Rezultate CSA Steaua

Sectie:
«« First « Prev 1 2 3 Next » Last »»

Natatie Campionatul European de Juniori 01.07.2018

Helsinki, Finlanda 30.06-01.07.2018

Todirașcu Darius trambulină 1 m locul 11

Sportivul s-a calificat pentru Campionatul Mondial de Juniori

 

Natatie Campionatele Internaționale ale României 27.05.2018

Complex „Lia Manoliu” 24-27.05.2018
seniori

Gâdea Claudia  400 m liber locul 1
Gâdea Ioana 200 m fluture locul 1
Stoica Alexandru / Rațiu Raysa (contribuție) 4 x 100 m liber combinat locul 1
Rusen Andrei, Stoica Constantin, Radu Ionuț (contribuție) 4 x 100 m liber locul 1
Ivan Jasminne, Rațiu Maysa (contribuție) locul 1
7locuri 2
7locuri 3

juniori

Gâdea Claudia 400 m liber locul 1
200 m mixt
100 m bras
800 m liber
Gâdea Ioana 200 m fluture locul 1
100 m liber
Stoica Alexandru 100m fluture locul 1
 „ 200 m liber
11locuri 1
11locuri 2

 

Natatie Campionatul Balcanic Juniori 27.05.2018

Belgrad, Serbia 25-27.05.2018

Todirașcu Darius trambulină 1 m locul 1 Campiona balcanic
 „ trambulină 3 m locul 1 Campion balcanic
 „ platformă locul 3 Medalie de bronz
Avasiloae Alexandru trambulină 1 m locul 3 Medalie de bronz
Todirașcu / Avasiloae sincron 3 m locul 2 Medalie de argint

 

Natatie Campionatul Național Seniori și Juniori 01.04.2018

Bacău 19.03-01.04.2018

Popovici Constantin seniori 5 locuri 1, 3 locuri 2 Campion național
Șerb Anca 4 locuri 1, 1 loc 2 Campioană națională
Avasiloae Alexandru 2 locuri 3
Todirașcu Darius 1 loc 3
Avasiloae Alexandru juniori 1 loc 1, 3 locuri 2, 1 loc 3 Campion național
Todirașcu Darius 1 loc 1, 3 locuri 2, 1 loc 3 Campion național
Casian Maria 2 locuri 2
Bunduc Mateea 1 loc 2, 1 loc 3

 

Natatie Campionatul Național Seniori și Tineret 25.03.2018

Bacău 20-25.03.2018
SENIORI

Gâdea Claudia 400m mixt (fem.) locul 1 Campioană Națională
Gâdea Claudia 800m liber (fem.) locul 1 Campioană Națională
Gâdea Ioana 50m spate (fem.) locul 1 Campioană Națională
Gâdea Ioana 200m fluture (fem.) locul 1 Campioană Națională
Gâdea Ioana 200m spate (fem.) locul 1 Campioană Națională
Rațiu George 50m fluture (masc.) locul 1 Campion Național
Nicolae Cristina, Ionescu Mihnea, Rotundu Maysa, Rațiu George 4x100m mixt (combinat) locul 1 Campioni Naționali
Gâdea Claudia, Gâdea Ioana, Ivan Jasminne, Savastița Simona 4x200m liber (fem.) locul 1 Campioane Naționale
Gâdea Claudia, Gâdea Ioana, Ivan Jasminne, Dănilă Tia 4x100m liber (fem.) locul 1 Campioane Naționale
Rusen Andrei, Radu Ionuț, Rotundu Cristian, Bonea Sabin 4x100m liber (masc.) locul 1 Campioni Naționali
Savastița Simona 400m liber (fem.) locul 1 Campioană Națională
Gâdea Claudia 200m mixt (fem.) locul 1 Campioană Națională
Bonea Sabin, Ionescu Mihnea, Rotundu Cristian, Rusen Andrei 4x100m mixt (masc.) locul 1 Campioni Naționali
10 locuri 2
13 locuri 3

