Rezultate CSA Steaua

Sectie:
«« First « Prev 1 2 3 4 5 Next » Last »»

Scrima Campionatul Național floretă 22.05.2022

Timișoara, 21-22.05.2022

Boldor Maria Floretă feminin Locul I
Mălina Călugăreanu ,, Locul III
Sîrb Alexandru Floretă masculin Locul II
Pîrva Alexandru ,, Locul III
Boldor Maria, Călugăreanu Mălina, Săveanu Anca, Șofran Teodora Echipe floretă feminin Locul I
Roșu Sliviu, Sîrb Alexandru, Pîrva Alexandru, Gomboș Tom Echipe floretă masculin Locul I

 

kaiac-canoe Cupa Mondială 22.05.2022

Cehia, 17-22.05.2022

Chirilă Cătălin Canoe simplu 1000 m. Locul II
Chirilă Cătălin Canoe simplu 500 m. Locul III

 

Polo Feminin Cupa României 22.05.2022

Focșani, 19-22.05.2022

CSA Steaua – CS Dinamo 10 – 5
CSA Steaua – CSM Tg. Mureș 29 – 3
CSA Steaua – CS Rapid 10 – 9

CSA Steaua Câștigătoare Cupa României

 

Ciclism Cupa CELCO 22.05.2022

Venus, Constanța, 20-22.05.2022

Crista Daniel Contratimp general, elite Locul I
Pleșea Valentin ,, Locul III
Mihnea Cristian ,, Locul 8
Horvath Roland ,, Locul 13
Iustin Grigoraș Contratimp general U 23 Locul 4
Bidilici Cosmin Contratimp gen. master +30 Locul II
Porumb George Contratimp gen. master +50 Locul II
Pleșea Valentin Fond 110 km. Elite Locul I
Crista Daniel ,, Locul 4
Mihnea Cristian ,, Locul 9
Horvath Roland ,, Locul 12
Grigoraș Iustin Fond 110 km. U 23 Locul III
Porumb George Fond 110 km. Master Locul III

 

Box Campionatul Mondial senioare 21.05.2022

Turcia, 06-21.05.2022

Perijoc Lăcrămioara Vicecampioană mondială Locul II

 

Rugby Liga Națională 21.05.2022

Galați, 21.05.2022

CSM Galați – CSA Steaua 3 – 74

 

Handbal Liga Națională 18.05.2022

Sighișoara, 18.05.2022

CSA Steaua – Minaur Baia Mare 27 – 29

 

Echitatie Concurs Internațional dresaj 15.05.2022

Ungaria, 11-15.05.2022

Alexandrescu Irina Locul 5
Gherghina Irina Locul 6

 

Polo Feminin Campionat Național senioare/ turneu 5 final 15.05.2022

Bazin Steaua, 12-15.05.2022

CSA Steaua – CS Dinamo 7 – 5
CSA Steaua – CSM Tg. Mureș 32 – 9
CSA Steaua – CS Rapid 14 – 11

CSA Steaua- Campioana națională

 

Polo Feminin Campionatul Naț. J. III feminin/ turneu 3 final 15.05.2022

Arad, 12-15.05.2022

CSA Steaua – CSS Steaua 29 – 0
CSA Steaua – Corona Brașov 13 – 6
CSA Steaua – Crișul Oradea 5 – 6
AMEFA Arad – CSA Steaua 3 – 19
CS Triumf – CSA Steaua 4 – 3
CSA Steaua – Viitorul Cluj 17 – 5
CS Dinamo – CSA Steaua 7 – 7

 

Handbal Cupa României – finală 15.05.2022

Constanța, 15.05.2022

CS Dinamo – CSA Steaua 24 – 23

 

Fotbal Liga a II-a – Playoff 15.05.2022

Mediaș, 15.05.2022

AFC Hermannstadt – CSA Steaua 0-0

 

Ciclism Tissot UCI Track Nations Cup 15.05.2022

Milton, Canada, 12 - 15.05.2022

Crista DanielScratch Locul 19
Crista Daniel Pursuit Locul 12
Crista Daniel Omnium Locul 18

 

Rugby Liga Națională 14.05.2022

Complex Sportiv Steaua, 14.05.2022

CSA Steaua – RC Bârlad 125 – 9

 

Polo Masculin Superliga Națională – meci 1/2-finala 14.05.2022

Bazin Steaua, 13-14.05.2022

CSA Steaua – CSM Digi Oradea 10 – 8
CSA Steaua – CSM Digi Oradea 11 – 9

 

Handbal Cupa României – final 4- semifinală 14.05.2022

Constanța, 14.05.2022

CSA Steaua – Dobrogea Sud 25 – 22

 

Alergare montană Campionatul Balcanic de scurtă distanță 14.05.2022

C-lung Mold., 12-14.05.2022

Zincă Ionuț Individual Locul II
Mutter Ingrid ,, Locul II
Zinca Ionuț, Preda Andrei, Moșoiu Cristian Echipe masculin Locul I
Mutter Ingrid (contribuție) Echipe feminin Locul I

 

Handbal Liga Zimbrilor 11.05.2022

București, 11.05.2022

CS Dinamo – CSA Steaua 30 – 24

 

Polo Masculin Champions League 10.05.2022

Bazin Steaua, 10.05.2022

CSA Steaua – OSC Budapesta 9 – 15

 

Tenis de masa Campionat Național echipe 10.05.2022

Constanța, 10.05.2022

LPS Constanța – CSA Steaua 0 – 3
LPS Constanța – CSA Steaua 0 – 3

 

«« First « Prev 1 2 3 4 5 Next » Last »»