Rezultate CSA Steaua

Sectie:
«« First « Prev 2 3 4 5 6 Next » Last »»

Atletism Campionat Național etapa a II-a 02.02.2020

Complex Lia Manoliu, 01-02.02.2020
seniori

Grecu Răzvan ( 16,37m) Triplusalt masc. Locul I
Stanciu Daniela ( 1,90m) Înălțime fem. Locul I
Ștefana Florina ( 4.23 min.) 1500m fem. Locul I
Ștefana Florina ( 2.08 min.) 800m fem. Locul II
Trofin Cosmin ( 1.53 min.) 800m masc. Locul II

Atletism Open juniori 26.01.2020

Complex „Lia Manoliu” 24-26.01.2020
Juniori II

Enache Andrei 6,81m (record personal) Lungime masculin Locul I
Toma Monia 1,60 m  ( record personal) Înălțime feminin Locul I

Juniori III

Popescu Cristian 6,02 m Lungime masculin Locul I

 

Atletism Campionatul Mondial Seniori 06.10.2019

Doha, Qatar 30.09-06.10.2019

Firfirică Alin 66,46 m disc Locul IV

 

Atletism Campionatul Național Alergare Montană – distanță scurtă 22.09.2019

Câmpulung Moldovenesc 16-22.09.2019

Zincă Ionuț Individual Locul I Campion național
Preda Andrei   Locul III  
Zincă Ionuț, Preda Andrei, Bălan Siviu Echipe Locul I Campioni naționali

 

Atletism Campionatul Balcanic Seniori 04.09.2019

Pravets, Bulgaria 02-04.09.2019

Firfirică Alin 63,67 m Disc Locul I Campion balcanic
Ștefana (Pierdevară) Florina 4.19,75 min 1 500 m Locul II Medalie de argint
Ghelber Bianca 69,96 m Ciocan Locul II Medalie de argint
Gheorghe Ioana Ștafeta 4 x 400 m Locul II Medalie de argint
Ștefana (Pierdevară) Florina 2.08,53 min 800 m Locul IV  
Țermure Mirela 44,83 m Suliță Locul V  
Zaharia George 69,94 m„ Locul V  

 

Atletism Concurs Diamond League 21.07.2019

Londa, Marea Britanie 19-21.07.2019

Bobocea Claudia 4.02,27 min barem calificare la J.O. 1 500m locul 8

 

Atletism Grand Prix Aruncări 30.06.2019

Poiana Brașov 28-30.06.2019
seniori

Firfirică Alin 62,38 m disc locul 1
Zaharia George 74,87 m suliță locul 2
Ghelber Bianca 65,48 m ciocan locul 1

juniori

Cărare Răzvan 62.89 m suliță locul 1

 

Atletism Campionatul Național Juniori II 29.06.2019

Pitești 29.06.2019

Enache Andrei 7,03 m (record personal) lungime locul 1 Campion național

 

Atletism Campionatul Național Juniori I 22.06.2019

Pitești 21-22.06.2019

Cărare Răzvan 63 m suliță locul 1 Campion național
Enache Andrei 7,01 m lungime locul 3  

 

Atletism Campionatul Balcanic - 10 km șosea 22.06.2019

Bosnia, Hertzegovina 21-22.06.2019

Bârcă Roxana individual locul 2 Medalie de argint
Simion Cristina locul 3 Medalie de bronz
Bârcă, Simion (contribuție) echipe locul 1 Campioane balcanice

 

Atletism Campionatul Național Tineret 15.06.2019

Pitești 14-15.06.2019

Amzucu Adina înălțime locul 1 Campioană națională
Bădicel Cătălin locul 2  
Gheorghe Ioana 100 m locul 2  
Gheorghe Ioana 200 m locul 2  
Gheorghe Ioana 400m locul 2  
 Sava Andrei lungime locul 3  

 

