Rezultate CSA Steaua

Sectie:
1 2 Next » Last »»

kaiac-canoe Campionatul Național Viteză Seniori și Tineret – Bascov, Pitești 28.08.2019

15 locuri I
8 locuri II
6 locuri III
Seniori - Clasament cluburi: locul I – Steaua

 

3 locuri I
2 locuri II
3 locuri III
Tineret - Clasament cluburi: locul I – Steaua

kaiac-canoe Campionatul Mondial Seniori – Szeged, Ungaria 25.08.2019

Chirilă Cătălin C 2 1000 m Locul V calificat la JO

kaiac-canoe Campionatul European Dragon Boat 17.07.2019

Moscova, Rusia 15-17.07.2019

Gheoca Gabriel, Milu Marius, Culea Alexandru, Zosima Cristian, Vasile George (contribuție) barca dragon 500m locul 1 Campioni European
Gheoca Gabriel, Milu Marius, Culea Alexandru, Zosima Cristian, Vasile George (contribuție) barca dragon 200m sprint locul 2  
Gheoca Gabriel, Milu Marius, Culea Alexandru, Zosima Cristian, Vasile George (contribuție) barca dragon 2000m sprint locul 2  

 

kaiac-canoe Jocurile Europene 29.06.2019

Minsk, Belarus 22-29.06.2019

Chirilă Catalin (contribuție) C 2 1 000 m locul 1 Medalie de aur

 

kaiac-canoe Cupa României 20.04.2019

Bascov 18-20.04.2019

Mironescu Constantin K 1 1000 m locul 1  
Carp Leonid C 1 1000 m locul 1  
Caminescu Florentina K 1 1000 m locul 1  
Chirilă Cătălin C 1 500 m locul 1  
Ciur Roxana K 1 500 locul 1  
Carp Leonid C 1 200 m locul 1  
Ciur Roxana K 1 200 m locul 1  
CSA Steaua- Echipe club   locul 1 Câștigătoare a Cupei României

 

kaiac-canoe Campionatul Național Maraton – Bascov / Pitești 06-07.10.2018 07.10.2018

Bascov, Pitești 06-07.10.2018

Stoian Alexandru, Milu Marius C 2 20 km locul 1 Campioni naționali
Mironescu Constantin, Șerban Mihai K 2 20 km locul 1 Campioni naționali

 

kaiac-canoe Campionatul Național Seniori și Tineret 02.09.2018

Bascov 01-02.09.2018

Tineret

Strat Ștefan C 1 1000 m locul 1 Campion național
Meroniac Elena K 1 500 m locul 1 Campioană națională
Strat Ștefan C 1 200 m locul 1 Campion național
Săndulescu George K 1 1000 m locul 1 Campion național
3   locuri 2  
2   locuri 3  

 

kaiac-canoe Campionatul Național Seniori și Tineret 31.08.2018

Bascov 27-31.08.2018
Seniori

Mironescu Constantin K 1 1000 m locul 1 Campion național
Caminescu Florentina locul 1 Campioană națională
Chirilă Cătălin, Strat Ștefan C 2 1000 m locul 1 Campionai naționali
Meroniac Elena, Ciută Florida K 2 1000 m locul 1 Campioane naționale
Săndulescu George, Albișoru Răzvan, Dascălu Marian, Mironescu Constantin K 4 500 m locul 1 Campioni naționali
Ciuta Florida, Meroniac Elena, Alexandru Gabriela, Caminescu Florentina K 4 500 m locul 1 Campioane naționale
Chirilă Cătălin, Milu Marius, Stoian Alexandru, Strat Ștefan C 4 1000 m locul 1 Campioni națională
Albișoru Răzvan K 1 500 m locul 1 Campion național
Ciuta Florida, Meroniac Elena K 2 500m locul 1 Campioane naționale
Stoian Alexandru, Strat Ștefan C 2 500 m locul 1 Campioni naționali
Stoian Alexandru, Milu Marius C 2 200 m locul 1 Campioni naționali
10   locuri 2  
8   locuri 3  

 

kaiac-canoe Campionatul European Tineret U 23 02.07.2018

Auronzo, Italia 26.06-02.07.2018

Chirilă Cătălin, Strat Ștefan canoe 2 1000 m locul 1 Campioni europeni
Carp Leonid canoe 1 1000 m locul 2 Medalie de argint
Albișoru Răzvan (contribuție) kaiac 4 500 m locul 4  
Chirilă Cătălin, Strat Ștefan canoe 2 500 m locul 5  

 

kaiac-canoe Campionatul European Seniori și Paracanoe 10.06.2018

Belgrad, Serbia 07-10.06.2018

Carp Leonid (contribuție) canoe 2 - 500 m locul 1 Campion european
canoe 2 – 1000 m locul 2 Medalie de argint
Lulea Mihaela kaiac 1 – 200 m paracanoe locul 2 Medalie de argint
Caminescu Florentina (contribuție) kaiac 2 – 1000 m locul 4  
Strat Ștefan, Chirilă Cătălin, Stoian Gheorghe, Milu Marius canoe 4 – 500 m locul 5  
Carp Leonid (contribuție) canoe 2 – 200m locul 6  