TINERET

Gâdea Claudia 400m mixt(fem.) locul 1 Campioană Națională
Gâdea Claudia 800m liber (fem.) locul 1 Campioană Națională
Ivan Jasminne, Gâdea Claudia, Stoica Alexandru, Rațiu George 4x100m liber (combinat) locul 1 Campioni Naționali
Gâdea Ioana 50m spate (fem.) locul  1 Campioană Națională
Gâdea Ioana 200m fluture (fem.) locul  1 Campioană Națională
Gâdea Ioana 100m spate (fem.) locul  1 Campioană Națională
Gâdea Ioana 200m spate (fem.) locul  1 Campioană Națională
Ionescu Mihnea 50m fluture (masc.) locul 1 Campion Național
Rațiu George 100m bras (masc.) locul 1 Campion Național
Stoica Alexandru, Bran Ionel,  Dănilă Cristian, Ionescu Mihnea 4x200m liber (masc.) locul 1 Campioni Naționali
Dănilă Tia, Drăgoi Andreea, Tolea Claudia, Rațiu Maysa 4x200m liber (fem.) locul 1 Campioane Naționale
Gâdea Claudia, Bran Ionel, Ivan Jasminne, Stoica Alexandru 4x100m mixt (combinat) locul 1 Campioni Naționali
Gâdea Claudia, Gâdea Ioana, Dănilă Tia, Ivan Jaminne 4x100m liber(fem.) locul 1 Campioane Naționale
Stoica Alexandru, Bran Ionel, Ionescu Mihnea, Dănilă Cristian 4x100m liber(masc) locul 1 Campioni Naționali
Nițu Antonia, Drăgoi Andreea, Ivan Jasminne, Dănilă Tia 4x100m mixt (fem.) locul 1 Campioane Naționale
Gâdea Claudia 200m mixt (fem) locul 1 Campioană Națională
18 locuri 1
17 locuri 3

 JUNIORI

Tolea Claudia 400m mixt(fem.) locul 1 Campioană Națională
Naidin Alexandra 100m fluture (fem.) locul 1 Campioană Națională
Naidin Alexandra 200m fluture (fem.) locul 1 Campioană Națională
Naidin Alexandra 200m spate (fem.) locul 1 Campioană Națională
Popa Andrei 200m liber (masc.) locul 1 Campion Național
Rațiu Maysa 50m liber (fem.) locul 1 Campioană Națională
Popa Andrei, Costroj Antonio, Rațiu Maysa, Tolea Claudia 4x100m liber (combinat) locul 1 Campioni Naționali
Costroj Antonio 50m spate(masc.) locul 1 Campion Național
Costroj Antonio 100m spate(masc.) locul 1 Campion Național
Costroj Antonio 100m liber (masc.) locul 1 Campion Național
Rațiu Maysa 100m liber (fem.) locul 1 Campioană Națională
Rațiu Maysa 200m liber (fem.) locul Campioană Națională
Rațiu Maysa 50m fluture (fem.) locul 1

 

Campioană Națională
Popa Andrei 800m liber(masc.) locul 1 Campion Național
Popa Andrei, Coman Liviu, Naidin Alexandra, Tolea Claudia 4x100m mixt (combinat) locul 1 Campioni Naționali
Popa Andrei 1500m liber(masc.) locul 1 Campion Național
Croitor Iulius, Coman Liviu, Costroj Antonio, Popa Andrei 4x200m liber(masc) locul 1 Campioni Naționali
Croitor Iulius, Coman Liviu, Costroj Antonio, Popa Andrei 4x100m liber(masc) locul 1 Campioni Naționali
Ilie Bianca, Naidin Alexandra, Ioana Daria, Scortea Ecaterina 4x200m liber(fem.) locul 1 Campioane Naționale
Rațiu Maysa, Tolea Claudia, Ioana Daria, Scortea Ecaterina 4x200m liber(fem.) locul 1 Campioane Naționale
Naidin Alexandra, Tolea Claudia, Ioana Daria, Ilie Bianca 4x100m mixt (fem.) locul 1 Campioane Naționale
Popa Andrei, Costroj Antonio, Croitor Iulius, Coman Liviu 4x100m mixt (masc) locul 1 Campioni Naționali
11 locuri 2
11 locuri 3

