REMIZĂ CU RÂȘNOV

Echipa de fotbal CSA Steaua București a susținut un al treilea meci de verificare în cantonamentul montan întreprins, în aceste zile, la Târlungeni. Formația noastră a remizat cu echipa locală Olimpic Cetate Râșnov, din Liga 3, scor 0-0.

Antrenorul Ion ION a abordat partida cu garnituri diferite, încercând să ruleze cât mai mulți jucători. În prima repriză, formula utilizată a fost următoarea: Claudiu CHIS – Andrei GHEORGHE, Bogdan SITARU, Sergiu CHIRILĂ, – Robert CHIVU, Mihai LOLESCU, Cadolar CURT, Adrian VÎLCEA, Alin TURBATU, Andrei PĂTRĂNOIU – Cătălin MIREA.

În repriza a doua au intrat pe teren: Mihai IANCU – Mihai BUTOI, Claudiu ZAMFIRESCU, Stefan PĂDUREȚ, Ghiță CONSTANTIN, Eduard RADU, Robert CHIVU, Alin PREDESCU, Adrian DOROBANȚU – Alexandru IZVORANU, Mihai OLARU.

În celelalte două partide, formația noastră a reușit să își păstreze poarta neatinsă, după 1-0 cu Precizia Săcele și 5-0 cu KSE Tg. Secuiesc, ultima fiind echipă nou promovată în Liga 3.

Perioada de pregătire se va finaliza cu alte două partide pentru steliști. Pe 19 august, de la ora 18.00, roș-albaștrii joacă împotriva celor de la Înfrățirea Hărman (Liga 3), iar pe 20 august, dimineața de la ora 11.00, formația stelistă se confruntă cu Textila Prejmer.