Rezultate CSA Steaua

Sectie:
«« First « Prev 1 2 3 4 Next » Last »»

Ciclism Concursul Road Grand Tour The Wall 19.09.2021

Pucioasa, 18-19.09.2021

Pleșea Valentin Masc. General Loc I
Bidilici Cosmin general Loc V
Cătineanu Cătălina Fem.U 18 Loc III
Manac Antoanela + 18 Loc III
Voinoiu Mihai Master+ 50  Loc I
Porumb George Master + 50 Loc II

Ciclism Campionatul European, paraciclism 06.06.2021

Austria, 04-06.06.2021

Matican Theodor Șosea Locul III
Matican Theodor Contratimp Locul III

 

Ciclism Turul ciclist CELCO Marea neagră 23.05.2021

Constanța, 21-23.05.2021

Etapa I Contratimp

Crista Daniel Elite masc. Individual Locul I
Pleșea Valentin ,, Locul II
Barbu Leonard ,, Locul V
Cătuneanu Cătălina Feminin Locul IV
Manac Antoanela ,, Locul V

Etapa II

Crista Daniel Elite masculin Locul I
Cristian Mihnea ,, Locul II
Pleșea Valentin ,, Locul III
Manac Antoanela Feminin Locul I
Cătuneanu Cătălina ,, Locul II

Etapa III

Bidilici Cosmin Elite masculin Locul I
Pleșea Valentin ,, Locul II
Crista Daniel ,, Locul IV
Cătuneanu Cătălina Feminin Locul IV

Clasament general

Crista Daniel Elite masculin Locul I
Pleșea Valentin ,, Locul II
Bidilici Cosmin ,, Locul IV
Barbu Leonard ,, Locul V
Manac Antoanela Feminin Locul I
Cătuneanu Cătălina ,, Locul IV

 

Ciclism Turul Devei 09.05.2021

Deva, 06-09.2021
Etapa I, contratimp

Crista Daniel Seniori Locul I
Pleșea Valentin ,, Locul II
Cătineanu Cătălina Juniori Locul I

Etapa II fond

Crista Daniel Seniori Locul II
Cătineanu Cătălina Juniori Locul I

Clasament general

Crista Daniel Locul I
Cătineanu Cătălina Locul III

 

Ciclism Campionatul European – adiție de puncte 15.11.2020

Plovdiv, Bulgaria, 13-15.11.2020

Crista Daniel Locul III Medalie de bronz

 

Ciclism Campionatul național velodrom 02.11.2020

Plovdiv, Bulgaria 28.10-02.11.2020

Crista Daniel  record național 4 000 m   Locul I Campion național
Pleșea Valentin Locul II  
Steaua 1 Echipe Crista, Pleșea, Porumb   Locul I Campioni naționali
Steaua 2 Barbu Leonard, Bartha Csaba, Mihnea Cristian Locul II  
Steaua 1 Crista, Pleșea, Porumb Sprint olimpic Locul II  
Steaua 2 Barbu, Bartha, Mihnea Locul III  
Crista Daniel Scratch Locul I Campioni naționali
Pleșea Valentin Locul II  
Crista Daniel Tempo Locul III  
Crista Daniel Elimination Locul II  
Crista Daniel Point race Locul I Campion național
Pleșea Valentin Locul II  
Crista Daniel Omnium Locul I Campion național
Pleșea Valentin Locul II  
Crista Daniel 1 000 m Locul II  

 

Ciclism Etapa finală Cupa României 18.10.2020

Pucioasa, Dâmbovița 16-18.10.2020

Dima Emil   Locul I  
Crista Daniel   Locul II  
Crista Daniel Clasament general Elit Locul I Cupa României
Pleșea Valentin   Locul II  
Dima Emil   Locul III  
Barbu Leonard   Locul IV  
Cristian Mihnea U 23 Locul II  

 

Ciclism Festos European Paracycling Cup 11.10.2020

Creta, Grecia 07-11.10.2020

Matican Theodor Locul I

 

Ciclism Turul Colinelor 30.08.2020

Bacău 29-30.08.2020

Barbu Leonard Criterium Locul I
Bidilici Cosmin Locul II
Coman Bogdan Fond Locul II

 

Ciclism Campionatul Național Șosea 16.08.2020

Arad 15-16.08.2020

Șvetcov Serghei Contratimp Locul I Campion național
Dima Emil Locul II  
Crista Daniel Locul IV  
Dima Emil Fond Locul I Campion național
Țvetcov Serghei Locul II  

 

Ciclism Turul Ținutului Secuiesc 09.08.2020

Târgu Secuiesc 03-09.08.2020

Dima Emil Etapa a II-a Locul II
Dima Emil General Locul IV
Țvetcov Serghei Etapa a III-a Locul I
Țvetcov Serghei General Locul II
Crista Daniel Prolog Locul IV

 

Ciclism Cursa Dunării Călărășene 20.10.2019

Călărași 18-20.10.2019

Bidilici Cosmin Locul I
Pleșea Valentin Locul II

 

Ciclism Cupa României 06.10.2019

Pucioasa, 06.10.2019

Bidilici Cosmin câștigător al C.R. prin cumul de puncte după 5 etape

 

Ciclism Etapă Cupă Paraciclism – Ungaria 01.09.2019

Matican Theodor Locul I

Ciclism Etapă Cupa Europeană Paraciclism 21.07.2019

Dueville, Italia 17-22.07.2019

Matican Teodor contratimp locul 1
,, șosea locul 1

 

Ciclism Campionatul Național Fond și Contratimp 30.06.2019

Sibiu 28-30.06.2019

Tvetcov Serghei contratimp locul 1 Campion național
Crista Daniel   locul 2  
Pleșea Valentin   locul 5  

 

Ciclism Turul Clujului 22.06.2019

Cluj 20-22.06.2019

Crista Daniel contratimp locul 1
Bidilici Cosmin locul 3
Bidilici fond locul 1
Crista locul 2
Bartha Csaba locul 3
Crista general locul 1
Bidilici locul 2
Bartha locul 3

Ciclism Turul Aradului 16.06.2019

Arad 15-16.06.2019

Crista Daniel etapa I contratimp general locul 1
Bidilici Cosmin etapa I contratimp general locul 2
Gageanu Ana etapa I contratimp general locul 1
Bidilici Cosmin etapa II criterium general locul 1
 Crista Daniel etapa II criterium general locul 2
Crista Daniel etapa III fond general locul 1
Bidilici Cosmin etapa III fond general locul 3

Ciclism „Turul Vinului” – etapa I Cupa României 21.04.2019

Ploiești 19-21.04.2019

Pleșea Valentin locul 1
Bidilici Cosmin locul 2

 

Ciclism Campionatul Național Velodrom 21.10.2018

Plovdiv, Bulgaria 19-21.10.2018

Crista Daniel scrach locul 1 Campion național
 „ pursuit 4 000 m locul 1 Campion național
 „ adicțiune puncte locul 1 Campion național
 „ OMNIUM locul 1 Campion național
Pleșea Valentin scrach locul 2  
Ceaușescu Adriana 500 m locul 1 Campioană națională
 „ 200 m locul 2  
 „ 2000 m locul 3  
CSA Steaua / Crista, Pleșea, Mihnea Cristian 4 000 m echipe locul 3  
 „ sprint olimpic locul 3  

Invictus Games Sydney 2018

Pârvu Cătălin sprint locul 37
Zbâncă Vsile handbyke locul 11

 

«« First « Prev 1 2 3 4 Next » Last »»