Rezultate CSA Steaua

Sectie:
«« First « Prev 3 4 5 6 7 Next » Last »»

Atletism Campionatul European de Cros 09.12.2018

Tilburg, Olanda 09.12.2018

Bârcă Roxana, Simion Cristina (contribuție) locul 9

 

Atletism Campionatul Balcanic de Cros 04.11.2018

Botoșani 04.11.2018

Bârcă Roxana individual seniori locul 2  
Bârcă Roxana, Simion Cristina (contribție) echipe seniori locul 1 Campioane balcanice
Coman Nicolae (contribuție) echipe tineret locul 1 Campion balcanic

 

Atletism Campionatul Național Cros 20.10.2018

Botoșani 20.10.2018

Bârcă Roxana 8 000 m idividual locul 2  
Simion Cristina   locul 3  
CSA Steaua- Bârcă, Simion, Pierdevară Florina 8 000 m echipe locul 1 Campioane naționale

 

Atletism Campionatul Național Alergare Montană- lungă distanță 23.09.2018

Domnuc, Neamț 21-23.09.2018

Pălici Viorel individual locul 2  
Moșoiu Cristian   locul 3  
Echipe CSA Steaua Pălici, Moșoiu, Zincă Ionuț, Mitrică Leonard locul 1 Campioană națională

 

Atletism Campionatul European Seniori – Berlin, Germania 04.08.2018

Campionatul european Seniori  – Berlin, Germania 04-13.08.2017

Răzor Bianca 4x400m locul 7
Firfirică Alin Disc locul 7

Atletism Campionat Național, juniori III 22.07.2018

București 21 – 22.07.2018

Enache Andrei (6.51 m) 800 m masc. lungime locul 2
Dossey Jennifer (11,17 m) triplu salt locul 3

 

Atletism Campionatul Balcanic Seniori 22.07.2018

Zagreb, Croația19 – 22.07.2018

Firfirică Alin (63,76 m) disc masc. locul 1 Campion Balcanic
Răzor Bianca contribuție (3.33,56 min.) 4 x 400 m fem. locul 1 Campioană Balcanică
Zaharia George (75,92 m) suliță masc. locul 2  
Gheler Perie Bianca (68,88 m) ciocan fem. Locul 2  
Pierdevară Florina (2.09,01 min.) 800 m fem. locul 2  
Pierdevară Florina (4.22,94 min.) 1500 m fem. locul 2  
Simion Cristina (9.31,69 min.) 3000 m fem. locul 2  
Gheorghe Ioana contribuție (44,55 sec.) 4 x 100 m fem. locul 2  
Răzor Bianca (52,96 sec.) 400 m fem. locul 3  
Trofin Comin (1.48,31 min.) locul 3  

 

Atletism Campionatul Național – finale 22.07.2018

Pitești 19-22.07.2018
seniori

Ghelber Bianca 68,78m ciocan fem. locul 1 Campioană Națională
Simion Cristina 35.37,83min. 10000 m fem. locul 1 Campioană Națională
Stanciu Daniela 1,90 cm Înălțime fem. locul 1 Campioană Națională
Nesteriuc Ana Maria 13,34 sec. 100 m garduri fem. locul 1 Campioană Națională
Firfirică Alin 63,20 m Disc masc. locul 1 Campioană Națională
Bobocea Claudia 4.13,66 min. 1500 m fem. locul 1 Campioană Națională
Bobocea Claudia 2.06,10 min. 800 m fem. locul 1 Campioană Națională
Pierdevară Florina 2.06,43 min. -„- locul 2  
Trofin Cosmin 1.67,13 min. 800 m masc. locul 1 Campion Național
Coman Nicolae 1.49,10 min. -„- locul 2  
Nesteriuc Ana Maria,Răzor Bianca,  Pierdevară Florina, Gheorghe Ioana 47,13 sec. 4x100m fem. locul 1 Campioane Naționale
Bobocea Claudia, Răzor Bianca,  Pierdevară Florina, Gheorghe Ioana 3.43,64 min. 4x400m fem. locul 1 Campioane Naționale
Bujin Cristina 13,24 m triplusalt fem locul 2  
Zaharia George 76,49m Suliță masc. locul 2  
Coman Nicolae 3.49,841500m masc. locul 2  
Bârcă Roxana 16.12,515000m fem. locul 2  
Grecu Ionuț 7,56m Lungime masc. locul 2  
Răzor Bianca 24,04sec. 200m fem. locul 2  
Burueană Lenuța 13,60m Greutate fem. locul 2  
Anghelescu Nicoleta 41,67 m Suliță fem. locul 3  
Gheorghe Ioana 11,93m100m fem locul 3  
Gheorghe Ioana 24,28m200m fem. locul 3  
Trofin Cosmin 47,94m 400m masc. locul 3  
Răzor Bianca 52,99m400m fem. locul 3  
Firfirică Alin 16,55m greutate masc. locul 3  
Amzucu Adina 1,75m Înălțime masc. locul 3  

