VICTORIE ÎN DERBY!

Echipa de handbal Steaua București a obținut, în această seară, o victorie senzațională chiar pe terenul liderului Dinamo București. Într-un meci al orgoliilor, roș-albaștrii au învins rivala din Ștefan cel Mare, scor 29-24, la capătul unui meci în care ambele echipe au dat totul în teren.

Prima repriză a fost una echilibrată, ambele echipe mergând cap la cap. Deși, pentru un moment, Dinamo se distanțase la patru goluri, militarii au reușit să se mobilizeze și să încheie prima repriză la egalitate, 14-14.

A doua repriză a fost la discreția Stelei, care a dominat-o pe Dinamo, fiind mereu la avantajul unei diferențe liniștitoare pe tabelă. La final, scorul pe tabelă arăta 29-24 pentru roș-albaștrii.

Pentru CSA Steaua au evoluat: Ivan Matskevich, Tudor Stănescu (portari), Ivan Dimitrijevic (8 goluri), Gabriel Florea (6), Martin Johannson (4), Milos Kostadinovic (4), Ghiță Irimescu (3), Said Ouksir (2), Dorin Dragnea (1), Ionuț Georgescu (1), Marius Szoke și Nicu Ungureanu.