DEPLASARE LA SUCEAVA PENTRU HANDBALIȘTI

Capul de afiș al etapei cu numărul 8 din play-out-ul Ligii Naționale de handbal masculin a fost partida de la Suceava dintre CSU și CSA Steaua București. Roș-albaștrii au efectuat deplasarea relaxați, după îndeplinirea obiectivului de a evita locurile de baraj, în timp ce pentru bucovineni victoria era imperativă în dialogul de la distanță cu CSM Focșani, echipă care etapa aceasta a stat.

Echilibrul s-a păstrat până spre finalul primei reprize, atunci când gazdele s-au distanțat la trei goluri, dar steliștii au redus diferența până la pauză. Tot sucevenii au fost la cârma jocului și în repriza secundă și au oferit în cele din urmă propriilor suporteri o victorie la două goluri diferență.

Elevii lui Ovidiu Mihăilă au cedat cu scorul de 24-22 (13-11), dar, du 33 de puncte, conduc în ierarhia de play-out.