Rezultate CSA Steaua

Sectie:
«« First « Prev 139 140 141 142 143 Next » Last »»

Atletism Campionatul Național aruncări lungi 06.03.2016

Arad 06.03.2016
Seniori

Anghelescu Nicoleta suliță 49,67m locul 1 Campionă națională
Rusu Raul suliță 74,90m locul 2
Firfirică Alin disc 54,92m locul 2
Lazăr Fazecaș Bianca ciocan 69,69m locul 2

Tineret

Firfirică Alin disc 54,92m Locul I Campion național
Rusu Raul suliță74,90m Locul II    
Zaharia George suliță71,27m Locul III

Atletism Campionatul Național Juniori I 05.03.2016

Complex „Lia Manoliu” 

Toader Rareș 21,15m greutate 6kg locul 1 Campion național
 Baboi Marina 7,85sec 60m locul 2  
Manea Ionuț 2,00m înălțime locul 3  

Atletism Campionatul Balcanic Seniori 28.02.2016

Istanbul, Turcia 27-28.02.2016

Nunu Mihaela 2.04,84min 800m locul 1 Campioană balcanică
Răzor Bianca (contribuție) 4x400 locul 1 Campioană balcanică
 Betej Ionuț 8.19,17min 3000m locul 2 Medalie de argint
 Pierdevară Florina 2.05,40min 800m locul 3 Medalie de bronz
 Toader Rareș 19,65m greutate locul 3 Medalie de bronz
Betej Ionuț (contribuție) 4x400m locul 3 Medalie de bronz

Baschet Liga Națională 28.02.2016

Cluj-Napoca 28.02.2016

„U” Banca Transilvania Cluj – Steaua CSM Eximbank 72 – 76

Baschet Liga Națională I 28.02.2016

Sibiu 28.02.2016

CSU Atlasib Sibiu – Steaua CSM Eximbank 59 – 116

Polo Masculin Campionatul Național / Superliga 28.02.2016

Bazin Steaua 27-28.02.2016

CSA Steaua  - „Poli” Cluj 24 – 4
CSA Steaua  - „Poli” Cluj 21 – 1

Hochei Campionatul Național 27.02.2016

Cârța 26-27.02.2016

CSA Steaua – CSM Dunărea Galați 5 – 4
CSA Steaua – CSM Dunărea Galați 1 – 2

Handbal Liga Națională 26.02.2016

Chiajna 26.02.2016

 CSA Steaua Alexandrion – ACS Energia Tg. Jiu 26 – 25

Baschet Liga Națională / faza a II-a 22.02.2016

Sala Steaua 22.02.2016

Steaua CSM Eximbank – BC Mureș Tg. Mureș 83 – 66

Atletism Campionatul Național sală / finale 21.02.2016

Complex„Lia Manoliu” 20-21.02.2016
seniori

Betej Ionuț - 8.27,80 min 3000m locul 1 Campion național
Bobocea Claudia – 2.08,09 min 800m locul 1 Campioana naționala
Nesteriuc Ana Maria – 8,24 sec 60m garduri locul 1 Campioana naționala
Rotaru Alina – 6,60 m lungime locul 1 Campioana naționala
Stanciu Daniela – 1,90 m înălțime locul 1 Campioana naționala
Pierdevară Florina – 2.08,61 min 800m locul 2
Toboc Valentin – 7,84 m lungime locul 2
Toader Rareș - 19,47 m greutate locul 2
Voicu Valentin – 1.52,87 min 800m locul 2
Ștefana Andrei – 8.29,69 min 3000m locul 3
 Nunu Mihaela – 2.08,63 min 800m locul 3
 Anastasiu Mihai – 2,23 m înălțime locul 3

tineret

Toader Rareș - 19,47 m greutate locul 1 Campion național
Grecun Ionuț - 7,49 m lungime locul 2  

Baschet Liga Națională I 21.02.2016

Sala Steaua 21.02.2016

Steaua CSM Eximbank – CSU CSM Oradea 80 – 56

Box Cupa României-Râmnicu Sărat 21.02.2016

Râmnicu Sărat 15-21.02.2016
Senioare

Duță Steluța categ. 48kg locul 1
Perijoc Lăcrămioara categ. 51kg locul 1
Nechita Claudia categ. 54kg locul 1
Mera Ioana categ. 57kg locul 1
Radu Florina categ. 75kg locul 1
Turcin Luminița categ. +81kg locul 1
Pantiș Melinda categ. 51kg locul 2
Radu Gabriela categ. +81kg locul 2

Tineret

Zorlescu Cristina categ. 64kg locul 1
Feraru Camelia categ. 69kg locul 1

Junioare

Gheorghe Mihaela categ. 60kg locul 1
Tatu Andreea categ. 63kg locul 1

Scrima Etapă Cupa Mondială / sabie masculin seniori 21.02.2016

Varșovia 18-21.02.2016

Badea Alin (contribuție) echipe locul 6

Judo Gradd Prix Dusseldorf 21.02.2016

Germania 19-21.02.2016

Chițu Andreea categ. 52kg locul 3

Judo Finala Campionatului Național / juniori II 21.02.2016

Tg. Mureș 19-21.02.2016

Grigorescu Andrei categ. 60kg locul 1 Campion național
Șerban Eduard categ. 90kg locul 1 Campion național
Preda Otilia categ. 63kg locul 2  
Prislopan Carmen categ. 63kg locul 3  

Hochei Campionatul Național 21.02.2016

Cârța 20-21.02.2016

CSA Steaua – Sportul Studențesc 24 – 2
CSA Steaua – Sportul Studențesc 18 – 1

Sambo Cupa Mondială – Minsk 21.02.2016

 Belarus 20-21.02.2016

Ionescu Codrina categ. 56kg locul 3

Handbal Liga Națională 21.02.2016

Călărași 21.02.2016

 AHC Dunărea Călărași – CSA Steaua Alexandrion 32 – 33

Polo Masculin Campionatuil Național / Superliga 20.02.2016

Arad 19-20.02.2016

AMEFA Arad – CSA Steaua 6 – 20
AMEFA Arad – CSA Steaua 8 – 19

Atletism Campionatul Național sală / etapa a II-a 14.02.2016

Complex„Lia Manoliu” 13-14.02.2016

Bobocea Claudia 2,04,58min 800m locul 1
 Nesteriuc Ana Maria 8,39sec 60 m garduri locul 1
Toboc Valentin 7,75m Lungime locul 1
Voicu Valentin 1.53,92min 800m locul 1
Pierdevară Florina 2.06,39min 800m locul 2
Nesteriuc Ana Maria 7,71sec 60m locul 3
Ștefana Andrei 3.54,84min 1500m locul 2
Toader Rareș 19,57m Greutate locul 2
Manea Ionuț 2,10m Înălțime locul 3
Grecu Ionuț 7,46m Lungime locul 3
«« First « Prev 139 140 141 142 143 Next » Last »»