Complexul Sportiv Ghencea vizitat de copiii Asociației CONIL

Astăzi, 50 de copii – preșcolari și școlari ce au ales să-și petreacă vacanța în cadrul proiectului CONIL Summer School, au pășit cu emoție și foarte multă curiozitate pe porțile Complexului Sportiv Ghencea.

La debutul săptămânii sporturilor, cei mici au vizitat baza noastră sportivă, sala de scrimă, bazinul de înot, terenurile de fotbal și sala de gimnastică și au luat contact cu sportivi militari, performeri ai clubului CSA Steaua dar și cu aspiranți, copii aflați în pregătire în cadrul clubului nostru. 

Ne-am bucurat nespus de vizita celor mici care au avut alături și copii cu dizabilități, CONIL fiind una din instituțiile educaționale incluzive în care se predau zilnic lecțiile toleranței, acceptării și prieteniei. 

Distribuire social media