Steaua și-a aflat adversara din turul II al Cupei României la fotbal, sezonul 2019-2020

Federația Română de Fotbal a stabilit miercuri, 7 august 2019, programul turului II al Cupei României la fotbal, sezonul 2019-2020.
Formația Steaua București va evolua în această fază a competiției cu ACS Mostiştea Ulmu (Liga a III-a, Călărași). Partida va avea loc pe 14 august, de la ora 17:30, pe terenul din Complexul Sportiv Ghencea.

Conform articolului 30, punctul 9 din ROAF, în caz de egalitate după 90 de minute de joc, se vor disputa prelungiri și, dacă egalitatea va persista, se vor executa lovituri de departajare.

Programul complet al turului II este următorul:

  • ASMS ACS Sănătatea Darabani (BT) – ACS Foresta Suceava (SV)
  • CSO Viitorul Liteni (SV) – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ (NT)
  • AS Unirea Mirceşti (IS) – CS Ştiinţa Miroslava (IS)
  • AS Viitorul Curiţa (BC) – ACS KSE Târgu Secuiesc (CV)
  • ACS Universitatea Dunărea de Jos Galaţi (GL) – CSM Focşani 2007 (VN)
  • AS Avântul Zărneşti (BZ) – AFC Metalul Buzău (BZ)
  • CS Viitorul Ianca (BR) – CS Făurei (BR)
  • CS Victoria Cumpăna (CT) – ACS Pescăruşul Sarichioi Junior (TL)
  • ACS Bărăganul Ciulniţa (IL) – AFC Unirea 04 Slobozia (IL)
  • ACS Înainte Modelu (CL) – SC Popeşti-Leordeni (IF)
  • Steaua Bucureşti (B) – ACS Mostiştea Ulmu (CL)
  • ACS Viitorul Domneşti (IF) – CS Tunari (IF)
  • CSM Flacăra Moreni (DB) – AS FC Pucioasa (DB)
  • AS FC Precizia Săcele (BV) – ACS Olimpic Cetate Râşnov (BV)
  • ACS Ajax Botoroaga (TR) – CSM Alexandria (TR)
  • CS Real Bradu (AG) – ACS Vediţa Coloneşti M.S. (OT)
  • CS Cârcea (DJ) – ACSO Filiaşi (DJ)
  • CS Minerul Costeşti (VL) – ACS Flacăra Horezu (VL)
  • CS Inter Petrila (HD) – AFC Metalurgistul Cugir 1939 (AB)
  • AFC Voinţa Lupac (CS) – CS Hunedoara (HD)
  • CSC Ghiroda şi Giarmata Vii (TM) – ACS Dumbrăviţa (TM)
  • ACS Progresul Pecica (AR) – CS Crişul Chişineu Criş (AR)
  • CS Naţional Sebiş (AR) – Gloria Lunca-Teuz Cermei (AR)
  • SC Olimpia MCMXXI Satu Mare (SM) – CSC Sânmartin (BH)
  • AFC Unirea 1924 (AB) – ACS Industria Galda (AB)
  • CS Floreşti (CJ) – FC Unirea Dej (CJ)
  • ACS Sticla Arieşul Turda (CJ) – CS Sănătatea SP Cluj-Napoca (CJ)
  • CS Măgura Cisnădie (SB) – ACS SR Municipal Braşov (BV)
  • CS Unirea Ungheni 2018 (MS) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
  • ACS Unu Fotbal Club Gloria (BN) – CSM Avântul Reghin (MS).

În turul I al Cupei României, formația roș-albastră a dispus cu 8-0 de CS Mihai Bravu.
FOTO: FRF