VICTORIE ÎN DEPLASARE PENTRU STEAUA CSM EXIMBANK

Steaua CSM EximBank a învins CSM U Oradea cu 94-93, la finalul unui meci nerecomandat cardiacilor. Prima repriză, echilibrată, s-a terminat la egalitate, 22-22. În următoarele două, steliștii au condus clar jocul, distanțându-se la 10 puncte. În al patrulea sfert însă, orădenii s-au apropiat, au egalat și chiar au preluat conducerea. În ultima secundă de joc roș-albaștrii au reușit să revină, au egalat la 79 și au trimis meciul în prelungiri. A urmat o repriză a 5-a plină de suspans, în care ambele echipe au luptat cu toate forțele pentru victorie. Șansa a fost de partea Stelei, care înregistrează la Oradea încă o victorie și rămâne neînvinsă în actualul sezon. Cei mai buni marcatori au fost: P. Barac cu 17 puncte, C. Everrett și T. Watson cu câte 16 și G. Ikonic cu 14 puncte.