Echipa de fotbal Steaua București câștigă în deplasare

În etapa cu numărul XVIII, echipa de fotbal Steaua București a întâlnit, pe stadionul IMGB, echipa Bucharest United, scor 2 – 0 (2 – 0). Meciul a avut loc sâmbătă 16 martie 2019, de la ora 15:00.

Echipa roș-albastră a început partida în următoarea formulă: 22. Horia Iancu (cpt.) – 5. Alin Iordache, 4. Ștefan Pădureț, 15. Florin Stoica, 6. Lucas Caetano – 21. Ghiță Constantinescu, 16. Adrian Vîlcea – 14. Adrian Ilie, 10. Alin Predescu, 7. Florin Rasdan – 17. Alin Robu.

Rezerve: 1. Mihai Plăcintă, 20. Bogdan Sitaru, 13. Andrei Nițu, 3. Mihai Zamfir-Diaconeasa, 11. Cosmin Mihai, 26. Alexandru Mărgărit, 9. Matheus Medeiros

Echipa militară a reușit deschiderea scorului printr-un șut din afara careului, în minutul 37, marcator Alin Robu. După acest gol, fotbaliștii steliști s-au mobilizat și au mai înscris în minutul 44, prin Florin Răsdan. Repriza a doua a fost dominată de echipa stelistă cu ocazii de ambele părți.

Cu această victorie, echipa militară și-a consolidat poziția de lider în Liga a IV-a, cu 49 de puncte și golaveraj 109-3.

Etapa viitoare, Steaua București va juca în Complexul Sportiv Ghencea cu AS Romprim, vineri 22 martie 2019, ora 15.00.