SPORTIVII STELIȘTI, LA COMPETIȚIILE DIN ACEST WEEKEND

A fost un weekend plin pentru multe dintre secțiile Clubului Sportiv al Armatei „Steaua” București.

Eliza Samara a devenit campioană europeană cu echipa României, după ce a învins reprezentativa Germaniei, în finala de la Luxemburg.

Bianca Pascu a obținut medalia de argint și titlul de vicecampioană mondială militară în proba de sabie feminin.

Fotbaliștii au continuat seria victoriilor categorice, doborând-o pe CS Progresul 2005, cu scorul de 15-0, pe teren propriu.

Rugbyștii au concretizat un egal pe terenul campioanei, 15-15, după un joc de uzură, în care roș-albaștrii au inițiat numeroase atacuri succesive și acțiuni bine legate.

Rezultate excelente obținute la Campionatele Mondiale Goju-Ryu. Steliștii cucerind 18 medalii de aur, 5 medalii de argint și 19 de bronz.

La kempo, Cupa României, proba K-1, roș-albaștrii și-au adjudecat cinci locuri I și două locuri II.

Marian Drăgulescu s-a clasat pe locul al III-lea la sol, la concursul de Cupă Mondială de la Paris.

La sambo, Campionatele Naționale Juniori și Tineret, steliștii s-au descurcat excelent, cucerind 6 titluri de campioni naționali, trei locuri doi și două locuri trei.

Pentru secția de handbal, atât la fete, cât și la băieți, s-au înregistrat rezultate negative.
Handbal feminin: CSU Neptun Constanța – Steaua București – 31-25
Handbal masculin: HC Odorhei – Steaua București – 26-20