Rezultate CSA Steaua

Sectie:
«« First « Prev 1 2 3

Canotaj Campionatul Național Viteză/ seniori și tineret 29.07.2017

Snagov 27-29.07.2017
seniori

Beleagă Geanina simplu categ. ușoară locul 1 Campioană națională
Pîrghie Cristi, Cazacu Gabriel, Tănasă Alexandru, Brânză Ionuț, Ștefan Florin 4+1 locul 1 Campioni naționali
Popa Iuliana simplu locul 1 Campioană națională
Vrânceanu Ioana, Oprea Laura 2 rame locul 1 Campione naționale
Cazacu Gabriel simplu categ. ușoară locul 1 Campion național
5 locuri 2

tineret

Adam Constantin, Tudosă Ciprian 2 rame locul 1  Campioni naționali

 

Canotaj Campionatul Mondial de Tineret 23.07.2017

Plovdiv, Bulgaria 21-23.07.2017

Beleagă Geanina (contribuție) 2 vâsle locul 1 Campioană mondială
Adam Constantin, Tudosă Ciprian (contribuție) 8+1 locul 2 Medalie argint
Hegheș Mădălina (contribuție) 2 rame locul 4  
Semciuc Gabriel, Tănasă Alexandru, Brânză Ionuț, Ștefan Adrian (contribuție) 4+1 locul 4  

 

Canotaj Cupa Mondială III 09.07.2017

Lucerna, Elveția 05-09.2017

Oprea Laura, Popa Iuliana, Vrîncianu Ioana (contibuție) 8+1 feminin Locul I
Dămii Adrian, Adam Constantin, Pârghie Cristi, Tudosă Răzvan (contribuție)

Răzvan (contribuție)

8+1 masculin Locul V

Canotaj Campionatul European Seniori 29.05.2017

Racice, Cehia 24-29.05.2017

Oprea Laura (contribuție) 2 rame locul 1 Campioană europeană
Oprea laura, Vrânceanu Ioana, Popa Iuliana (contribuție) 8+1 locul 1 Campioane europene
Tudosă Ciprian (contribuție) 4 rame locul 2 Medalie de argint
Beleagă Geanina (contribuție) 2 vâsle CU locul 4  
Pîrghie Cristi, Adam Constantin, Dămii Adrian (contribuție) 8+1 locul 6  

 

Canotaj Campionatul European Juniori 21.05.2017

Krefeld, Germania 18-21.05.2017

Radiș Simona (contribuție) 4 vâsle locul 1 Medalie de aur
Onciu Cătălina, Juncanariu Geanina (contribuție) 4 rame locul 3 Medalia de bronz

 

Canotaj Campionatul Național Fond 09.04.2017

Timișoara 05-09.04.2017
seniori

Cazacu Petru, Curuzan Pavel, Tănasă Alexandru, Cazacu Gabriel, Ștefan Florin 4+1 rame masculin locul 1 Campioni naționali
Vrânceanu Ioana simplu feminin locul 1 Campioană națională
Tănasă Alexandru, Curuzan Pavel, Ștefan Florin 2+1 rame masculin locul 1 Campioni naționali
Otea Dorina dublu vâsle feminin locul 1 Campioană națională
Cazacu Gabriel simplu categ.

ușoară

locul 1 Campion național
Țîrlea Lavinia, Oprea Laura dublu rame feminin locul 2  
Simion Ana Maria, Oprea Laura, Popa Iuliana, Vrânceanu Ioana 4 vâsle feminin locul 2  
Hodorișteanu Bogdan, Cazacu Petru, Bulie Bogdan, Semciuc Mugurel 4 vâsle masculin locul 2  

tineret

Bulie George, Semciuc Mugurel dublu rame masculin locul 1 Campioni națioali
Popa Iuliana simplu feminin locul 1 Campioană naționlă
Huc Ciprian simplu masculin locul 1 Campion național
Hegheș Mădălina, Radiș Simona dublu rame feminin locul 1 Campioane naționale

juniori

Țurcanu Alice, Onciu Cătălina, Juncănariu Geanina, Radiș Simona 4 vâsle feminin locul 1 Campioane naționale
Țurcanu, Onciu, Juncănariu, Radiș 4 rame feminin locul 1 Campioane naționale
Dobândă Claudia simplu feminin locul 2  
Pascariu Simona simplu feminin locul 3  

