REZULTATE EXCELENTE OBȚINUTE LA CAMPIONATUL MONDIAL GOJU-RYU

La sfârșitul acestei săptămâni, Sala Polivalentă „Ioan Kunst Ghermănescu” din capitală a găzduit cea de-a IV-a ediție a Campionatului Mondial de karate Goju-Ryu.

La acest eveniment, peste 900 sportivi, din 32 de țări, de pe toate continentele s-au luptat pentru un loc pe podium. România a fost reprezentată de o delegație formată din peste 200 de sportivi, cei mai valoroși karateca.

După o evoluție deosebită, sportivii noștri au adăugat la palmaresul secției 19 medalii de aur, 5 de argint și 19 de bronz.

KUMITE

Seniori
Lorena PARAU (-55 KG) – loc III individual
Dana TEODORESCU (-61 KG) – loc III individual
Raluca BACIU (-68 KG) – loc II individual
Gabriel STOIAN (-75 KG) – loc III individual
                                     – loc III echipe  
Robert ROȘU (-67 KG) – loc I individual
Cătălina MARIN (-61 KG) – loc III individual
Lucian RĂCILĂ  – loc III echipe  
Gini Andrei DUȚĂ (-67 KG) – loc III echipe  

 U21
Lorena PARAU (-55 KG) – loc I individual
                                           – loc I echipe  
Dana TEODORESCU (-61 KG) – loc III individual
                                     – loc I echipe  
Raluca BACIU (-68 KG) – loc I individual
                                   – loc I echipe 
Maria PALANICI (-68 KG) – loc III individual
Gabriel STOIAN (-75 KG) – loc I echipe
Robert ROȘU (-67 KG) – loc I echipe
Ionuț GROSU (-84 KG) – loc II individual
                                       – loc I echipe 
Gabriel ATANASOV (+84 KG) – loc I individual

Cadeți
Sebastian LUPSA (-52 KG) – loc II individual
                                             – loc I echipe  
Beatrice CIOATA CADETA (+54 KG) – loc I echipe
BALANICA ANDREI (-63 KG) – loc III individual
                                            – loc I echipe

Juniori
Andrada PREDA (-48 KG) – loc III individual
Antonia DINCA – loc III echipe  
SLABU GEORGE (-68 KG) – loc III individual
                              – loc III echipe                                   
Antonio NICA (+76 KG) – loc I individual
                                     – loc III echipe  

KATA
Seniori
Dorin ALEXE – loc III echipe  
Ionuț MARIN – loc III echipe
Adrian GUȚĂ – loc III echipe

Junioare
Nadine TUDOR – loc I echipe  
Andrada ALEXANDRU – loc I echipe  
Iulia BONCAN – loc I echipe

KUMITE IRIKUMI-GO
Adriana CODARLA (+68 KG) – loc I individual
Diana ALEXE (+68 KG) – loc II individual
PARAU MADALINA (-68 KG) – loc II individual
Andrei RADU  (-89 KG) – loc I individual
Cătălin NICULAE (-89 KG) – loc III individual