Rezultate CSA Steaua

Sectie:
«« First « Prev 3 4 5 6 7 8 Next » Last »»

Atletism ”Decanations” / concurs internațional 10.09.2017

Angers, Franța 09-10.09.2017

Răzor Bianca 400 m 52,98 sec locul 2 Medalie de argint

 

Atletism Jocurile Mondiale Universitare 25.08.2017

Taipei, Taiwan 17-30.08.2017

Răzor Bianca 51,97sec 400m locul 3 Medalie de bronz
Nesteriuc Ana Maria 13,35 sec 100m garduri locul 5

 

Atletism Campionatul Național Juniori I 06.08.2017

Stadion ,, Iolanda Balaș” 05-06.08.2017

Baboi Marina 11,90 sec 100 m locul 1 Campioană națională
Baboi Marina 24,6 sec 200 m locul 1 Campioană națională
Amzucu Adina 1,70 m înălțime locul 1 Campioană națională

 

Atletism Jocurile Francofone 30.07.2017

Coasta de Fildeș 21-30.07.2017

Bârcă Roxana 35,31,13 min 10 000 m locul 1 Medalia de aur
Bârcă Roxana 16.07,61 min 5000 m locul 3 Medalia de bronz
Zaharia George 74,62 m suliță locul 1 Medalia de aur
Bujin Cristina 13,20 m triplusalt locul 3 Medalia de bronz

 

Atletism Campionat European – tineret 16.07.2017

Bydgoszcs, Polonia

Firfirică Alin disc Locul II (argint)
Trofin Cosmin 800 m Locul VI
Trofin Cosmin 4 X 400 m Locul VIII

 

Atletism Campionat Balcanic - seniori 16.07.2017

Novi Pazar, Serbia

Răzor Bianca 400 m Campioană Balcanică
Răzor Bianca 4 x 400 m Campioană Balcanică
Negru Cristina 5000 m Campioană Balcanică
Răzor Bianca 200 m Medalie de argint
Nesteriuc Ana Maria 100 m garduri Medalie de argint
Nesteriuc Ana Maria 4 x 100 m Medalie de argint

 

Atletism Campionatul Național Seniori și Tineret 08.07.2017

Pitești 07-08.07.2017

Bîrcă Roxana 10.000 m Locul I
Bîrcă Roxana 5.000 m Locul I
Răzor Bianca 400 m Locul I
Răzor Bianca 200 m Locul I
Rotaru Alina Lungime Locul I
Bobocea Claudia 800 m Locul I
Pierdevară Florina 1.500 m Locul I
Nesteriuc Ana Maria 100 m garduri Locul I
Firfirică Alin Disc Locul I
Trofin Cosmin 800 m Locul I
Coman Nicolae 1.500 m Locul I
Anghelescu Nicoleta Suliță Locul I
Gheorghe Ioana, Răzor Bianca, Nesteriuc Ana Maria, Baboi Marina

 

4 x 100 m Locul I
Răzor Bianca, Pierdevară Florina, Baboi Marina, Nesteriuc Ana Maria

 

4 x 100 m Locul I
Baboi Marina 100 m Locul I
Baboi Marina 200 m Locul I
Firfirică Alin Disc Locul I
Trofin Cosmin 800 m Locul I
Coman Nicolae 1.500 m Locul I

Atletism Campionatul Balcanic 02.07.2017

Pitești 30.06 – 02.07.2017

BABOI Marina 100 m locul 1
BABOI Marina 200 m locul 1
BABOI Marina (contribuție) ștafeta 4 X 100 m locul 1

 

Atletism Cupa Europei / Echipe 25.06.2017

Vaasa, Finlanda 21-25.06.2017

România contribuție C.S.A. „Steaua”     locul 7
Bobocea Claudia 4.14,50 min 1500m locul 1
Răzor Bianca   4 x 400 m locul 1
Răzor Bianca 52,22 sec 400m locul 2
Bârcă Roxana 15.49,59 min 5000m locul 2
Nesteriuc Ana Maria 13,54 sec 100m garduri locul 4
Firfirică Alin 55,97 m disc locul 5

 

Atletism Campionatele Internaționale ale României și Etapa a II-a a Campionatului Național / aer liber 04.06.2017

Cluj–Napoca 03-04.05.2017

Răzor Bianca 400m 52,00sec locul 1
Baboi Marina 100m 11,76sec locul 1
Nesteriuc Ana Maria 100m garduri 13,23sec locul 1
Zaharia George suliță 75,88m locul 2
Bujin Cristina triplusalt 13,85m locul 2
Grecu Ionuț lungime 7,49m locul 3

