Rezultate CSA Steaua

Sectie:
1 2 Next » Last »»

Karate Campionat Mondial WKF sen. 21.11.2021

Dubai, 15 – 21.11.2021

Dorin Alexe parakarate visually impaired Locul I

 

Karate Campionat Național Goju Ryu 16.10.2021

Campionat Național Goju Ryu- Dragomirești, Db., 16.10.2021

Locul I 10
Locul II 16
Locul III 18

 

Karate Campionat European Karate EKF 23.05.2021

Croația, 16-23.05.2021

Alexe Dorin(nevăzători) Locul I Campion European

 

Karate Grand Prix Transilvania 22.02.2020

Oradea, 21-22.02.2020
Seniori categ. – 50 kg

Pop Alexandra Shobu ippon Locul I
Wkf Locul I
Kata Locul III

Seniori categ. + 84kg

Cheleș Iulian Shobu ippon Locul I
Chiabei Marius Locul II
Cheleș Claudiu Locul III

Seniori categ. – 68 kg

Baciu Raluca Shobu ippon Locul I
Wkf Locul II

Seniori categ. – 61 kg

Teodorescu Dana Shobu ippon Locul II
 „ Wkf Locul II

Seniori categ. – 84 kg

Stoian Gabriel Shobu ippon Locul III
Wkf Locul III
Nedelcu Andrei Kata seniori Locul II
 „ Kata juniori Locul I
Olteanu Lavinia Kata seniori Locul II
Neagu Gabriela Kata juniori Locul II
Guță Iulian Kata seniori Locul I
Bălănică Andrei Wkf juniori 76 kg Locul I
Voiculescu Alexandru Wkf cadeți 63 kg Locul I

 

Karate Campionatul Național Interstiluri 23.11.2019

Izvorani, 23.11.2019

Neagu Gabriela Kata juniori Locul I Campioană națională
Nedelcu Andrei Locul I Campion național
Susanu Octavian Locul II  
Tudor Nadine Kata U 23 Locul II  
Bălănică Andrei Kumite juniori Locul II  

 

Karate Campionatul Național Goju – Ryu Tradițional 03.11.2019

Izvorani 03.11.2019

31 locuri I Campioni naționali
17 locuri II  
7 locuri III  

 

Karate Campionatul European Wado Kai 06.10.2019

Budapesta, Ungaria, 04-06.10.2019

Cheleș Claudiu Seniori Categ. 84 kg Locul V
Grosu Ionuț Locul II
Duță Gini Seniori Categ. 67 kg Locul I
Pop Alexandra Seniori Categ. 55 kg Locul III
Părău Lorena Locul V
Teodorescu Alexandra Seniori Categ. 67 kg Locul II
Marin Cătălina Seniori Categ. 68 kg Locul III
Morar Alexandra Seniori Categ. + 68 kg Locul III
Draghioti Athos Tineret Categ. 75 kg Locul V
Spiridon Estera Cadeți Categ. 54 kg Locul III
Romano Carla, Spiridon Estera (contribuție) Echipe cadeți Locul III
Pop Alexandra, Părău Alexandra, Teodorescu Diana (contribuție) Echipe seniori Locul III

 

Karate Openul Romaniei 27.09.2019

Petroșani, 25-27.09.2019

Nedelcu Andrei Kata juniori Locul I
Neagu Gabriela Locul I
Olteanu Lavinia Locul II
Susanu Octavia Locul III
Guță Adrian Kata seniori Locul II
Nedelcu Andrei Locul III
Alexe Dorin Locul III
Alexandru Andrada Kata U 21 Locul II
Romano Carla Kumite cadeți 54 kg Locul II
Cioată Beatrice Kumite juniori 59 kg Locul III
Teodorescu Diana Kumite seniori 61 kg Locul III
Cheleș Claudiu „84 kg Locul II
Cheleș Iulian „84 kg Locul III
Duță Gini „67 kg Locul III

 

Karate Campionatul Mondial Goju Ryu 22.09.2019

Kuala Lumpur, Malaiezia 16-22.09.2019

Neagu Gabriela Kata juniori Locul I Campioană mondială
Nedelcu Andrei Locul III Medalie de bronz
Guță Andrei Kata seniori Locul III Medalie de bronz
Alexe Diana Locul V  
Olteanu Lavinia, Alexe Diana, Neagu Gabriela Kata echipe seniori Locul I Campioane mondiale
Guță Adrian, Nedelcu Andrei, Alexe Dorin Locul III Medalie de bronz
Pop Alexandra Kumite seniori 50 kg Locul I Campioană mondială
Baciu Raluca Kumite seniori 68 kg Locul I Campioană mondială
Necula Cătălin Kumite seniori 75 kg Locul III Medalie de bronz
Stoian Gabriel Kumite seniori 84 kg Locul III Medalie de bronz
Slabu George Kumite tineret 84 kg Locul III Medalie de bronz
Bălănică Andrei (contribuție) Kumite echipe jun. Locul III Medalie de bronz
Cheleș Claudiu Kumite seniori 84 kg Locul V  
Pop Alexandra, Baciu Raluca (contribuție) Kumite echipe sen. Locul II Medalie de argint
Popa Paul, Cheleș Claudiu, Roșu Robert (contribuție) Locul I Campioni mondiali
Roman Carla Kumite echipe sen. Locul III Medalie de bronz
Roman Carla, Spiridon Estera, Constantinescu Alexandra (c) Kumite echipe cadete Locul II Medalie de argint

