Rezultate CSA Steaua

Sectie:
«« First « Prev 1 2 3 4 5 Next » Last »»

Lupte Campionat European, U 23 23.05.2021

Macedonia, 21-23.05.2021

Ferenț Beatrice Ionela Cat. 55 kg. Locul V

 

Lupte Turneu de calificare Jocuri Olimpice 10.05.2021

Bulgaria, 05-10.05.2021

Ana Andreea Beatrice Categ. 53 kg. Locul II Sportivi calificați la J.O. Tokyo
Saritov Albert Categ. 97 kg. Locul II  

 

Lupte Finala Campionatului Național U 15 09.05.2021

Târgu Mureș, 06-09.05.2021

Răducanu Marius Cat. 57 kg. Locul II

 

Lupte Campionatul European 26.04.2021

Polonia, 18-26.04.2021

Ana Andreea Beatrice 55 kg. Locul III
Zhydachevska Katia 59 kg. Locul III

 

Lupte Cupa României juniori 11.04.2021

Suceava, 08-11.04.2021

lupte libere, feminine și greco romane
libere fete

Ferenț Beatrice categ. 55 kg Locul I
Buibăr Patricia categ. 59 kg Locul II
Capezan Roxana categ. 68 kg Locul I

greco - romane

Costache Cristian categ. 60 kg Locul I
Goga Dănuț categ. 77 kg Locul II
Gosa Ionuț categ. 87 kg Locul II
Ioniță Mario ,, Locul III
Grigore Marius categ. 97 kg Locul I
Dincă Petre ,, Locul II

 

Lupte Cupa României cadeți/ Libere, Feminine, Greco romane 28.03.2021

Pitești, 25-28.03.2021

Balick Valentin categ. 45 kg. Locul I
Costache Cristian categ. 60 kg. Locul II
Muncus Maximus categ. 80 kg. Locul II

 

Lupte Turneu de calificare la J.O. Tokyo 21.03.2021

Ungaria, 19-21.03.2021

Vasilioglo Maxim categ. 74 kg Locul III
Saritov Albert categ. 97 Kg. Locul V

 

Lupte Cupa României 21.03.2021

Constanța, 19-21.03.2021

Greco Romane

Costache Cristian categ. 60 kg. Locul I
Gosa Dănuț categ. 77 kg. Locul I
Gosa Ionuț categ. 87 kg. Locul II

Libere

Capezan Roxana categ. 68 kg. Locul I
Dincă Doru categ. 65 kg. Locul I

 

Lupte Turneu calificare Cupa României 14.03.2021

Târgoviște, 12-14.03.2021
Libere seniori

Manea Michael Categ. 97 kg Locul I
Dincă Doru Categ. 65 kg Locul I
Buibăr Patricia Locul I
Zhadichevska Kateryna Categ. 59 kg Locul I

Greco-romane sen.

Goșa Ionuț Categ. 87 kg Locul II
Grigore Marius Locul III
Goșa Dănuț Categ. 77 kg Locul II

Cadeți

Balika Valentin Categ. 45 kg Locul I
Costache Cristian Categ. 60 kg. Locul I
Muncus Maximus Categ. 80 kg Locul I

 

Lupte Campionat național individual U 23 și cadeți 29.11.2020

Constanța, 27-29.11.2020

Feminine U 23

Priceputu Ștefania Categ. 50 kg Locul I Campioană națională
Ana Andreea Beatrice Categ. 55 kg Locul I Campioană națională
Ferenț Beatrice Categ. 59 kg Locul II  
Capezan Amina Categ. 68 kg Locul III  

Libere U 23

Terzi Victor Categ. 61 kg Locul I Campion național
Kapraev Zurab Categ. 79 kg Locul I Campion național

Greco – romane U 23

Goșa Ionuț Categ. 87 kg Locul I Campion național
Trandafir Alexandru Categ. 60 kg Locul II  
Goșa Dănuț Categ. 72 kg Locul III  
Dincă Petre Categ. 97 kg Locul III  

Greco – romane cadeți

Grigore Marius Categ. 92 kg Locul I Campion național
Ioniță Mario Categ. 80 kg Locul II  
Costache Cristian Categ. 60 kg Locul III  
Ioniță Zorilă Categ. 110 kg Locul III  

 

Lupte Campionatul national individual seniori 25.10.2020

Reșița, 23-25.10.2020
Libere

Terzi Victor Categ. 57 kg Locul II Campion național
Dukov Andrei Categ. 61 kg Locul II  
Okhlopkov Nikolai Categ. 65 kg Locul I Campion național
Bucur George Categ. 70 kg Locul I Campion național
Vasilioglo Maxim Categ. 74 kg Locul I Campion național
Manea Michael Categ. 97 kg. Locul I Campion național

Greco-romane

Trandafir Alexandru Categ. 60 kg Locul I Campion național
Mariea George Vlad Categ. 72 kg. Locul I Campion național
Goșa Ionuț Categ. 87 kg Locul III  
Goșa Dănuț Categ. 72 kg Locul III  
Berei Lenard Categ. 130 kg Locul I Campion național