 

Canotaj Campionatul Național Ergometru / seniori, tineret, juniori 11.03.2017

Tg. Mureș 11.03.2017
Seniori

Cazacu Gabriel (6.29,7 min.) ind.masc.cat. ușoară locul 1 Campion Național
Semciuc Mugurel(6.11,1 min.) ind. masc. locul 1 Campion Național
Bulie Bogdan (6.15,2 min.), Tănasă Alexandru (6.12,6 min.) dublu masc locul 2  
Curuzan Pavel(6.15,2 min.), Cazacu Ovidiu (6.20,4 min.) dublu masc locul 3  
Hegheș Mădălina(7.09,7 min.) ind. fem. locul 3  

Juniori

Pascariu Simona(8.00,3 min.) ind.fem.cat. ușoară locul 1 Campioană Națională
Dobândă Claudia(8.02,3 min.) ind.fem.cat. ușoară locul 2  
Radiș Simona(7.14,5 min.), Nechilciuc Gabriela (7.32,9 min), Onciu Cătălina (7.23,9 min.), Țurcanu Alice(7.31,5min.) patru fem. locul 2  
Mihai Zamfir Nicolae(6.27,5 min.), Cârstea Sebastian (6.28,2 min.) dublu masc. locul 2  

Canotaj Campionatul Balcanic Juniori I 11.09.2016

Kastoria, Grecia 09-11.09.2016

Radiș Simona (contribuție) 2 rame locul 1 Campioană balcanică
Radiș Simona (contribuție) 4 rame locul 1 Campioană balcanică
Cârstea Sebastian Simplu locul 1 Campion balcanic
Onciu Cătălina, Juncănariu Gianina (contribuție) 4 vâsle locul 1 Campioane balcanice
Cârstea Sebastian (contribuție) 4 vâsle locul 1 Campion balcanic

Canotaj Campionatul Național viteză seniori și Tineret 03.09.2016

Snagov 01-03.09.2016
s
eniori

Mihalescu Costel, Adam Constantin, Cristi Pârghie, Adrian Dămii, Florin Ștefan 4+1 locul 1 Campioni Nționali
Ioana Vrânceanu 1 vâsle locul 1 Campioană Națională
Mihalescu Costel, Pavel Curuzan, Florin Ștefan 2+1 vâsle locul 1 Campioni Naționali
Gabriel Cazacu 1 vâsle CU locul 1 Campion Național
5 locuri 2
1 loc 3

tineret

Ana Maria Simion, Laura Oprea 2 rame locul 1 Campioane Naționale
Dorina Oțea, Geanina Beleagă 2 vâsle locul 1 Campioane Naționale
Laura Oprea 1vâsle locul 1 Campioană Națională
Robert Groșan, Mugurel Semciuc 2 vâsle locul 1 Campioni Naționali
1 loc 2

Canotaj Campionatul Mondial Tineret și Juniori 26.08.2016

Rotterdam Olanda 18-26.08.2016
tineret

Ana Maria Simion, Mădălina Hegheș (contribuție) 4 rame locul 2 Medalie Argint
Ioana Vrânceanu (contribuție) 2 vâsle locul 3 Medalie Bronz
Georgiana Vasile, Dorina Otea (contribuție) 4 vâsle locul 5
Robert Groșan 8+1 locul 5

juniori

Andreea Ștefan (contribuție) 8+1 locul 6
Simona Radiș (contribuție) 2 rame locul 7

