VICTORIE ÎN FAȚA ETERNEI RIVALE DINAMO

Rugbiștii steliști au ieșit învingători din derby-ul cu Dinamo din etapa a doua a Superligii. Roș-albaștii au început meciul în trombă, conducând cu 14-0, în urma a două eseuri reușite de Alexandru Porojan și transformate de Dănuț Dumbravă. Până la pauză, Dinamo a replicat prin două eseuri, netransformate însă, la finalul primei reprize tabela indicând 14-10. În a doua jumătate a meciului CSA Steaua s-a desprins prin încă două eseuri reușite de Mădălin Baraulea și Nemia Ranuku, dintre care unul transformat de același Dănuț Dumbravă. Adversarii au reușit doar o singură lovitură de pedeapsă transformată, astfel că scorul final a fost 26-13, spre bucuria numeroșilor suporteri, care au venit să-și susțină echipa la primul meci disputat în calitate de gazdă. Datorită celor patru eseuri și pentru că a câștigat la o diferență mai mare de 7 puncte, echipa noastră a obținut un punct suplimentar pe lângă cele 3 cuvenite victoriei.