 

Natatie Concursul Țărilor Central Europene 11.12.2017

Târgoviște 08-11.12.2017

Țolea Claudia 400m mixt individual locul 3 Medalie de bronz
2 ștafeta locuri 3 Medalie de bronz

 

Natatie Campionatul Național Open Seniori 11.12.2017

Bacău 08-11.12.2017

Șerb Anca 6 locuri 1 1 loc 3 Campioni naționali
Cârjan Oana 3 locuri 1
Popovici Constantin 5 locuri 1

 

 

Natatie Campionatul Național bazin 25m 26.11.2017

Hunedoara 22-26.11.2017

ștafete seniori 3   locuri 1  
Nicolae Cristina 2 individual seniori locuri 1
Rotundu Cristina 1 loc 1
Rațiu George 1 loc 1
ștafete tineret 6 locuri 1
Gâdea Claudia 2 individual tineret locuri 1
Bonea Sabin   2 locuri 1 Campioni naționali
Gâdea Ioana 1 loc 1
ștafete juniori 7 locuri 1
Drăgoi Andreea 2 individual juniori locuri 1
Gâdea Claudia 2 locuri 1
Ionescu Mihnea 1 loc 1
Tolea Claudia 1 loc 1
Costroj Antonia 1 loc 1

 

Natatie Invictus Games Toronto 2017 01.10.2017

Canada 22.09-01.10.2017

Grigore Nicolae ISD 100 m liber locul 17
 „ 50 m spate locul 14
 „ 50 m bras locul 21
 „ 50 m liber locul 26
Bida Ionel ISC 100 m liber locul 14
 „ 50 m spate locul 5
 „ 50 m bras locul 5
 „ 50 m liber locul 17

 

Natatie Campionatele Internaționale ale României – Bazin Dinamo 25-28.05.2017 28.05.2017

Bazin Dinamo 25-28.05.2017

Gâdea Maria (400m mixt  seniori și juniori) locul 1
Gâdea Gabriela (200m fluture  S și J) locul 1
Savastița Simona (400m mixt  S și J) locul 3
Ivan Jasmine (100m liber J) locul 2
Drăgoi Andreea (400m mixt  S și J) locul 2
Bran Ionel (200m bras J) locul 1
Bonea Sabin (400m liber J) locul 1
Marchitan Teodor (200m bras J) locul 3
Ionescu Mihnea (200m bras J) locul 2
Vlăduțu Georgiana (200m fluture S) locul 2
S, locul I J Gâdea Maria, Gâdea Gabriela, Drăgoi Andreea, Ivan Jasmine (ștafeta 4 x 400m mixt) locul 2
J  Bonea Sabin, Marchitan Teodor, Bran Ionel, Ionescu Mihnea ( 4 x 400m mixt) locul 1

 

Natatie Campionatul Național Seniori 21.05.2017

Bacău 15-21.05.2017

Șerb Anca (trambulină 1m, 3m, sincron 3m, sincron 3m mixt, team event) 5 locuri 1 Campioană  Națională

 

Natatie Campionatul Balcanic Juniori 07.05.2017

Sofia Bulgaria 04 – 07.05.2017

Marchitan Teodor 4x100 m liber masc. locul 1 Campion Balcanic
Gâdea Maria Claudia 200 m bras fem. locul 2 Medalie de Argint
Gădea Maria Claudia, Bonea Sabin 400 m mixt locul 2 Medalie de Argint
Gâdea Maria Claudia 200 m mixt locul 3 Medalie de Bronz
Gâdea Maria Claudia, Ivan Jasmine, Dănilă Tia Maria 4x200 m liber fem. locul 3 Medalie de Bronz
Gâdea Maria Claudia, Ivan Jasmine 4x100 m mixt locul 3 Medalie de Bronz
Bonea Sabin 1500 m liber masc. locul 3 Medalie de Bronz
Bonea Sabin, Marchitan Teodor, Bran Ionel echipe masc. general locul 1 Campioni Balcanici
Gâdea Maria Claudia, Ivan Jasmine, Dănilă Tia Maria, Svastita Simona echipe fem. general locul 3 Medalie de Bronz

