Rezultate CSA Steaua

Sectie:
«« First « Prev 3 4 5 6 7 Next » Last »»

Tir sportiv Campionat Național/ Etapa 4, a.c. 21.11.2021

 Iași, 18-21.11.2021

Iordache Dragomir Seniori Locul I
Rizea Andrei Tineret Locul I

 

Haltere Campionat Național Powerlifting 21.11.2021

Beiuș, 20 -21.11.2021

Grigore Nicolae Categ. 83 kg. Seniori Locul 4
Grigore Nicolae   Master Locul I
Mănăilă Eugen Categ. 93 kg. Seniori Locul 4
Mănăilă Eugen   Master Locul I
Ciolan Valentin Categ. +105 kg. Seniori Locul 4
Ciolan Valentin   Pers. cu dizabilități Locul I

 

Rugby Campionat Național U 19 21.11.2021

Complex Sportiv Steaua, 21.11.2021

CSA Steaua – Bârlad 65-7

 

Hochei Campionat Național 21.11.2021

Târgu Secuiesc, 20-21.11.201

Târgu Secuiesc – CSA Steaua 4 – 1
Târgu Secuiesc – CSA Steaua 0 – 8

 

Karate Campionat Mondial WKF sen. 21.11.2021

Dubai, 15 – 21.11.2021

Dorin Alexe parakarate visually impaired Locul I

 

Fotbal Liga Elitelor FRF- 20-21.11.2021 21.11.2021

Complex Sportiv Steaua, 20-21.11.2021

CSA Steaua – AFC Botoșani U 19 0 – 1
CSA Steaua – Academica Clinceni U 17 4 – 0
CSA Steaua – SC Dinamo U 16 3 – 2
CSA Steaua – Olimpic Snagov U15 2 – 0

 

Baschet Liga Națională 20.11.2021

Constanța, 20.11.2021

Athletic Constanța – CSA Steaua (Constanța) 107 – 111

 

Polo Masculin Liga Campionilor 20.11.2021

Bazin Steaua, 20.11.2021

CSA Steaua – CN Marseille 6 – 14

 

Handbal Divizia A- 15, 17, 20.11.2021 20.11.2021

Constanța, Sala Iris, Pitești 15, 17, 20.11.2021

Dobrogea Sud Constanța-CSA Steaua 2 36 – 36
CSA Steaua 2 – CSM Alexandria 42 – 24
CSU Pitești – CSA Steaua 2 27 – 26

 

Haltere Campionat Național tineret-finală, jun.3 19.11.2021

Bascov, 15-19.11.2021
Tineret

Andrei Cristian (smuls 120 kg.) Categ. +109 kg. Locul I
Andrei Cristian (aruncat 150 kg.) ,, Locul I
Andrei Cristian ( Total 270 kg.) ,, Locul I
Anici Victor (smuls 116 kg.) Categ. 73 kg. Locul II
Anici Victor (aruncat 148 kg.) ,, Locul I
Anici Victor (Total 264 kg.) ,, Locul III
Dobre Estefania (smuls 69 kg.) Categ. 59 kg. Locul III
Dobre Estefania (aruncat 86 kg.) ,, Locul III
Dobre Estefania (Total 155 kg.) ,, Locul III
Ilie Ramon (smuls 74 kg.) Categ. 55 kg. Locul III
Ilie Ramon (aruncat 80 kg.) ,, Locul III
Ilie Ramon (Total 154 kg.) ,, Locul III

Juniori 3

Lăzărescu Alexandru (smuls 31 kg.) Categ. 40 kg. Locul II
Lăzărescu Alexandru (aruncat 38 kg.) ,, Locul II
Lăzărescu Alexandru (Total 69 kg.) ,, Locul II
Miculescu Rebeca (smuls 36 kg.) Categ. 55 kg. Locul II
Miculescu Rebeca (aruncat 48 kg.) ,, Locul II
Miculescu Rebeca (Total 84 kg.) ,, Locul II

 

Handbal Liga Națională 19.11.2021

Chiajna, 19.11.2021

CSA Steaua – CSM Suceava 26 – 25

 

Box Campionat Național de juniori 16.11.2021

Brăila, 16 -21.11.2021

Marian Ionuț Locul I

 

Scrima Campionat Național juniori echipe 16.11.2021

București, 15 – 16.11.2021
Floretă

Dincă Andreea, Vasile Karina, Radu Paula, Șofran Teodora Locul I
Pîrva Alexandru, Sîrb Alexandru, Roșu Vlad, Surcel Mihnea Locul I
Surcel Petru, Machetanz Jasper, Burcea Radu, Albeanu Iustin Locul II

 

Baschet Liga Națională 15.11.2021

Sala ,,M. Viteazul”, 15.11.2021

CSA Steaua – CSM Ploiești (București) 78 – 77

 

Sambo Campionat Mondial, seniori 15.11.2021

Uzbekistan, 11-15.11.2021

Bodîrlău Cristian Categ. 88 kg. Locul 9
Szoke Laszlo Categ. 71 kg. Locul 11

Gimnastica Campionat Național, juniori 14.11.2021

13-14.11.2021
Junioare I, nivel 5

Tudor Crina Bârnă Locul I
Tudor Crina Sol Locul I
Tudor Crina Individual compus Locul II

Junioare II, nivel 4

Luca Ayana Bârnă Locul I
Pavel Mădălina ,, Locul III
Burlacu Ana Sărituri Locul II
Pavel Mădălina ,, Locul III
Burlacu Ana Sol Locul II
Mihăescu Anamaria ,, Locul III
Luca Ayana paralele Locul III

 

Scrima Circuit European cadeți 14.11.2021

Turcia, 13-14.11.2021

Alexe Maria Locul II

 

Polo Masculin Superliga națională 14.11.2021

București, 13-14.11.2021

CSA Steaua – Rapid 22 – 5
CSA Steaua – Rapid 22 – 6

 

Lupte Campionat Național ind. și echipe, juniori 14.11.2021

Tg. Mureș, 12-14.11.2021
Greco-romane

Costache Cristian Categ. 63 kg. Locul I
Goșa Dănuț Categ. 77 kg. Locul I
Goșa Ionuț Categ. 97 kg. Locul I
Grigore Marius Categ. 87 kg. Locul II
Dincă Petre Categ. 130 kg. Locul II

Libere

Dincă Doru Categ. 65 kg. masc. Locul I
Buibar Patricia Categ. 62 kg. fem. Locul II
Capezan Roxana Categ. 68 kg. fem. Locul III
Cluburi Locul I
Echipe Locul II

 

Handbal Liga Națională 14.11.2021

Turda, 14.11.2021

Potaissa Turda – CSA Steaua 29 – 24

 

«« First « Prev 3 4 5 6 7 Next » Last »»