Rezultate CSA Steaua

Sectie:
«« First « Prev 3 4 5 6 7 8

Atletism Campionatul Național Cros 22.10.2016

Băile Felix 22.10.2016

Negru Cristina 3km locul 3

Atletism Campionatul Național Juniori I 31.07.2016

Pitești 29 - 31.07.2016

BABOI Marina 100 m fem. 11,75 sec. locul 1 Campioană Națională
BABOI Marina 200 m fem. 24,58 sec. locul 1 Campioană Națională
MANEA Ionuț Cristian Înălțime masc. 2,00 m. locul 1 Campion Național
PANTELIMON Ștefan Înălțime masc. 1,90 m. locul 3

Atletism Finala Campionatului Național de Seniori și Tineret 17.07.2016

Cluj-Napoca 16-17.07.2016

Seniori

Florina Pierdevară 1500 m F 4.17,90 min Loc 1 Campioană națională
Ana Maria Nesteriuc 100 m garduri F 13,45 sec Loc 1 Campioană națională
Alina Rotaru Lungime F 6.48 m Loc 1 Campioană națională
Alin Firfirică Disc M 61,29 m Loc 1 Campion Național
George Zaharia Suliță M 73,73 m Loc 1 Campion Național
Nicoleta Anghelescu Suliță F 51,23 m Loc 1 Campioană națională
Valentin Voicu 800 m M 1.49,73 min Loc 1 Campion Național
Roxana Bârcă 10000 m F 34.06,23 min Loc 2  
Bianca Lazăr Fazecaș Ciocan F 62,66 m Loc 2  
Ionuț Grecu Lungime M 7,59 m Loc 2  
Daniel Betej 3000 m obstacole M 8,59.15 min Loc 2  
Andrei Ștefana 3000 m obstacole M 9,04.60 min Loc 3  
Cristina Bujin Triplusalt F 13,49 m Loc 3  
Alin Firfirică Greutate M 15,79 m Loc 3  

Tineret

Alin Firfirică Disc M 61,29 m Loc 1 Campion Național
Alin Firfirică Greutate M 15,79 m Loc 1 Campion Național
George Zaharia Suliță M 73,73 m Loc 1 Campion Național
Ionuț Grecu Lungime M 7,59 m Loc 1 Campion Național
Ionuț Manea Înălțime M 1,95 m Loc 1 Campion Național

Atletism Campionatul European Seniori 09.07.2016

Amsterdam 04-10.07.2016

Andrei Rareș Toader Aruncarea greutății 20,26 m Loc 6

Atletism Campionatul Balcanic Juniori II 03.07.2016

Serbia 02-03.07.2016

Marina Baboi 100 m plat 12.14 sec Locul 1 Campioană Balcanică

Atletism Campionatul Balcanic Seniori 26.06.2016

Pitești 25-26.06.2016

Pierdevară Florina 800m 2.04,21min locul 1 Campioană balcanică
Bobocea Claudia 1500m 4.16,94min locul 1 Campioană balcanică
Bârcă Roxana 3000m 9.34,62min locul 1 Campioană balcanică
Firfirică Alin disc 60,58m locul 1 Campion balcanic
Răzor Bianca 4x400m 3.31,26min (contribuție) locul 1 Campioană balcanică
Anghelescu Nicoleta suliță 53,72m locul 2 Medalie de argint
Zaharia George suliță 76,17m locul 2 Medalie de argint
Ștefana Andrei 3000m obstac ole8.51,00mon locul 2 Medalie de argint
Toader Rareș Andrei greutate 19,18m locul 3 Medalie de bronz
Răzor Bianca 400m 52,89sec Locul 3 Medalie de bronz
Voicu Valentin 800m 1.50,16min locul 3 Medalie de bronz
Nesteriuc Ana Maria 100m garduri 13,44sec locul 3 Medalie de bronz

Atletism Campionatul Național Juniori II 19.06.2016

Pitești 18-19.06.2016

Baboi Marina 100m 12,02sec locul 1 Campioană națională
 „ 200m 25,24sec locul 2  Medalie argint

Atletism Campionatele Internaționale ale României 05.06.2016

Pitești 04-05.06.2016

Toader Andrei greutate 20,54m ( barem J.O.) locul 1
Firfirică Alin disc 57,87m locul 1
Rotaru Alina Lungime 6,44m locul 1
Zaharia George suliță 76,07m locul 1
Toboc Valentin Lungime 7,61m locul 2
Voicu Valentin 800m 1.50,17min locul 2
Bujin Cristina triplusalt 13,36m locul 3
Baboi Marina 100m 12,08sec locul 3
Grecu Ionuț lungime 7,44m locul 3

Campionatul Național aer liber / etapa a II-a

Anghelescu Nicoleta suliță 52,11m locul 1
Ștefana Andrei 3000m 9.02,28min locul 1
Bușcă Marius 1500m 3.57,54min locul 1
Lazăr Fazecaș Bianca ciocan 63,90m locul 2
Betej Ionuț 3000m obstacole 9.10,65min locul 2

