Victorie cu bonus pentru rugbyști

Echipa de rugby Steaua București a reușit o victorie cu bonus ofensiv, 31-10, în fața ambițioasei nou-promovate SCM Gloria Buzău.

Jocul nu a fost nicidecum ușor, oaspeții, în special în prima repriză, depunând un efort considerabil. Totuși, experiența și valoarea echipei noastre au fost atuuri suficiente pentru un succes care nu a putut fi pus la îndoială. Viorel Lucaci a marcat primul eseu, apoi Dorofrtei până în pauză a mai culcat odată balonul în terenul advers de țintă.

Apoi a venit rândul troacarilro să se remarce, Dumitru și Neagu completând tabela pentru bonificație. Uvertura Tudor Boldor a transformat primele trei eseuri.

Steaua rămâne pe primul loc, singura echipă neînvinsă după cinci etape, cu 23 de puncte acumulate. Etapa viitoare urmează un meci la Dinamo, pe Stadionul ”Florea Dumitrache”.