HANDBALISTELE STELISTE CONTINUĂ PARCURSUL BUN!

Formaţia de handbal feminin CSA „Steaua București” a debutat cu două victorii în jocurile oficiale ale noului an calendaristic. Astfel, elevele antrenoarei Ileana Morari s-au impus și astăzi, la Sala Iris, pe terenul echipei Sport&Friends.

Roș-albastrele s-au impus cu scorul de 46-18, după ce și la pauză conduceau cu doisprezece goluri, scor 19-7. Stelistele au dat cele mai multe goluri pe contraatac. De remarcat este și prestația portarului Claudia DATCU care a apărat patru aruncări de la 7 m în prima repriză și multe șuturi în cea de-a doua.
Cea mai bună marcatoare a partidei a fost experimentata Alexandra CARAȘOL, autoare a 12 goluri. Ea a fost urmată de Marina ILIE, cu 11 reuşite, Iuliana MĂLĂNCUȘ 7, Georgiana DRĂGHICI 7, Cristiana NICOLAU 5, Andreea COMAN, Mihaela VICENȚIU, Nichol BRECIUGA și Cristina STOICA, cu câte un gol.