 

kaiac-canoe Cupa României Seniori 27.04.2018

Bascov, Pitești 25-27.04.2018

Câștigătoarea Cupei României : CSA Steaua

 

kaiac-canoe Campionatul Național Maraton + Cupa României Juniori 30.09.2017

Bascov 27-30.09.2017

Șerban Bogdan, Șerban Mihai maraton locul 1 Campioni naționali
Șerban Bogdan, Șerban Mihai K 2 1000m Cupa României locul 2

 

kaiac-canoe Campionatul Național Viteză juniori 03.09.2017

Pitești 01-03.09.2017

 Chirilă Cătălin C 1 1.000m Locul I
Strat Ștefan C 1 200m Locul I

+ 3 locuri II și 2 locuri III

kaiac-canoe Campionatul Național Viteză seniori 31.08.2017

Pitești 28.-31.08.2017

Ciuta Florida, Botariuc Angela, Alexandru Gabriela, Caminescu Florentina K 4 500m Locul I
Camenischi Valentin K 1 1.000m Locul I
Carp Leonid C 1 1.000m Locul I
Chirilă Cătălin, Strat Ștefan C 2 1.000m Locul I
Ciuta Florida, Caminescu Florentina C K 2 1.000m Locul I
Dascălu Marius, Săndulescu George, Albișoru Răzvan, Camenischi Valentin K 4 500m Locul I
Chirilă Cătălin, Strat Ștefan, Milu Marius, Gheoca Gabriel C 4 1.000m Locul I
Carp Leonid C 1 500m Locul I
Poștaru Paula C 1 200m Locul I
Carp Leonid C 1 200m Locul I

+ 9 locuri II, 13 Locuri III

 

kaiac-canoe Campionatul Mondial Seniori și Paracanoe 28.08.2017

Racice, Cehia 21-28.08.2017

Carp Leonod (contribuție) C 2 500m locul 2 Medalie de argint

Paracanoe

Lulea Mihaela K1 200m locul 3 Medalie de bronz
Carp Leonid (contribuție) C 2 1000m locul 5
Chirilă Cătălin, Gheoca Gabriel, Strat Ștefan (contribuție) C 4 1000m locul 5
Caminescu Florentina (contribuție) K 2 1000m locul 9

 

kaiac-canoe Campionatul Național Juniori 06.08.2017

Bascov, Pitești 02-06.08.2017

Șerban Mihai, Șerban Bogdan K 2 1000 m locul 1 Campioni naționali
Alexandrescu Gabriela K 1 500 m locul 3
Șerban Mihai, Șerban Bogdan K 2 500 m locul 2  

 

kaiac-canoe Campionatul Mondial Tineret și Juniori 30.07.2017

Bascov, Pitești 27-30.07.2017

CHIRILĂ Cătălin (contribuție) C 2 500 m locul 2 Medalie de argint
Albișoru Răzvan (contribuție) K 4 500 m locul 3 Medalie de bronz
Capt Leonid C 1 1000 m locul 4
CHIRILĂ Cătălin (contribuție) C 2 1000 m locul 5
CIUTA Florida (contribuție) K 2 500 m locul 5
CAMINESCU Florentina, CIUTA Florida (contribuție) K 4 500 m locul 5
CAMINESCU Florentina K 1 1000 m locul 6

 

kaiac-canoe Campionatul European seniori și paracanoe 16.07.2017

Plovdiv, Bulgaria, 12-16.07.2017

Lulea Mihaela K1 fem.200 m Locul II
Șerban Iulian K1 masc.200 m Locul VI
Carp Leonid (contribuție) C2 masc. 500 m Locul II
Carp Leonid (contribuție) C2 masc.1000 m Locul V
Carp Leonid (contribuție) C2 masc.200 m Locul V
Chirilă Cătălin, Gheoca Gabriel, Strat Ștefan (contribuție) C4 masc. 1000 m Locul IV
Poștaru Valentina (contribuție) C2 fem. 500 m Locul V
Albișoru Răzvan (contribuție) K4 masc.500 m Locul VII
Poștaru Paula C1 fem.200 m Locul IX

 

kaiac-canoe Campionatul European Juniori și U 23 26.06.2017

Belgrad, Serbia 20-26.06.2017

Chirilă Cătălin (contribuție) C 2 1000m locul 1 Campion european
Chirilă C, Strat Ștefan, Stoian Alexandru (contribuție) C 4 500m locul 3 Medalie de bronz
Albișoru Răzvan (contribuție) K4 500m locul 3 Medalie de bronz
Ciuta Florida (contribuție) K 2 500m locul 5  
Chirilă Cătălin (contribuție) C 2 500m locul 5  
Ciuta Florida (ccontribuție) K 2 1000m locul 5  
Caminescu Florentina K1 1000m locul 5  
Strat Ștefan C1 1000m locul 6  

 

kaiac-canoe Campionatul Național de juniori 27.04.2017

Bascov, Argeș 24 – 27.04.2017

ȘERBAN Mihai, ȘERBAN Bogdan K2 /4000m locul 1 Campioni Naționali
ȘERBAN Mihai, ȘERBAN Bogdan K2 /1000m locul 2
ȘERBAN Mihai K1 /1000m locul 3
ALEXANDRU Gabriela K1 /200m locul 3
TRIFON Iulian K1 /4000m locul 3

 

1 2 Next » Last »»