Canotaj Jocurile Olimpice de Vară 13.08.2016

Rio de Janeiro, Brazilia 13.08.2016

Roxana Cogianu, Laura Oprea, Iuliana Popa 8+1 locul 3 Medalie de bronz

Canotaj Cupa F.R.Canotaj concurs de selectie – juniori 22.07.2016

Iasi 21-22.07.2016

Cârstea Sebastian locul 3

Canotaj Campionatul Național Viteză Juniori 17.07.2016

Iași 15-17.07.2016

Sebastian Cârstea, Ciprian Curuzan-Corneli Dublu vâsle M jun II Loc 1 Campioni naționali
Simona Radiș, Gabriela Nechilciuc, Gianina Juncanariu, Cătălina Onciu Patru rame F jun I Loc 2  
Simona Radiș Simplu F jun I Loc 2  
Alice Țurcanu Simplu F jun I Loc 2  
Gianina Juncanariu, Cătălina Onciu Dublu vâsle F jun II Loc 2  
Gabriela Nechilciuc, Claudia Dobândă, Mădălina Dobândă, Simona Pascariu Patru vâsle F jun I Loc 3  
Alice Țurcanu, Claudia Dobândă, Mădălina Dobândă, Simona Pascariu Patru rame F jun II Loc 3  

Canotaj Campionatul European Juniori 10.07.2016

Trakai 04-10.07.2016

Andreea Ștefan (contribuție) 8+1 F Locul 3
Simona Radiș (contribuție) Dublu vâsle F Locul 4

Canotaj Cupa Mondială III 19.06.2016

Poznan, Polonia 15-19.06.2016

Oprea Laura (contribuție) 2 rame locul 3
Adam Constantin (contribuție) 4 rame locul 6

Canotaj Campionatul European Seniori 09.05.2016

Brandenburg, Germania 04-09.05.2016

Oprea Laura (contribuție) 2 rame locul 3 Medalie de bronz
Cogianu Roxana, Popa Iuliana, Vrânceanu Ioana (contribuție) 8+1 locul 4  

Canotaj Cupa Mondială I 17.04.2016

Varesse, Italia 13 – 17.04.2016

Prundeanu Ioan, Groșan Robert (contribuție) 8+1 locul 5 

Canotaj Campionatul Național fond 03.04.2016

Timișoara 28-03.04.2016
Seniori

Radiș Simona, Rusu Mădălina, Nechilciuc Gabriela, Bordei Gabriela 4 rame locul I Campioane Naționale
Radiș Simona, Otea Dorina 2 vâsle locul I Campioane Naționale
Simion Ana-Maria, Hegheș Mădălina, Nechilciuc Gabriela, Bordei Gabriela vâsle locul II
Simion Ana-Maria simplu locul II
Orhei Ana simplu categ. ușoară locul II
Basanciuc Monica, Hegheș Mădălina 2 rame locul II
Groșan Robert, Mihalescu Costel, Cazacu Gabriel, Curuzan Pavel 4+1 rame locul I Campioni naționali
 Ștefan Florin
Mihalescu Costel, Curuzan Pavel, Ștefan Florin 2+1 rame locul I Campioni naționali
Groșan Robert, Prundeanu Ioan 2 vâsle locul I Campioni naționali
Cazacu Gabriel simplu categ. ușoară locul II
Prundeanu Ioan simplu locul III

Tineret

Otea Dorina simplu locul II
Basanciuc Monica, Hegheș Mădălina 2 rame locul II

Canotaj Campionatul Național / ergometru – Botoșani 13.03.2016

Botoșani 11-13.03.2016
Seniori

Cazacu Gabriel Simplu cat.usoară (m)   locul 1 Campion național
Orhei Ana Simplu cat.usoară (f)   locul 1 Campioană națională
Prundeanu Ioan, Mihalescu Costel dublu masculin locul 2  
Otea Dorina, Simion Ana Maria dublu feminin 1 locul 2  
Hegheș Mădălina, Basanciuc Monica dublu feminin 2 locul 3  

Juniori

Juncanariu Gianina, Onciu Cătălina locul 1 Campioane naționale
Tănasă Alexandru, Marțîn Mihai locul 2  
Dobândă Mădălina, Dobândă Claudia, Pascariu Simona, Țurcanu Alice locul 3  

 

«« First « Prev 1 2 3