Steaua a învins ACS Electrica cu 13 – 0

În etapa cu numărul III, Steaua București a întâlnit, pe stadionul Rocar, pe ACS Electrica. Formația roș-albastră s-a impus miercuri 04 septembrie 2019, cu 13-0, după ce la pauză a fost 6-0. Echipa gazdă nu a contat în economia partidei.

Echipa de start: 22. Horia Iancu – 20. Marian Neagu, 8. Dorin Capotă, 89. Ovidiu Morariu, 17. Cosmin Mihai – 20. Marian Neagoe, 30. Liviu Băjenaru, 10. Rareș Enceanu – 47. Alin Robu, 31. Robert Elek, 11. Andrei Antohi

Rezerve: 1. Meilă, 5. Bactăr, 13. A. Ilie, 9. Niculae, 99. Niţu, 15. Bărbulescu, 7. Răsdan.

Defensiva oaspeților a rezistat doar 6 minute, Antohi fiind primul care a trimis un balon în plasă. Același fotbalist a mai înscris de două ori până la pauză (min. 9, 37). Alte goluri au fost reușite de: Capotă (min. 8), Mihai (min. 41, 47), Elek (min. 42), Răsdan (min. 61), Niculae (min. 72, 88, 89), Bactăr (min. 79), Neagu (min. 85).

În etapa viitoare, a IV-a din Liga a IV-a, Steaua București va juca pe terenul 6 din Complexul Sportiv Ghencea cu ACS Unirea Politehnica. Partida va avea loc pe 07 septembrie 2019, ora 17.00.

Jocul se va disputa fără spectatori din cauza limitărilor generate de lucrările de modernizare a infrastructurii sportive din cadrul Complexului Ghencea.

Suporterii steliști vor putea urmări partida în direct, meciurile echipei de fotbal fiind transmise în direct și în exclusivitate pe STEAUA TV, pe canalul oficial de YouTube în sistem livestreaming pe internet.