Rezultate CSA Steaua

Sectie:
«« First « Prev 135 136 137 138 139 Next » Last »»

Box Cupa României Tineret 23.04.2016

Bacău 18-23.04.2016

Calotă Albert categ. 69 kg locul 1
Costache Dorel categ.+91 kg locul 3

Scrima Campionatul Mondial / echipe seniori sabie masculin 23.04.2016

Rio, Brazilia 23.04.2016

Badea Ali (contribuție) locul 3 Medalie de bronz

Rugby Cupa României 23.04.2016

Stadion Olimpia 23.04.2016

CSM Olimpia – CSA Steaua 16-13

Handbal Campionat Național/Play-off 23.04.2016

Chiajna 23.04.2016

CSA Steaua Alexandrion - CSU „Poli” Timișoara 29-26

Fotbal Campionatul Municipal 23.04.2016

București 23.04.2016

CSA Steaua – CS Dinamo Grupa 2001 3-0

Polo Masculin Campionatul Național / Superliga 22.04.2016

Bazin Steaua 22.04.2016

CSA Steaua – CSM DIGI Oradea 11-7

Polo Masculin Campionatul Național / Superliga 21.04.2016

Bazin Steaua 21.04.2016

CSA Steaua – CSM DIGI Oradea 9-17

Baschet Play-off / sferturi finală 17.04.2016

Sala Polivalentă 17.04.2016

Steaua CSM Eximbank – CS Dinamo 72 – 68

Canotaj Cupa Mondială I 17.04.2016

Varesse, Italia 13 – 17.04.2016

Prundeanu Ioan, Groșan Robert (contribuție) 8+1 locul 5 

Scrima Concurs Zonal de calificare la J.O. Rio 2016 17.04.2016

Praga, Cehia 14-17.04.2016

Călugăreanu Mălina floretă feminin locul 1

Calificată la J.O.

kaiac-canoe Cupa României Seniori 17.04.2016

Bascov, Pitești 14-17.04.2016

Mironescu Constantin K 1 1000m locul 1
Cameninschi Valentin K 1 1000m locul 3
Carp Leonid C 1 1000m Locul 2
Meroniac Elena K1 500m Locul 3
Poștaru Paula C 1 500m locul 1
Poștaru Valentina C 1 500m locul 3
Albișoru Răzvan K1 200m locul 3
Croitoru Iulia K1 200m locul 3
Poștaru Paula C1 200m locul 1
Poștaru Valentina C1 200m locul 2
Burciu Daniel K1 500m locul 1
Mironescu Constantin K1 500m locul 2
Carp Leonid C1 500m locul 1
Chirila Iosif C1 500m locul 2
Strat Ștefan C1 500m locul 3
Meroniac Elena K1 1000m locul 1
Caminescu Florentina K1 1000m locul 3
Steaua câștigătoare a Cupei României echipe   locul 1

Polo Masculin Campionatul Municipal Juniori I 17.04.2016

Bazin Floreasca 16-17.04.2016

CSA Steaua – CS Dinamo 11 – 7

Clasament final : locul II - Steaua

Lupte Turneu calificare la J.O. Rio 2016 17.04.2016

Zrenjanin, Serbia 15-17.04.2016
libere

Vuc Alina categ. 48kg locul 2

Calificată la J.O

Rugby Cupa României 16.04.2016

Stadion Steaua 16.04.2016

CSA Steaua – CS Știința CSM Baia Mare 18 – 16

Rugby Campionatul Național U 20 16.04.2016

Constanța 16.04.2016

CS Tomitanii Constanța – CSA Steaua 20 – 21

Handbal Cupa României / Final four 16.04.2016

Brăila 15-16.04.2016

Steaua Alexandrion – AHC Dunărea Călărași 2014 30 – 24
Steaua Alexandrion – CSM Bnucurești 24 – 27

Clasament final : locul II – Steaua

Fotbal Campionatul Municipal 16.04.2016

București 16.04.2016

CSA Steaua – AS Olimpic Grupa 2002 8 – 0
AS Romprim – CSA Steaua Grupa 2001 1 – 1

Tir sportiv Campionatul Național glonț și aer comprimat / etapa a II-a 10.04.2016

Poligon „I. Sârbu” 07-10.04.2016

Cristea Laura (3) locuri 1
 Tudose Roxana (2) locuri 1
 Cazan Iulică (2) locuri 1
 Osadci Radu (2) locuri 1
Constantin Elena (2) locuri 1
 Matricală Ciprian (2) locuri 1
Năstasă Alin locuri 1
Paxino Vicențiu locuri 1
  5 locuri 2
  1 locuri 3

Volei Divizia A 2 / turneul semifinal 10.04.2016

Bacău 08-10.0.2016

CSA Steaua – CSM Suceava 3 – 0
CSA Steaua – CS Rapid 3 – 0
CSA Steaua - Știința Bacău 1 – 3

Steaua s-a calificat pentru turneul final de calificare în Liga Națională A 1

Sambo Campionatul European Tineret 10.04.2016

Toulouse, Franța 07-10.04.2016

Ionescu Codrina categ. 56kg locul 3 Medalie de bronz
«« First « Prev 135 136 137 138 139 Next » Last »»