Rezultate CSA Steaua

Sectie:
«« First « Prev 4 5 6 7 8 Next » Last »»

Atletism Grand Prix Aruncări 10.06.2018

Poiana Brașov 08-10.06.2018

Firfirică Alin disc 62,71 m locul 1
Zaharia George suliță 78,53 m locul 1

 

Atletism Campionatele Internaționale ale României 03.06.2018

Cluj-Napoca 02-03.06.2018

Firfirică Alin 64,40 m disc locul 1
Toboc Valentin 7,61 m lungime locul 1
Nesteriuc Ana Maria 13,16 sec 100 m garduri locul 1
Bobocea Claudia 4.26,73 min 1500 m locul 1
Trofin Cosmin 1.47,84 min 800m locul 1
Burueană Lenuța 14,74 m greutate locul 1
Pierdevară Florina 2.07,54 min 800 m locul 2
Ghelber Bianca 70,96 m ciocan locul 2
Pârghie Ioana 11,74 sec 100 m locul 2
Coman Nicolae 3.47,31 min 1500 m locul 2
Bârcă Roxana 15.52,24 min 5000 m locul 2
Răzor Bianca 53,78 sec 400 m locul 3
Stanciu Daniela 1,80 m înălțime locul 3
Zaharia George 75,68 m suliță locul 3
Gheorghe Ioana 24,07 sec 200 m locul 3
Anghelescu Nicoleta 46,32 m suliță locul 3
Bujin Cristina 13,19 m triplusalt locul 3
Simion Cristina 16.27,34 min 5000 m locul 3

 

Atletism Cupa Europei 10 000 m 20.05.2018

Londra, Marea Britanie 19-20.05.2018

România Bârcă Roxana, Simion Cristina (contribuție) locul 1 Medalie de aur

 

Atletism Campionatul Național aer liber / seniori, tineret, juniori / et. I 20.05.2018

Pitești 19-20.05.2018

Gheorghe Ioana 11,99 sec 100 m locul 1
Gheorghe Ioana 24,46 sec 200 m locul 1
Trofin Cosmin 1.48,74 min 800 m locul 1
Pierdevară Florina 2.07,08 min 800 m locul 1
Firfirică Alin 59,19 m disc locul 1
Coman Nicolae 4.09,84 min 1500 m locul 1
Sava Cristian 6,89 m lungime locul 1
Burueană Lenuța 15,21 m greutate locul 1
Ghelber Bianca 68,55 m ciocan locul 1
Amzucu Adina 1,74 m înălțime locul 2
Fifirică Alin 16,53 m greutate locul 3

 

Atletism Concurs International / echipe juniori I 13.05.2018

Tel Aviv, Israel 13.05.2018

Baboi Marina 11,75 sec 100 m locul 1
Amzucu Adina 1,78 m înălțime locul 1
Baboi Marina (contribuție) 4 x 100 m locul 1

 

Atletism Campionatul Mondial Semimaraton 24.03.2018

Valencia, Spania 24.03.2018

BÂRCĂ Roxana, SIMION Cristian (contribuție) Echipe fem. locul 11

 

Atletism Campionatul Național Aruncări lungi 23.03.2018

Stadion ”I. Balasz” 21–23.03.2018
SENIORI

FIRFIRICĂ Alin (60,86 m) disc locul 1 Campion Național
GHELBER PERIE Bianca (66,18 m) ciocan locul 1 Campioană Națională
ZAHARIA Geoge (71,58 m) suliță locul 2  
ANGHELESCU Nicoleta (50,20 m) suliță locul 2

JUNIORI II

CĂRARE George (58,66 m) suliță locul 1 Campion Național

 

Atletism Campionatul Național juniori III 18.03.2018

Bacău 16-18.03.2018

ENACHE Andrei (6.09 m) Lungime locul 1 Campion Național

 

Atletism Cupa Europei aruncări lungi 11.03.2018

Leiria, Portugalia 09-11.03.2018

Zaharia George 77,75 m suliță seniori locul 4
Firfirică Alin 61,27 m disc seniori locul 9
Buruieană Lenuța 15,38 m greutate U 23 locul 5

 

Atletism Campionatul Național probe combinate 09.03.2018

Complex „Lia. Manoliu” 08-09.03.2018

Grecu Ionuț 4744 pct. locul 3

 

Atletism Campionatul Național Juniori I 25.02.2018

Complex „Lia Manoliu” 24-25.02.2018

Baboi Marina 7,44 sec60m locul 1 Campioană națională
Amzucu Alina 1,73m Înălțime locul 1 Campioană națională