 

Natatie Campionatul Național de Cadeți și Juniori D 30.04.2017

Sibiu 26 – 30.04.2015
cadeți

AVASILOAE Alexandru trambulină 1 m locul 1 Campion Național
AVASILOAE Alexandru platformă 1 m locul 1 Campion Național
AVASILOAE Alexandru trambulină 3 m locul 2  

juniori D

BOTNARIU Robert trambulină 1 m locul 3
BOTNARIU Robert platformă 1 m locul 3
BOTNARIU Robert trambulină 3 m locul 3

 

Natatie Campionat Național seniori, tineret, juniori 27.03.2017

Bacău 21 - 26.03.2017

Seniori

7 locuri 1
10 locuri 2
9 locuri 3

 

Tineret

18 locuri 1
20 locuri 2
16 locuri 3

 

Juniori

19 locuri 1
7 locuri 2
12 locuri 3

 

 

Natatie Campionatul Național Seniori 27.03.2017

Bacău 27.03-02.04.2017

Șerb Anca trambulină 1m locul 1 Campioană națională
 Șerb A. trabulină 3 m locul 2  
 Șerb A.(contribuție) sincron 3m locul 1 Campioană națională
Șerb A. , Popovici Constantin sincron mixt locul 1 Campioni naționali
 Șerb A. , Popovici C. team event locul 1 Campioni naționali
 Popovici C. trambulină 1m locul 2  
 Popovici C. trambulină 3m locul 1 Campion național
 Popovici C. platformă locul 1 Campion național
 Popovici C.(contribuție) sincron 3m locul 2  
 Popovici C. (contribuție) sincron platformă locul 1 Campion național

 

Natatie SENET Diving Cup 2017 Cadeți 12.02.2017

Eindhoven, Olanda 11-12.02.2017

Todirașcu Darius platformă locul 1
 „ trambulină 3m locul 3
 „ trambulină 1 m locul 4
Avasiloae Alexandru trambulină locul 4
 „ platformă locul 6
Casian Maria trambulină 3m locul 5

 

Natatie Campionatul Național de Poliatlon Cadeți 18.12.2016

Pitești 15-18.12.2016

Cotroj Antonio 100m fluture locul 1 Campion național

 

Natatie Campionatul Național / cadeți și juniori 20.11.2016

Bacău 19-20.11.2016

6 locuri 1 cadeți Campioni naționali
3 locuri 1 juniori 4 Campioni naționali

 

Natatie Campionatul Național / bazin 25m 13.11.2016

Hunedoara 10-13.11.2016 Seniori
Seniori

3 locuri 1
4 locuri 2
3 locuri 3

Tineret

8 locuri 1
7 locuri 2
4 locuri 3

Juniori

12 locuri 1
8 locuri 2
6 locuri 3

Natatie Campionatul Național seniori 31.07.2016

Bacău 29-31.07.2016

ȘERB Anca trambulină 1 m fem. locul 1 Campioană Națională
ȘERB Anca trambulină 3 m fem. locul 1 Campioană Națională
POPOVICI Constantin trambulină 3 m masc. locul 1 Campion Național
ȘERB Anca, POPOVICI Constantin echipe mixt. locul 1 Campioni Naționali
ȘERB Anca, POPOVICI Constantin echipe trambulina 3 m sincron mixt locul 1 Campioni Naționali
«« First « Prev 1 2 3 Next » Last »»