Steaua pierde împotriva lui Carmen (0-1) și ratează barajul spre Liga a III-a

Echipa de fotbal Steaua București a pierdut duminică, 2 iunie 2019, ultimul meci al play-off-ului Ligii a IV-a, scor 0-1 împotriva celor la AS CS Carmen București, și a ratat implicit accederea la barajul de promovare în Liga a III-a.

În întâlnirea cu formația pregătită de Daniel Iftodi, Steaua avea nevoie de un rezultat de egalitate pentru a merge mai departe, pe drumul spre Liga a III-a, dar golul din minutul 29, reușit de Jitaru pentru Carmen, a năruit speranțele și munca de un an de zile a jucătorilor roș-albaștri.
În ciuda ratărilor din repriza secundă și a schimbărilor făcute de către antrenorul Marius Lăcătuș, Steaua nu a reușit să marcheze golul egalizator, care ar fi adus-o la meciul de baraj.

Steaua a jucat azi în formula: Iancu – Iordache, Pădureț, Nițu, Manu – Aldea, Constantinescu, Caetano, Răsdan – Robu, Medeiros.

Trebuie amintit faptul că Steaua și Carmen Bucuresti se vor întâlni și în finala Cupei României, faza pe București, sâmbătă 8 iunie 2019.