 

Atletism Campionatul Balcanic Seniori 18.02.2018

Istanbul, Turcia 16-18.02.2018

Pierdevară Florina 2.05,83 min 800 m locul 1 Campioană balcanică
Nesteriuc Ana Maria 8,17 sec 60 m garduri locul 1 Campioană balcanică
Baboi Marina, Pierdevară Florina (contribuție) 4 x 400 m locul 1 Campioane balcanice
Stanciu Daniela 1,86 m înălțime locul 3 Medalie de bronz
Burueană Lenuța 15,85 m greutate locul 3 Medalie de bronz

 

Atletism Campionatul Balcanic Juniori I 10.02.2018

Sofia, Bulgaria 10.02.2018

Baboi Marina 7,45sec 60m locul 1 Campioană balcanică
Amzucu Adina 1,76m înălțime locul 2 Medalie de argint

 

Atletism Campionatul Național Sală – Complex „Lia Manoliu” 04.02.2018

Complex ,, Lia Manoliu” 03-04.02.2018
Seniori

Bârcă Roxana  4.20,92min 1500m locul 1 Campioană națională
 „ 9.15,03min 3000m locul 1 Campioană națională
Bobocea Claudia 2.07,47min 800m locul 1 Campioană națională
Baboi Marina 7,36sec 60m locul 1 Campioană națională
Stanciu Daniela 1,84m înălțime locul 1 Campioană națională
Trofin Cosmin 1.50,18min 800m locul 1 Campion național
Nesteriuc Ana Maria 8,28sec 60m garduri locul 1 Campioană națională
Buruiană Lenuța 15,93m greutate locul 1 Campioană națională
Nesteriuc, Baboi, Pierdevară Florina, Răzor Bianca 4 x400m locul 1 Campioană națională

Tineret

Baboi Marina 7,63sec 60m locul 1 Campioană națională
Trofin Cosmin 1.50,18min 800m locul 1 Campion național
Buruiană Lenuța 15,93m Greutate locul 1 Campioană națională
Amzucu Adina  1,80m Înălțime locul 1 Campioană națională

 

Atletism Campionatul Național Sală / etapa I 21.01.2018

Complex „Lia Manoliu” 20-21.01.2018

Pierdevară Florentina 4.26,75min 1500m locul 1
 „ 2.07,30min 800m locul 1
Nesteriuc Ana Maria 8,25sec 60m garduri locul 1
Baboi Marina 7,43sec 60m locul 1
Coman Nicolae 3.55,51min 1500m locul 1
Trofin Cosmin 1.51,51min 800m locul 1
Stanciu Daniela 1,85m înălțime locul 1
Bujin Cristina 13,53m triplusalt locul 1

 

Atletism Concurs Internațional – SUA, Marea Britanie, Europa / Cros 14.01.2018

Edimburg 08-14.01.2018

Europa Bîrcă Roxana, Simion Andreea (contribuție) locul 1

 

Atletism Campionatul European de Cros 11.12.2017

Samorin, Slovacia 08-11.12.2017

Bârcă Roxana, Simion Sristina (contribuție) echipe locul 2 Medalie de argint
Bârcă Roxana individual locul 4


Atletism Campiontul Balcanic de Cros 18.11.2017

Canikkale, Turcia 16-18.11.2017

Bîrcă Roxana seniori individual locul 1
Bîrcă, Simion Cristina (contribuție) echipe locul 1
Coman Nicolae tineret individual locul 3
Coman (contribuție) echipe locul 3

 

Atletism Campionatul Mondial Militar Cros 07.11.2017

BlatonKarattya, Ungaria 03-07.11.2017

Bârcă Roxana locul 1
Simion Cristina locul 3
Bârcă, Simion, Botezan Mihaela (echipe) locul 4

 

Atletism Invictus Games 23.09.2017

Toronto, Canada 23-30.09.2017

Șerban Laurențiu 41,14 sec 100m locul 6 Medalie de bronz
Șerban Laurențiu 29,65 sec 200m locul 5
Șerban Laurențiu 1.07,14 min 400 m locul 4
Șerban Laurențiu 5.47,71 min 1500 m locul 3
Dragomir Bogdan 26,10 sec 200 m locul 7
Hamza Doru 4.50,96 min 1500 m locul 7

 

«« First « Prev 4 5 6 7 8 Next » Last »»