Steaua CSM Eximbank – show total în fața suporterilor

Baschetbaliștii steliști au făcut un meci de zile mari și au învins cu 92-75 pe CSMU Oradea. Într-o atmosferă extraordinară creată de suporterii steliști, roș-albaștrii au condus de la bun început jocul. După ce au încheiat prima repriză la o diferență de doar un punct (22-21), baschetbaliștii noștri s-au desprins în următoarele două (25-15, 26-17), pe finalul celui de-al treilea sfert conducând cu un avans de 23 de puncte. În ultima parte, oaspeții au încercat să mai reducă din diferență și, chiar dacă au punctat de mai multe ori decât roș-albaștrii (19-22), nu au mai putut schimba soarta partidei. Cei mai buni marcatori au fost Titus Nicoară și Bill Amis, fiecare cu cu câte 24 de puncte.

Steaua CSM EximBank este în fruntea clasamentului Ligii Naționale de Baschet, cu 30 de puncte.