Atletism Campionatul Național aer liber/ etapa I 22.05.2016

Pitești 21-22.05.2016

Nesteriuc Ana Maria 100m garduri 13,94sec locul 1
Anghelescu Nicoleta suliță 48,13m locul 1
Rusu Raul suliță 70,47m locul 1
Ștefana Andrei 3000m obstacole 9.01,64min locul 1
Toboc Horia lungime 7,43m locul 1
Voicu Valentin 800m 1.50,31min locul 1
Lazăr Fazecaș Bianca ciocan 63,72m locul 2
Zaharia George suliță 69,16m locul 2

Atletism Campionatul Mondial – Seniori 20.03.2016

Răzor Bianca 400 m (f) 53,34 sec. locul 9  
Rotaru Alina Lungime (f) 6,45 locul 10  
Răzor Bianca (contribuție) Ștafetă 4 X 400 (f) 3.31,51 min. locul  3 Medalie de Bronz

Atletism Cupa Europei Aruncări - Iarnă 13.03.2016

Arad 11-13.03.2016

Firfirică Alin U23 Disc 59,28 m Locul 2 Medalie de argint

Atletism Campionatul Național aruncări lungi 06.03.2016

Arad 06.03.2016
Seniori

Anghelescu Nicoleta suliță 49,67m locul 1 Campionă națională
Rusu Raul suliță 74,90m locul 2
Firfirică Alin disc 54,92m locul 2
Lazăr Fazecaș Bianca ciocan 69,69m locul 2

Tineret

Firfirică Alin disc 54,92m Locul I Campion național
Rusu Raul suliță74,90m Locul II    
Zaharia George suliță71,27m Locul III

Atletism Campionatul Național Juniori I 05.03.2016

Complex „Lia Manoliu” 

Toader Rareș 21,15m greutate 6kg locul 1 Campion național
 Baboi Marina 7,85sec 60m locul 2  
Manea Ionuț 2,00m înălțime locul 3  

Atletism Campionatul Balcanic Seniori 28.02.2016

Istanbul, Turcia 27-28.02.2016

Nunu Mihaela 2.04,84min 800m locul 1 Campioană balcanică
Răzor Bianca (contribuție) 4x400 locul 1 Campioană balcanică
 Betej Ionuț 8.19,17min 3000m locul 2 Medalie de argint
 Pierdevară Florina 2.05,40min 800m locul 3 Medalie de bronz
 Toader Rareș 19,65m greutate locul 3 Medalie de bronz
Betej Ionuț (contribuție) 4x400m locul 3 Medalie de bronz

Atletism Campionatul Național sală / finale 21.02.2016

Complex„Lia Manoliu” 20-21.02.2016
seniori

Betej Ionuț - 8.27,80 min 3000m locul 1 Campion național
Bobocea Claudia – 2.08,09 min 800m locul 1 Campioana naționala
Nesteriuc Ana Maria – 8,24 sec 60m garduri locul 1 Campioana naționala
Rotaru Alina – 6,60 m lungime locul 1 Campioana naționala
Stanciu Daniela – 1,90 m înălțime locul 1 Campioana naționala
Pierdevară Florina – 2.08,61 min 800m locul 2
Toboc Valentin – 7,84 m lungime locul 2
Toader Rareș - 19,47 m greutate locul 2
Voicu Valentin – 1.52,87 min 800m locul 2
Ștefana Andrei – 8.29,69 min 3000m locul 3
 Nunu Mihaela – 2.08,63 min 800m locul 3
 Anastasiu Mihai – 2,23 m înălțime locul 3

tineret

Toader Rareș - 19,47 m greutate locul 1 Campion național
Grecun Ionuț - 7,49 m lungime locul 2  

Atletism Campionatul Național sală / etapa a II-a 14.02.2016

Complex„Lia Manoliu” 13-14.02.2016

Bobocea Claudia 2,04,58min 800m locul 1
 Nesteriuc Ana Maria 8,39sec 60 m garduri locul 1
Toboc Valentin 7,75m Lungime locul 1
Voicu Valentin 1.53,92min 800m locul 1
Pierdevară Florina 2.06,39min 800m locul 2
Nesteriuc Ana Maria 7,71sec 60m locul 3
Ștefana Andrei 3.54,84min 1500m locul 2
Toader Rareș 19,57m Greutate locul 2
Manea Ionuț 2,10m Înălțime locul 3
Grecu Ionuț 7,46m Lungime locul 3

Atletism Campionatul Național Sală / etapa I 31.01.2016

Complex „Lia Manoliu” 30 – 31.01.2016

Stanciu Daniela – 1,93m Înălțime locul 1
Toboc Valentin – 7,84m Lungime locul 1
Nesteriuc Ana Maria – 8,36sec 60m garduri locul 1
Grecu Ionuț - 7,50m Lungime locul 2
Baboi Marina – 7,74sec 60m locul 3
Manea Ionuț - 2,00m Înălțime locul 3

 

Atletism Cuncurs Aruncări 09.01.2016

București 09.01.2016

Tudor Andrei Rareș greutate 7,265 kg - 19,80 m record național de juniori I și tineret locul 1
Tudor Adian Rareș greutate 6 kg - 21,67 m record național juniori I locul 1

 

«« First « Prev 3 4 5 6 7 8