Atletism Campionatele Internaționale ale României 08.06.2019

Cluj-Napoca 06-08.06.2019

Rutto Stella 15.53,25 min 5 000 m locul 1
Bîrca Roxana 16.04,56 min locul 2
Simion Cristina 16.26,88 min locul 3
Toboc Valentin 7,64 m lungime locul 2
Firfirică Alin 63,40 m disc locul 1
Ghelber Bianca 68,89 m ciocan locul 2
Zaharia Cătălin 75,28 m suliță locul 5

 

Atletism Cupa României 25.05.2019

Pitești, 24–25.05.2019

Amzucu Adina 1, 79 m înălțime locul 1
Bîrcă Roxana 4,24 min 1 500 m locul 1
Bîrcă Roxana 16,16 min 5 000 m locul 1
Simion Cristina 4,26 min 1 500 m locul 3
Simion Cristina 16,32 min 5 000 m locul 2
Gheorghe Ioana 100 m   locul 3
Gheorghe Ioana 200 m   locul 3
Bădicel Catalin 2,09 m înălțime locul 2
Zaharia Cătălin 73,95 m suliță locul 1
Ghelber  Perie Bianca 65,16 m ciocan locul 2
Grecu Ionuț 7,36 m lungime locul 1
Sava Cristian 7,05 m   locul 3
Grecu Ionuț   decatlon locul 2

 

Atletism Grand Prix 19.05.2019

Arad 13-19.05.2019
Seniori

Zaharia Cătălin 72,83 m suliță locul 1
Ghelber Perie Bianca 68, 55 m ciocan locul 1
Firfirică Alin 63,45 m disc locul 1

Juniori

Cărare Răzvan 64,83 m suliță locul 1

 

Atletism Campionatul Național 10 km Șosea 21.04.2019

București 19-21.04.2019

Bârca Roxana individual locul 1 Campioană națională
Simion Cristina locul 2  
Steaua- Bârca, Simion, Botezatu Mihaela echipe locul 1 Campioane naționale

 

Atletism Campionatul Național Aruncări Lungi 30.03.2019

Arad 29-30.03.2019

Cărare Răzvan 60,55 m suliță juniori I locul 2
Tămăduianu Eduard 57,99 m ciocan juniori II locul 3

 

Atletism Campionatul Național Aruncări Lungi 25.03.2019

Stadionul Tineretului 24-25.02.2019

Firfirică Alin 62,12 m Disc locul 1 Campion național
Ghelber Bianca  67,61 m Ciocan locul 1 Campioană națională
Zaharia Cătălin 74,84 m Suliță locul 2  

 

Atletism Campionatul Balcanic de Sală 17.02.2019

Istanbul, Turcia 15-17.02.2019

Stanciu Daniela 1,92 m înălțime locul 1 Campioană balcanică
Pierdevară Florina 2.08,20 min 800 m locul 2 Medalie de argint
Nesteriuc Ana Maria 8,27 sec 60 m garduri locul 2  Medalie de bronz

 

Atletism Campionatul Național de Sală 07.02.2019

Complex „Lia Manoliu” 06-07.02.2019
Seniori

Pierdevară Florina 1500 m locul 1 Campioană națională
Pirdevară F. 800 m locul 2
Coman Nicolae 800 m locul 1 Campion național
Coman N. 1500 m locul 3
Nesteriuc  Ana Maria 60 m garduri locul 1 Campioană națională
Stanciu Daniela înălțime locul 1 Campioană națională
Amzucu Adina înălţime locul 3
Toboc Valentin lungime locul 2
Grecu Ionuţ lungime locul 3
Firfirică Alin greutate locul 3

Tineret

Amzucu Adina înălţime locul 1 Campioană națională
Sava Andrei lungime locul 2

 

Atletism Cupa România Master 18.01.2019

Complexul Sportiv ”Lia Manoliu” 18-20.01.2019

Stanciu Daniela 1,85 m Înălțime seniori locul 1
Toboc Valentin 7,70 m Lungime seniori locul 2
Coman Nicolae 3.52,97 min1500 m seniori locul 2
Amzucu Adina 1,75 m Înălțime tineret locul 1
Enache Andrei 6,57 m Lungime juniori 3 locul 1

 

«« First « Prev 2 3 4 5 6 Next » Last »»