Feminine

Priceputu Ștefania Categ. 50 kg Locul I Campioană națională
Vuc Alina Categ. 53 kg Locul I Campioană națională
Șeicaru Suzana Categ. 55 kg Locul III  
Ana Andreea Beatrice Categ. 57 kg Locul I Campioană națională
Zhydachevska Katerina Categ. 59 kg Locul I Campioană națională
Capezan Roxana Categ. 68 kg Locul II  

Clasament echipe

CSA Steaua Lupte libere Locul I Campioni naționali
CSA Steaua Lupte feminine Locul I Campioane naționale

 

Lupte Campionatul național de juniori, masculin și feminin 18.10.2020

Bacău, 16-18.10.2020

Libere      
Munteanu Florin Categ. 86 kg Locul III  
Feminine      
Ana Andreea Beatrice Categ. 57 kg Locul I Campioană națională
Buibăr Patricia Categ. 65 kg Locul III  
Greco-romane      
Goșa Dănuț Categ. 72 kg Locul II  
Goșa Ionuț Categ. 87 kg Locul I Campion național
Dincă Petre Categ. 97 kg Locul II  

 

Lupte Campionatul național de lupte pe plajă 11.10.2020

Târgoviște 09-11.10.2020

Bucur George Categ. 80 kg sen. Locul I Campion național
Mariea George Vlad Categ. 90 kg sen. Locul II  
Manea Michael Categ. + 90 kg sen. Locul I Campion național
Priceputu Ștefania Categ. 50 kg sen. Locul II  
Goșa Dănuț Categ. 80 kg jun. Locul I Campion național
Goșa Ionuț Categ. + 80 kg jun. Locul I Campion național
Costache Cristian Categ. 60 kg. cadeți Locul II  
Ioniță Florin Categ. + 70 kg. cadeți Locul III  

 

Lupte Campionatul European Seniori 16.02.2020

Roma, Italia, 10-16.02.2020

Saritov Albert Categ. 97 kg Locul II Medalie de argint
Okhlopkov Nikolai Categ. 61 kg Locul III Medalie de bronz
Șeicariu Suzana Categ. 53 kg Locul V  
Nazhmudinov Omarskhab Categ. 79 kg Locul VII  
Vuc Alina Categ. 50 kg Locul VII  
Ana Andreea Beatrice Categ. 55 kg Locul VII  

 

Lupte Cupa României Seniori 17.11.2019

Sf. Gheorghe, 15-17.11.2019
Libere

Trezi Victor Locul I
Volcov Evghenii Locul I
Bucur George Locul I
Vasilioglo Maxim Locul I
Manea Michael Locul I

Feminine

Șeicariu Suzana Locul I
Ana Andreea Beatrice Locul I
Priceputu Ștefania Locul II
Ferenț Beatrice Locul II

Greco-romane

Mariea George Vlad Locul I

 

Lupte Cupa României Juniori 10.11.2019

Putna 08-10.11.2019
greco – romane

Costache Cristian categ. 56 kg Locul II
Gosa Ionut categ. 80 kg Locul III
Dincă Petre categ. 90 kg Locul III

feminine

Ferenc Beatrice categ. 55 kg Locul I
Buibăr Patricia categ. 59 kg Locul III

libere

Ghițuică Marian categ. 86 kg Locul II

 

Lupte Campionatul Mondial Seniori, U 23 03.11.2019

Budapesta, Ungaria 28.10-03.11.2019

Ana Andreea Beatrice (lupte feminine) Categ, 55 kg Locul III Medalie de bronz

 

Lupte Cupa României Cadeți 03.11.2019

Pitești 01-03.11.2019

Costache Cristian (greco – romane) Categ. 58 kg Locul II
Dincă Petre Categ. 80 kg Locul III
Gosa Ionuț Categ. 92 kg Locul III
Buibăr Patricia (lupte feminine) Categ. 61 kg Locul II

 

Lupte Campionatul Național Individual U 23 06.10.2019

Covasna, 04-06.10.2019
Feminine

Priceputu Ștefania Categ. 50 kg Locul I Campioană națională
Șeicariu Suzana Categ. 53 kg Locul I Campioană națională
Ferenț Beatrice Categ. 55 kg Locul I Campioană națională
Ana Andreea Beatrice Categ. 59 kg Locul I Campioană națională
Buibăr Simona Categ. 68 kg Locul II  

Libere

Kapraev Zurab Categ. 74 kg Locul I Campion național
Ghițuică Marian Categ. 86 kg Locul III  

Greco – romane

Mariea George Vlad Categ. 87 kg Locul I Campion național
Berei Lenard Istvan Categ. 120 kg Locul I Campion național
Gosa Ionuț Categ. 67 kg Locul II  

 

Lupte Campionatul Mondial Seniori 22.09.2019

Nur–Sultan, Kazakhstan 18-22.09.2019

Vuc Alina Categ. 59 kg Locul II Medalie de argint

 

«« First « Prev 1 2 3 4 5 Next » Last »»