 

Karate Campionatul Mondial Shotokan 22.07.2019

Hradec Kralove, Cehia 17-22.07.2019

Pop Alexandra categ. 60 kg locul 2 Medalie de argint
 „ open locul 2 Medalie de argint
Baciu Raluca , Pop Alexandra echipe locul 3 Medalie de bronz
Bălănică Alexandru echipe juniori locul 2 Medalie de argint

 

Karate Campionatul European Shito Ryu Seniori 16.06.2019

Arad 14-16.06.2019

Olteanu Lavinia kata locul 1 Campioană europeană
Pop Alexandra kumite -53kg locul 2 Medalie de argint
Roșu Robert kumite -72kg locul 3 Medalie de bronz
Popa Paul (contribuție) echipe I locul 1 Campion european
Grosu Ionuț, Roșu Robert (contribuție) echipe II locul 2 Medalie de argint
Pop Alexandra (contribuție) echipe feminin locul 3 Medalie de bronz

 

Karate Cupa României Goju Ryu 09.06.2019

Brazi 09.06.2019

18 locuri 1
18 locuri 2
15 locuri 3

 

Karate Campionatul Național Interstiluri 17.03.2019

Izvorani 17.03.2019

Olteanu Lavinia kata ind. fem locul 1 Campioană Națională
Pop Alexandra kata ind. fem locul 2  
Guță Adrian kata ind. masc. locul 1 Campioană Națională
Alexe Dorin kata ind. masc. locul 2  
Bocan Iulia, Tudor Nadine, Alexandru Andrada kata echipe fem. locul 2  
Marin Cătălina kumite +68kg fem. locul 2  
Morar Alexandra kumite + 68kg fem locul 3  
Baciu Raluca kumite – 68kg fem. locul 2  
Pârâu Lorena kumite – 55kg fem. locul 3  
Stoian Gabriel kumite – 84 kg masc. locul 3  

 

Karate Campionatul Național Goju Ryu 03.03.2019

Izvorani 03.03.2019

19 locuri 1 Campioni naționali
14 locuri 2  
20 locuri 3  

 

Karate Campionatul European Wodo Kai Cadeți și Juniori, Tineret U 23 ți Seniori 27.11.2018

Dublin, Irlanda 23-27.11.2018

Slabu George (+ 76 KG) juniori locul 3 Medalie de bronz
Grosu Ionuț (+ 84 kg) U 21 locul 2 Medalie de argint
 „ seniori locul 3 Medalie de bronz
Pop Alexandra ( - 55 kg) locul 2 Medalie de argint
 „ echipe seniori locul 3 Medalie de bronz
Roșu Robert ( - 75 kg) U 21 locul 2 Medalie de argint
 „ seniori locul 2 Medalie de argint
Baciu Raluca ( + 61 kg) locul 3 Medalie de bronz
 „ echipe seniori locul 3 Medalie de bronz

 

Karate Campionatul Național Interstiluri Cadeți și Tineret 18.11.2018

Sala Polivalentă 18.11.2018

Constantinescu Alexandra kumite cadeți locul 2  
Grosu Ionuț kumite U 21 locul 1 Campion național
Roșu Robert locul 2  
Teodorescu Dana locul 2  
Neagu Gabriela locul 2  
Atanasov Gabriel locul 3  
Tudor Nadine kata U 21 locul 2  
Bocan Iulia locul 3  

 

Karate Campionatul European Goju - Ryu 23.09.2018

Porto, Portugalia 21-23.09.2018
seniori

Pop Alexandra -50 kg locul 1 Campion european
Baciu Raluca -68 kg locul 1 Campioană europeană
Atanasov Gabriel +84 kg locul 1 Campion european

U 21

Atanasov Gabriel +84 kg locul 1 Campion european
Stoian Gabriel -84 kg locul 1 Campion european
5   locuri 2 Medalii de argint
11   locuri 3 Medalii de bronz
5   locuri 5  

 

Karate Openul Internațional al României și Campionatul European de Karate ESKU 24.06.2018

Buzău 22-24.06.2018

17 locuri 1 Campioni europeni
20 locuri 2 Medalii de argint
21 locuri 3 Medalii de bronz

 

Karate Campionatul European Shito Ryu 17.06.2018

Lanciano, Italia 15-17.06.2018

Slabu George kumite juniori 63 kg locul 1 Campion  european
 „(contribuție) echipe juniori locul 3 Medalie de bronz
Pop Alexandra kumite seniori 50 kg locul 1 Camp. europeană
 „(contribuție) echipe seniori locul 2 Medalie de bronz
Baciu Raluca kumite seniori 60 kg locul 2 Medalie de argint
 „(contribuție) echipe seniori locul 3 Medalie de bronz

 

Karate Cupa României Goju – Ryu 19.05.2018

Buzău 19.05.2018

28 locuri 1
19 locuri 2
3 locuri 3

 

1 2 Next » Last »»