TINERET

Burueană Lenuța 13,60m greutate fem. locul 1 Campioană Națională
Trofin Cosmin 1.47,13min. 800m masc locul 1 Campion Național
Coman Nicolae 1.49,10 min. -„- locul 2  
Amzucu Adina 1,75m înălțime fem. locul 1 Campioană Națională
Coman Nicolae 3.49,84 min. 1500m masc locul 2  
Gheorghe Ioana 24,28 sec. 200m fem. locul 2  
Trofin Cosmin 47,94 m400m masc. locul 3  
Gheorghe Ioana 11,93 sec. 100m fem. locul 3  

 

Atletism Campionatul Balcanic /ștafete 14.07.2018

Erzurum, Turcia 14-15.07.2018

Gheorghe Ioana (contribuție) 46, 10 sec 4 x 400 m locul 1 Campioană balcanică

 

Atletism Campionatul Național / probe combinate 14.07.2018

București 14-15.07.2018

Grecu Ionuț 5577 p decatlon locul 3

 

Atletism Campionatul European Juniori II 08.07.2018

Gyor, Ungaria 06-08.07.2018

Cărare Răzvan 71,04 m suliță locul 6

 

Atletism Campionatul Național Juniori I 30.06.2018

Pitești 30.06-01.07.2018

Amzucu Adina 1,70 m înălțime locul 1 Campioană națională
Cărare Răzvzn 62,88 m suliță locul 3  
Deac Alexandru 10,67 sec 100 m locul 3  

 

Atletism Grand Prix Seniori 30.06.2018

Pitești 30.06-01.07.2018

Firfirică Alin 63,22 m disc locul 1
Ghelber Bianca 69,86 m ciocan locul 1
Zaharia George 77,96 m suliță locul 1
Stanciu Daniela 1,80 m înălțime locul 1
Grecu Ionuț 7,43 m lungime locul 1

 

Atletism Campionatul Mondial Alergare Montană 24.06.2018

Polonia 22-24.06.2018

Individual Zincă Ionuț locul 7
Echipe Zincă, Pălici Viorel, Damian Bogdan (contribuție) locul 4

 

Atletism Campionatul Național / etapa a II-a 24.06.2018

Stadion „I. Balaș” 22-24.06.2018
seniori

Răzor Bianca 24,82 sec 100 m locul 1
 „ 53,79 sec 200 m locul 1
Stanciu Daniela 1,80 m înălțime locul 1
Zaharia George 75,10 m suliță locul 1
Grecu Ionuț 7,22 m lungime locul 2

juniori III

Enache Andrei 6,12 m lungime locul 1

 

Atletism Campionatul Național Paralimpic 24.06.2018

Cluj–Napoca 22-24.06.2018

Laurențiu Șerban 100 m locul 1
 „ 200 m locul 1
 „ 1 500 m locul 1
Dragomir Bogdan 100 m locul 1
 „ 200 m locul 1
Hamza Doru 1 500m locul 1
 „ 100 m locul 3
 „ 200 m locul 3
Oprea Florin 100 m locul 2
 „ 1 500m locul 2

 

Atletism Grand Prix 17.06.2018

București 15-17.06.2018

Gheorghe Ioana 11,67 sec 100 m locul 1
 „ 24,13 sec 200 m locul 1
Grecu Ionuț 7,62 m lungime locul 1

 

Atletism Campionatul Național Juniori II 17.06.2018

București 15-17.06.218

Cărare Răzvan 62,65 m suliță locul 1 Campion național

 

Atletism Campionatul Balcanic Juniori II 10.06.2018

Istanbul, Turcia 08-10.06.2018

Cărare Răzvan 68,75 m suliță locul 2 Medalie de argint

 

Atletism Grand Prix Aruncări 10.06.2018

Poiana Brașov 08-10.06.2018

Firfirică Alin disc 62,71 m locul 1
Zaharia George suliță 78,53 m locul 1

 

«« First « Prev 3 4 5 6 7 Next » Last »»