Rezultate CSA Steaua

Sectie:
«« First « Prev 138 139 140 141 142 Next » Last »»

Judo Finala Campionatului Național - Juniori I 19.03.2016

Cluj-Napoca 18 -19.03.2016

Stoica Adrian cat. 66 kg. locul 1 Campion Național
Selea Florin cat. 66 kg. locul 2
Șerban Eduard cat. 90 kg. locul 2
 Truică Diana cat. 52 kg. locul 2
Raicu Alexandru cat. 73 kg. locul 3
Grigorescu Mihai cat. 73 kg. locul 3

Taekwondo WTF Concurs “Napocense Hadrianum Aelius Tropheum” –ed. a III – a 19.03.2016

Badea Alexandru locul 1
Silvestru Claudiu locul 1
Ivanov Serena locul 1
Simon Szabolcs locul 1
Bajko Izabella locul 1
Iordăchescu Florin locul 2
Condrea Tudor locul 2
Clasament general pe cluburi  CSA STEAUA locul 1

Hochei Semifinala Campionat Național 17.03.2016

CSA STEAUA – SC Miercurea Ciuc 1 – 5

Tir sportiv Finala Campionatului Național aer comprimat - seniori 16.03.2016

Tudose Roxana locul 1 Campioană Națională
Tudose Roxana, Cristea Ioana, Rădoi Smaranda locul 2  
Vasile Marius, Năstasă Alin, Chesa Vlad locul 2  
Vasile Carmen, Morar Alexandra, Petrila Florentina locul 2  
Cazan Iulică, Săcăleanu Vlad, Corbu Bogdan locul 2  
Năstasă Alin locul 3  

Tir sportiv Finala Campionatului Național aer comprimat - seniori 16.03.2016

Poligon”I. Sârbu” 14 -16.03.2013

Tudose Roxana locul 1 Campioană Națională
Tudose Roxana, Cristea Ioana, Rădoi Smaranda locul 2  
Vasile Marius, Năstasă Alin, Chesa Vlad locul 2  
Vasile Carmen, Morar Alexandra, Petrila Florentina locul 2  
Cazan Iulică, Săcăleanu Vlad, Corbu Bogdan locul 2  
Năstasă Alin locul 3  

Hochei Semifinala Campionat Național 15.03.2016

Seniori 14-15.03.2016

SC Miercurea Ciuc – CSA STEAUA 6 – 3
SC Miercurea Ciuc – CSA STEAUA 7 – 3

Baschet Liga Națională / faza a II-a 14.03.2016

Sibiu 14.03.2016

CSU Atlasib Sibiu – Steaua CSM Eximbank 106 – 79

Atletism Cupa Europei Aruncări - Iarnă 13.03.2016

Arad 11-13.03.2016

Firfirică Alin U23 Disc 59,28 m Locul 2 Medalie de argint

Baschet Liga Națională I 13.03.2016

Tg. Jiu 13.03.2016

ACS Energia Tg. Jiu – Steaua CSM Eximbank 56 – 77

Baschet Liga Națională U18 – Sibiu 13.03.2016 13.03.2016

Sibiu 13.03.2016

Baschet Liga Națională U18 – Sibiu 13.03.2016 13.03.2016

Sibiu 13.03.2016

Baschet Liga Națională U18 13.03.2016

Sibiu 13.03.2016

CSU Atlassib Sibiu – Steaua CSM Eximbank 40 - 84

Canotaj Campionatul Național / ergometru – Botoșani 13.03.2016

Botoșani 11-13.03.2016
Seniori

Cazacu Gabriel Simplu cat.usoară (m)   locul 1 Campion național
Orhei Ana Simplu cat.usoară (f)   locul 1 Campioană națională
Prundeanu Ioan, Mihalescu Costel dublu masculin locul 2  
Otea Dorina, Simion Ana Maria dublu feminin 1 locul 2  
Hegheș Mădălina, Basanciuc Monica dublu feminin 2 locul 3  

Juniori

Juncanariu Gianina, Onciu Cătălina locul 1 Campioane naționale
Tănasă Alexandru, Marțîn Mihai locul 2  
Dobândă Mădălina, Dobândă Claudia, Pascariu Simona, Țurcanu Alice locul 3  

 

Lupte Campionatul European Seniori 13.03.2016

Riga, Letonia 07-13.03.2016
libere

Vuc Alina categ. 48kg locul 2 Madalie argint
Dukov Andrei categ. 57kg locul 3 Medalie bronz

Scrima Competitie FIE Satelit – (Cupă Mondială)- Copenhaga 12.03.2016

DANEMARCA 11-12.03.2016

Badea Alin sabie ind. locul 1

Handbal Liga Națională 12.03.2016

Chiajna 12.03.2016

CSA Steaua Alexandrion – CS Dinamo București 32 - 26

Hochei Campionatul Național / restanță 11.03.2016

Cârța 07-08.03.2016

CSA Steaua – ACS Corona Brașov 3 – 4
CSA Steaua – ACS Corona Brașov 1 – 2

Hochei Campionatul Național / restanță 11.03.2016

Cârța 10-11.03.2016

CSA Steaua – Progym Gheorgheni 4 – 2
CSA Steaua – Progym Gheogheni 2 - 6

Polo Masculin Campionatul Național / Superliga 11.03.2016

Brașov 10-11.03.2016

Corona Sportul Studențesc – CSA Steaua 7 – 16
Corona Sportul Studențesc – CSA Steaua 4 – 8

Baschet Liga Națională / faza a II-a 09.03.2016

Oradea 09.03.2016

CSM „U” Oradea – Steaua CSM Eximbank 82 – 84
«« First « Prev 138 139 140 141 142 Next » Last »»