Prestație entuziasmantă a voleibaliștilor

Echipa masculină de volei Steaua București a reușit un meci excelent în etapa a cincea a Diviziei A1. În fața unui public incandescent, adus la extaz de prestația voleibaliștilor roș-albaștri, Steaua a dominat autoritar campioana en-titre și vechiul lider al competiției, ACS Volei Municipal Zalău. Scorul final de 3-0 (25-20, 25-16, 25-22) vorbește de la sine despre forța de joc a echipei noastre. Serviciile puternice au favorizat blocaje cu un procentaj excepțional, în timp ce preluările și apărarea impenetrabilă au oferit posibilitatea unor combinații spectaculoase, dar și eficiente în egală măsură.

Formația noastră, pregătită de Bogdan Tănase și Răzvan Roșu, a jucat foarte bine, impulsionată fiind și de un public care a ”simțit” cum nu se poate mai bine jocul și momentele în care a trebuit să intervină.

Sextetul nostru de bază i-a inclus pe: Nemanja Cubrilo, Gabriel Ghionea, Gabriel Cherbeleață, Ivan Kostic, Eemeli Kouki, Nemeth Szabolcs și liberoul Nikola Lakcevic. Au mai fost introduși Marko Nikolic și Ciprian Matei.

Grație acestui succes, steliștii s-au instalat în fotoliul de lider cu 12 puncte și setaveraj 13-4. Următorul meci va avea loc pe 1 noiembrie, în etapa intermediară, în deplasare cu Unirea Dej, după care, pe 4 noiembrie, steliștii întâlnesc acasă formația UV Timișoara.

 

Distribuire social media