Atletism Campionatul Național aer liber / S. T. J. / et. a II-a 21.05.2017

Pitești 20-21.05.2017

Răzor Bianca 200m 23,65sec locul 1
 „ 400m 52,76sec locul 1
Nesteriuc Ana Maria 100m garduri 13,41sec locul 1
Anghelescu Nicoleta suliță 49,84m locul 1
Voicu Valentin 800m 1.49,22min locul 1
 „ 1500m 3.53,17min locul 1
Bârcă Roxana 5000m 16.07,19min locul 1
6     locuri 2
4     locuri 3

 

Atletism Campionatul Național Copii 02.04.2017

București 01-02.04.2017

Dossey Jennifer lungime 5,22m locul 1

 

Atletism Cupa Europei de aruncări lungi 12.03.2017

Grand Canaria, Spania 11- 12.03.2017

Firfirică Alin (59,62 m) disc locul 1

 

Atletism Campionatul Național aruncări lungi 02.03.2017

București 28.02-02.03.2017

Firfirică Alin disc masc. seniori 61,17 m locul 1 Campion național
Firfirică Alin disc masc. tineret 61,17 m locul 1 Campion național
Anghelescu Nicoleta suliță fem. seniori 49,98 m locul 1 Campioană națională
Zaharia George suliță masc. seniori 75,00 m locul 3  
Zaharia George suliță masc. tineret 75,00 m locul 2  

 

Atletism Campionatul Național Juniori I 25.02.2017

București 25.02.2017

Baboi Marina 60m fem. 7,58 sec. locul 1 Campioană națională
Amzucu Adina înălțime fem. 1,64 m locul 2  

 

Atletism Campionatul Balcanic Seniori 25.02.2017

Belgrad, Serbia 25.02.2017

Pierdevară Florina, Răzor Bianca, Nesteriuc Ana Maria (contribuție) 4 X 400m fem. 3.44,86 min. locul 1 Campioane balcanice
Pierdevară Florina 1500m fem. 4.19,17 min. locul 2  
Bârcă Roxana 3000m fem. 9.11,99 min. locul 2  
Răzor Bianca 400m fem. 53,93 sec. locul 2  
Voicu Valentin 800m masc. 1.51,23 min. locul 2  
Trofin Cosmin,Voicu Valentin (contibuție) 4 X 400m masc. 3.17,43 min. locul 2  
Bujin Cristina triplusalt fem. 13,84 m. locul 3  
Trofin Cosmin 800m masc. 1.51,62 min. locul 3  

 

Atletism Campionatul Național Sală / finale 19.02.2017

București 18-19.02.2017
Seniori

Pierdevară Florina 800m 2.05,24min locul 1 Campioană națională
Răzor Bianca 400m 54,32sec locul 1 Campioană națională
Voicu Valentin 800m 1.52,02min locul 1 Campion național
Nesteriuc Ana Maria 60m garduri 8,21sec locul 1 Campioană națională
Baboi Marina, Nesteriuc, Pierdevară, Răzor ștafeta4x2 tururi 3.28,57 locul 1 Campioane naționale
Bujin Cristina triplusalt 13,96m locul 2  
Bârcă Roxana 1500m 4.23,26min locul 2  
3000m 9.11,85min locul 2  
Trofin Cosmin 800m 1.52,87min locul 2  
Răzor Bianca 800m 2.06,96min locul 2  
Firfirică Alin greutate 16,60m locul 3  
Coman Nicolae 800m 1.52,87min locul 3  
Grecu Ionuț lungime 7,42m locul 3  

Tineret

Baboi Marina 60m 7,61sec locul 1 Campioană națională
Trofin Cosmin 800m 1.52,09min locul 1 Campion național
Firfirică Alin greutete 16,60m locul 2  
Coman Nicolae 800m 1.52,87min locul 2  
Mihai Alexandra triplusalt 17,76m locul 3  

Atletism Campionatul Balcanic Juniori I 12.02.2017

Iastanbul. Turcia 11-12.02.2017

Baboi Marina 60m 7,67sec locul 1 Campioană balcanică

 

Atletism Campionatul Național Sală / seniori, tineret, juniori / etapa a III-a 12.02.2017

București 11-12.02.2017

Nesteriuc Ana Maria 60m 7,74sec locul 1
 „ 60m garduri 8,38sec locul 1
Voicu Valentin 800m 1.51,13min locul 1
Bujin Cristina triplusalt 13,33m locul 1
Trofin Cosmin 400m 49,56sec locul 2
Coman Nicolae 800m 1.51,41min locul 2
Mihai Alexandra triplusalt 12,57m locul 2

 

Atletism Campionatul Național Sală / etapa I / seniori, tineret, juniori 29.01.2017

Sala „Lia Manoliu” 28-29.01.2017

Nesteriuc Ana Maria 60m garduri Locul I
Baboi Marina 60m Locul I

 

«« First « Prev 3 4 5 6 7 8 Next » Last »»