuri fem. individual Campioană Națională
Vasile Carmen, Constantin Elena, Petrila Florentina Locul I pistol viteză 40 focuri fem. echipe Campioane Naționale

 

Petrila Florentina Locul I pistol sport 30+30 Campioană Națională
Constantin Elena Locul II focuri fem. individual  
Vasile Carmen, Constantin Elena, Petrila Florentina Locul II pistol sport 30+30 focuri fem. echipe  
Săcăleanu Vlad Locul I pisol standard masc. Campion Național
Cazan Iulică Locul II pisol standard masc.  
Cazan Iulică, Săcălanu Vlad, Matricală Ciprian Locul I pisol standard echipe Campioni Naționali

 

Motociclism Campionatul Național de viteză pe kartodrom – etapa finală, Arad 15.08.2019

Szabo Neamțu Alexandru Locul I Campion Național Cls. juniori II
Becze Vince Locul III   Cls. juniori III
Szabo Neamțu Alexandru Locul III   Cls. supermoto 65 cc

Alergare montană Campionatul Național de distanță lungă, Dămuc, Jud. Neamț 15.08.2019

Individual masculin
Mosoiu Cristian Locul I Campion Național
Mitrică Leonard Locul II  
Zinca Ionuț Locul III  
Preda Andrei Locul IV  
Individual feminin
Simion Cristina Locul III  
Echipe masculin
Zinca Ionuț, Mosoiu Cristian, Butaci Raul Locul I Campioni Naționali
Mitrică Leonard, Preda Andrei, Palici Viorel Locul II  

Fotbal Cupa României - Stadion Steaua 14.08.2019

CSA Steaua – ACS Mostiștea Ulmu 2 - 1

Fotbal Liga Elitelor U19 / Republicani A, Miercurea Ciuc 14.08.2019

AFK Csikszereda – CSA Steaua 3 - 0

Fotbal Campionatul Național U17 / Republicani B, Miercurea Ciuc 14.08.2019

AFK Csikszereda – CSA Steaua 9 - 0

Handbal Meci amical, Chiajna 12.08.2019

CSA Steaua – Spartak Moscova 31 - 22

Karate Campionatul Mondial Shotokan 22.07.2019

Hradec Kralove, Cehia 17-22.07.2019

Pop Alexandra categ. 60 kg locul 2 Medalie de argint
 „ open locul 2 Medalie de argint
Baciu Raluca , Pop Alexandra echipe locul 3 Medalie de bronz
Bălănică Alexandru echipe juniori locul 2 Medalie de argint

 

Atletism Concurs Diamond League 21.07.2019

Londa, Marea Britanie 19-21.07.2019

Bobocea Claudia 4.02,27 min barem calificare la J.O. 1 500m locul 8

 

Tir Campionatul Național Talere – skeet / etapa a VI-a 21.07.2019

Poligon „I. Sârbu” 18-21.07.2019

Toman Ioan seniori locul 1
Cărbunaru Ștefan juniori II locul 1
Caloiu Vlad juniori III locul 1
Popescu Alexandra senioare locul 1
Islai Raveca junioare locul 1
Islai Raveca, Islai Etienne echipe mixte locul 1

 

Lupte Finala Campionatului Național Seniori – Reșița 18-21.07.2019 21.07.2019

Reșița 18-21.07.2019
Lupte feminine

Priceputu Ștefania locul 1 Campioana nationala
Șeicariu Suzana locul 1 Campioana nationala
Ana Andreea Beatrice locul 1 Campioana nationala
Zhydachevska Krysztina locul 1 Campioana nationala
Ferenț Beatrice locul 2  
Buibăr Simona locul 3  

Lupte libere

Okhlopkov Nicolai locul 1 Campion national
Bucur George locul 1 Campion national
Vasilioglo Maxim locul 1 Campion national
Nazhmudinov Omarakhab locul 1 Campion national
Manea Michael locul 2  
Tezi Victor locul 3  
Volcov Evghenii locul 3  

Lupte greco-romane

Mariea George Vlad locul 1 Campion national
Berei Lenard Istvan locul 2  

 

Ciclism Etapă Cupa Europeană Paraciclism 21.07.2019

Dueville, Italia 17-22.07.2019

Matican Teodor contratimp locul 1
,, șosea locul 1

 

Tenis de masa Campionatul European Juniori 21.07.2019

Ostrava, Cehia 19-21.07.2019

Movileanu Darius (contribuție) dublu mixt locul 3 Medalie de bronz
Ionescu Eduard (contribuție) dublu locul 1 Campion european
Movileanu Darius simplu locul 1 Campion european

 

kaiac-canoe Campionatul European Dragon Boat 17.07.2019

Moscova, Rusia 15-17.07.2019

Gheoca Gabriel, Milu Marius, Culea Alexandru, Zosima Cristian, Vasile George (contribuție) barca dragon 500m locul 1 Campioni European
Gheoca Gabriel, Milu Marius, Culea Alexandru, Zosima Cristian, Vasile George (contribuție) barca dragon 200m sprint locul 2  
Gheoca Gabriel, Milu Marius, Culea Alexandru, Zosima Cristian, Vasile George (contribuție) barca dragon 2000m sprint locul 2  

 

Atletism Grand Prix Aruncări 30.06.2019

Poiana Brașov 28-30.06.2019
seniori

Firfirică Alin 62,38 m disc locul 1
Zaharia George 74,87 m suliță locul 2
Ghelber Bianca 65,48 m ciocan locul 1

juniori

Cărare Răzvan 62.89 m suliță locul 1

 

«« First « Prev 4 5 6 7 8 Next » Last »»